Tika Haberleri

Tika haber, Tika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tika - 02.10.2020
TİKA'dan Kenyalı kadın çiftçilere civciv ve yem desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya'nın Kakamega bölgesinde 300 kadın çiftçiye civciv ve yem desteğinde bulundu.
Tika - 01.10.2020
Son dakika haberleri... TİKA'dan Bosna Hersek'te savaş ve şiddet mağduru kadınların güçlenmesine destek
Son dakika haberlerine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bosna Hersek'in Gorazde şehrinde faaliyet gösteren Sehara Kadınlar Derneğine bağlı el sanatları atölyelerinde kullanılmak üzere sarf malzeme desteğinde bulundu.
Tika - 30.09.2020
Son dakika haberi... TİKA'dan Yemen'in Kovid-19'la mücadelesine termal kamera desteği
Son dakika haberi: Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Yemen'e termal kamera yardımında bulundu.
Tika - 29.09.2020
Afrika Evi, Nijer Cumhurbaşkanı'nın eşi Issoufou'yu ağırladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Ankara'da kurulan "Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi", Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou'nun eşi Hadja Aissata Issoufou'yu ağırladı.
Tika - 29.09.2020
TİKA'dan Kolombiya'da maske üretim tesisi kurulmasına destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), dünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının en çok görüldüğü ülkelerden Kolombiya'nın Narino bölgesindeki Tumaco kentinde maske üretimi tesisi kurdu.
Tika - 25.09.2020
TİKA'dan Şili'deki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine Kovid-19 yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Şili'nin başkenti Santiago'da bulunan Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulunda eğitim gören 323 öğrenci ve ailelerine yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıttı.
Tika - 23.09.2020
Türkiye'nin ilk Cape Town Başkonsolosu Yeşildağ görevine başladı
Türkiye'nin Güney Afrika'nın Cape Town kentine atadığı ilk Başkonsolos Sinan Yeşildağ görevine başladı.
Tika - 22.09.2020
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan "Türk diasporası" açıklaması Açıklaması
Yurt dışında yaşayan Türklerin ihtiyaçlarının zaman içinde artarak nitelik değiştirirken, devletin sunduğu hizmetlerin de daha çeşitli ve kapsamlı hale geldiğini ifade eden Ersoy, şunları kaydetti: "Son 10 yılda Türkiye'nin yakaladığı gelişme ivmesi, yurt dışındaki Türklerin hayatına da yansımıştır. Kamu diplomasisi ve farklı dış politika imkanlarının daha etkin kullanılması ile Türk diasporasını güçlendirmek ve Türkiye ile bağlarını en üst seviyede muhafaza etmek için çeşitli önlemler art arda hayata geçirilmiştir.
Tika - 21.09.2020
TİKA'dan Gürcistan'ın Çevre Koruma ve Tarım Bakanlığına eğitim desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından organize edilen, Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gürcistan Çevre Koruma ve Tarım Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen ve Gürcü uzmanların katıldığı "Online Bitki Hastalıkları (Fitopatoloji) Teşhis ve Tanılama...
Tika - 21.09.2020
Son dakika haberi: TİKA'dan Somali'deki devlet hastanesine ekipman desteği
Son dakika haberi: Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Somali'nin Galmudug Federal Bölgesi'nin başkenti Dusamareb şehrinde bulunan Galgadud Devlet Hastanesine röntgen cihazı desteğinde bulundu.
Tika - 21.09.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online İnsani Yardım Haberciliği Eğitim Programı" başladı
Anadolu Ajansının (AA) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle, TİKA'nın Muhabir Eğitim Programı (MEP) kapsamında düzenlenen "Online İnsani Yardım Haberciliği Temel Eğitim Programı" başladı.
Tika - 21.09.2020
TİKA'dan Pakistan'da ücretsiz talasemi tedavisi sunan Vakfa ilaç ve tıbbi malzeme desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan'da ücretsiz talasemi tedavisi hizmetleri sunan Frontier Vakfına ilaç ve tıbbi malzeme desteğinde bulundu.
Tika - 21.09.2020
TİKA'nın Lübnan'a destek projeleri devam ediyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'da tavukçuluk projesiyle kadınlara iş imkanı sağladı.
Tika - 20.09.2020
TİKA'dan Afganistan'daki yetimhaneye destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Mezar-ı Şerif Ofisi, Afganistan'ın kuzeyindeki Sar-i Pul Vilayeti Yetimhanesine donanım desteği sağladı.
Tika - 19.09.2020
Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğunun açılışında son aşamalara gelindi
Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, terör örgütü DEAŞ'ın Musul'u ele geçirmesi nedeniyle kapanan konsolosluğun yeniden açılması için son aşamaya gelindiğini belirtti.
Tika - 18.09.2020
TİKA'dan Hırvatistan'da 3 boyutlu modelleme ve yazıcı eğitimi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Hırvatistan'ın Zabok şehrinde, "Temel Düzey 3 Boyutlu Modelleme ve 3 Boyutlu Yazıcı Eğitimi" düzenledi.
Tika - 18.09.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online Savunma Muhabirliği Eğitim Programı" devam ediyor
Programın ikinci gününde "21. Yüzyılda Askeri Teknolojiler" dersi veren havacılık, uzay, savunma politikaları ve teknolojileri uzmanı Arda Mevlütoğlu, AA ve TİKA iş birliğinde düzenlenen Savunma Muhabirliği Eğitimi programının oldukça kıymetli olduğunu vurguladı.
Tika - 17.09.2020
TİKA Suriye'nin kuzeyinde fide üretim merkezi açtı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Suriye'nin kuzeyinde yer alan Soran ilçesinde 1000 metrekarelik alana inşa edilen fide üretim merkezini hizmete açtı.
Tika - 17.09.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online Savunma Muhabirliği Eğitim Programı" başladı
İşbilir, ülkelerin savunma harcamalarının gittikçe arttığına işaret ederek, "Çatışma analizi yapan ve ülkelerin savunma politikalarını izleyen gazetecilerin hem savunma sanayisi hem de savunma stratejileri konularında uzmanlaşması gerekiyor.
Tika - 16.09.2020
TİKA'dan Ukrayna'da yolsuzlukla mücadele eğitimi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda, Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi ile Ukrayna Mali Denetim Akademisi 3 günlük "Yolsuzluk ile Mücadele" eğitim programını tamamladı.
Tika - 16.09.2020
TİKA'dan Lübnanlı gençlere arıcılık desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'da onlarca gence arıcılık eğitimi ve malzeme yardımında bulundu.
Tika - 15.09.2020
MÜSİAD Ankara Başkanı Acar: "Bangladeş ile köklü ilişkilerimiz var"
MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, Türk ve Bengal milletleri arasındaki ilişkinin, Bangladeş'in kurulmasından önceye dayanan köklü tarihi ve kültürel temelleri olduğunu belirtti.
Tika - 15.09.2020
Afrika'nın masum yüzleri, Coşkun Aydın'ın fotoğraflarıyla ölümsüzleşti
Fotoğraf sanatçısı Coşkun Aydın'ın, Afrika'da çektiği fotoğraflardan oluşan "Afrika Masumiyet" isimli albüm kitabı fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu.
Tika - 15.09.2020
TİKA'dan Güney Sudan'da marangozluk atölyesine destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudan'da bir meslek lisesindeki marangozluk atölyesine ekipman desteğinde bulundu.
Tika - 14.09.2020
TİKA, Lübnan'a yaklaşık 400 ton buğday yardımında bulundu
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Lübnan'a yaklaşık 400 ton buğday yardımında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tika Haberleri | Tika Haber - Haberler - Sayfa 8 - Tika haberleri, son dakika tika haber ve gelişmeleri burada. Sinan Oğan kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne, doğum tarihi kaç? Hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.3.2021 07:33:26. #1.16#
title