Ajda Pekkan Mardin'li Çocuklar İçin Araştırma Yapaçak

Ajda Pekkan Mardin'li Çocuklar İçin Araştırma Yapaçak

Gülen Boya Tarafından Mardin'de Restore Edilen Kırklar Kilisesi Sokağa Açılışı İçin Mardin'e Gelen Ünlü Sanatçı Ajda Pekkan Mardin'li Çocuklar İçin Araştırma Yapacağını Söyledi.

Ajda Pekkan Mardin'li Çocuklar İçin Araştırma Yapaçak

Gülen boya tarafından Mardin'de restore edilen Kırklar kilisesi sokağa açılışı için Mardin'e gelen ünlü sanatçı Ajda Pekkan Mardin'li çocuklar için araştırma yapacağını söyledi.

Kırklar Kilisesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Ajda Pekkan, Mardin'in çok gizemli bir şehir olduğunu belirterek, Mardin çok medeni ve insanları hoşgörülü olduğunu söyledi. Dönüşte sanatçı arkadaşlarına Mardin'i görmeleri konusunda önemli tavsiyelerde bulunacağını ifade eden Pekkan" Dönüşte sanatçı arkadaşlarıma buranın güzelliklerini kutsallığını anlatacağım.Buraya gelsinler ve görsünler. Mardin medeniyetlerine rağmen bazı mahrumiyetleri vardır.Bence herkesin buraya gelip buranın halkı ilgilenmesi gerekir. Özellikle Mardin çocukları ,insanları çok değerlidir. Onlarla biraz daha ilgilenmek gerektiğine inanıyorum O işi de galiba ben üsteleneceğim. Özellikle çocuklar ile ilgi bir araştırma yapacağım.Buranın çok akıllı ve girişken çocuklardır. Mardin çok bakir bir şehir. Herkesin gelip görmesi ve sahip çıkması gereken ve önem arz eden bir şehirdir"dedi

Kaynak: CHA