Kızılırmaklı Öğrenci Teog Sınavı'nda Türkiye Birincisi Oldu

Kızılırmaklı Öğrenci Teog Sınavı'nda Türkiye Birincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı'nda (TEOB), 100 tam puan alan Fatma Gül Perk, Türkiye birincisi oldu.

Kızılırmaklı Öğrenci Teog Sınavı'nda Türkiye Birincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı'nda (TEOB), 100 tam puan alan Fatma Gül Perk, Türkiye birincisi oldu. Kırıkkale’nin gururu olan 8. sınıf öğrencisi Perk, bu yıl ilk defa yapılan sınavda Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, matematik, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Ingilizce derslerindeki 120 sorunun hepsini doğru cevapladı.

Özel Kızılırmak Ilk ve Orta Okulu Müdürü Hasan Hüseyin Ertaş, değişen sınav sisteminde öğrenci ihtiyaçlarını göz önüne alarak, MEB müfredat yapısına uygun hazırlamaya çalıştıklarını söyledi. Ertaş, TEOG sınavının bu yıl ilk defa uygulandığına dikkat çekerek, yanlışların doğruyu götürmediğini ifade etti. Performansı nedeniyle öğrencilerini tebrik eden Ertaş, aynı başarıyı nisan ayında yapılacak ikinci sınavda da beklediklerini söyledi.

Perk, "Mühendislik okumak istiyorum. Çok mutluyum. Bu başarımda en başta ailem daha sonra öğretmenlerimin katkısı çok büyük. Herkese teşekkür ederim." dedi.