Bursa Lalesi Sicilya Seramiklerinde

Bursa Lalesi Sicilya Seramiklerinde

03.11.2014 10:04 | Son Güncelleme: 03.11.2014 10:10
Bursa Lalesi Sicilya Seramiklerinde

Bursa Valiliği İl Kültür Turizm Tanıtma Birliği bünyesinde hazırlanan ve hibe almaya hak kazanan proje kapsamında, Bursa'nın yeni şehir logosu seramiklere işlendi.

Bursa Valiliği İl Kültür Turizm Tanıtma Birliği bünyesinde hazırlanan ve hibe almaya hak kazanan proje kapsamında, Bursa’nın yeni şehir logosunda da yer alan lale ve İznik çini desenleri seramiklere işlendi. AB projesi kapsamında İtalya'nın Sicilya şehrinde bulunan İznikli Samet Şimşek, proje kapsamında görev aldığı vakıfta Bursa logosundaki lale ve İznik çinisi desenlerini seramiklere işletti.

Bursa Valiliği İl Kültür Turizm Tanıtma Birliği'nce hazırlanan projelerinden biri olan First EVS isimli proje hibe almaya hak kazandı. İznik Belediyesi bünyesine katılan İznikli Samet Şimşek, 6 ay süreyle İtalya'nın Sicilya şehrine bağlı Mussomeli'de görev alıyor. Proje kapsamında ana okulu çocuklarına İngilizce dersi vermekten, engelliler ve yaşlılar vakfındaki sakinlerle ilgilenmeye kadar bir çok etkinlik gerçekleştiriliyor.

Bu etkinlikler kapsamında vakfın seramik bölümünde gerekli girişimleri yapan Samet Şimşek, hazırladığı İznik çinisi desenlerini vakıf görevlileri ile seramiklere işleyerek "İznik" ismi ile sergilenmesini sağlıyor.

Bursa Lalesi Sicilya Seramiklerinde
Bursa Lalesi Sicilya Seramiklerinde

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet

Haberler

title