Bülent Arınç: "AK Parti'nin Kapatılacağına İhtimal Vermiyorum"

Bülent Arınç: "AK Parti'nin Kapatılacağına İhtimal Vermiyorum"

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, AK Parti'nin Kapatılacağına İhtimal Vermediğini Söyledi.

Bülent Arınç:

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, AK Parti'nin kapatılacağına ihtimal vermediğini söyledi.

Darende Somuncubaba etkinliklerine katılmak üzere Malatya'ya gelen Bülent Arınç, gazetecilerin kapatma davası ile ilgili sorularını yanıtladı. Arınç, AK Parti'nin kapatılacağına hiçbir şekilde ihtimal vermediğini belirterek, Anayasa Mahkemesi'nin hukuk adına, demokrasi adına, özgürlükler adına en doğru kararı vereceğine inandığını kaydetti.

AK Parti'nin, kapatma davası ile ilgili iyi bir savunma verdiğini belirten Arınç, şunları söyledi: "Bu sorular bugüne kadar çok soruldu. Siz de zahmet etmeyin, kendinizi bu sorularla yormayın. AK Parti iddianameye çok hukuki, çok mükemmel bir cevap verdi. Biz AK Parti'nin kapatma davasından başarı ile çıkacağına ve davanın reddedileceğine yürekten inanıyoruz. AK Parti'nin kapatılacağına, hukuk adına, millet adına, demokrasi adına, özgürlükler adına Anayasa Mahkemesi'nin böyle bir karar vereceğine hiçbir ihtimal vermiyoruz. Dolayısıyla o ihtimalleri konuşmanın hiçbir alemi yok.''

Arınç, bir gazetecinin ''AK Parti kapatılırsa erken seçim söz konusu mu?'' sorusuna ise şu yanıtı verdi: ''Kapatma, kapatma diyorsunuz, önce siz ağzınızı kapatın. Bütün bunların hepsi spekülasyondur. Bir dava açılmıştır. Dava hukuk süreci içinde devam ediyor. Gerek başsavcı, gerekse parti, bu konuda kendilerine tanınan hakları kullanıyorlar. Anayasa Mahkemesi bu süreci yakından takip edip kısa sürede sonucu verecektir.''

Kaynak: CHA