Kur'an-ı Kerimi Ege'de En Güzel Okuyan İmam Hatip - Haberler
Haberi Paylaş

Kur'an-ı Kerimi Ege'de En Güzel Okuyan İmam Hatip

CHA - Haberler | Güncel
Kur'an-ı Kerimi Ege'de En Güzel Okuyan İmam Hatip

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Manisa'da Sultan Camii'nde gerçekleşti.

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Manisa'da Sultan Camii'nde gerçekleşti. Kur'an ziyafetinde Ege Bölgesi'nden 10 aday yarışmaya katıldı. Yarışmanın birincisi İzmir Balçova'dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel oldu. Ahmet Yüksel 21 Ağustos'ta Türkiye finalinde Ege Bölgesi'ni temsil edecek.

'Okumak, Anlamak ve Yaşamak için' sloganıyla gerçekleştirilen Din Görevlileri Arası Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışması Sultan Cami'nde gerçekleştirildi. Aydın, Antalya, Isparta, İzmir, Burdur, Denizli, Uşak, Muğla, Afyon, Manisa illerinden katılan yarışmacılar Kur'an-ı Kerim'i daha güzel okumak için birbirleriyle yarıştı. Vatandaşlar Kur'an-ı Kerim ikliminden feyzinden faydalanmak için camiyi doldurdular. Denizli Müftüsü Alaeddin Gürpınar da yarışmayı izledi. Yarışma Hatuniye Camii İmam Hatibi İsmail Cesur'un Kur'an-ı Kerim tilaveti okumasıyla başladı. Manisa Müftülüğü İlahi korosu birbirinden güzel ilahileri vatandaşlar için okudu. Yarışmanın seçili kurulu İl Müftüsü Sinan Cihan, Kuran Kursları Müdürü Osman Eken, Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Mehmet Demirtaş, İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Arif Karaca ve Hatuniye Camii İmam Hatibi İsmail Cesur tarafından oluşturuldu.

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Sinan Cihan, "Kur'an-ı Kerim bizim rehberimiz, mukaddes kitapların sonuncusudur. Her yıl 01–07 Ekim tarihleri arasında kutlanan camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle Hafızlık, Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma ve Ezan-ı Güzel Okuma konularında çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Güzel olan Kur'an'ı güzel okuma yarışması da son derece manalıdır. Bu tür yarışmalar sayesinde Kur'an-ı Kerim ile daha birlikte oluyoruz. " dedi.

BİRİNCİ 21 AĞUSTOSTAKİ TÜRKİYE FİNALİNDE EGE BÖLGESİ'Nİ TEMSİL EDECEK

Sinan Cihan, Din Görevlileri arası Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışması'nın personelin yeteneklerini geliştirmesini sağlayacak planlı çalışma alışkanlığı kazandıracak ve mesleklerini cesaretle yapacak şekilde kendilerine güven duymalarını temin edecek çalışmaların yapılmasının önem arz ettiğini belirtti. Cihan, "Yarışmalar ilçelerden başlıyor, il, sonra bölge ve en sonunda Türkiye finaliyle sona eriyor. Bugün burada birinci olan arkadaşımız 21 Ağustos 2011 tarihinde Kırşehir'de yapılacak olan Türkiye finalinde Ege Bölgesi'ni temsil edecektir. Kur'an-ı Kerim'e daha fazla sarılmalıyız. " dedi.

Kur'an-ı Kerim'i pek insanların okumadığını söyleyen Müftü Sinan Cihan, "Gerçi yeryüzünde en çok okunan kitap Kur'an-ı Kerim'dir. Her an okunan kitap Kur'an-ı Kerim'dir. Ancak buna rağmen Kur'an'ı okuma arzusu noktasında iyi bir yerde değiliz. Hayatımıza uygulama noktasında arzu edilen yerde değiliz. Bu yüzden bu tür etkinlikler, yarışmalar dostluğumuzun, varlığımızın güçlenmesine vesile olur. Bu yarışmaya katılma cesareti gösteren herkese teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılmak demek yarışmada birinci olmak demektir" diyerek tüm yarışmacılara başarılar diledi.

Yapılan kura çekimi sonrası her aday sırası gelince Kur'an-ı Kerim'i okudu. Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasına Manisa'dan Kenan Evren Sanayi Sitesi Camii İmam Hatibi Yusuf Ege, Burdur'dan Başmakçı Köyü Yukarı Camii İmam Hatibi Abdülaziz Kuruoğlu, İzmir Balçova'dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel, Afyonkarahisar Sandıklı'dan Sorkun Çarşı Camii İmam Hatibi Halil Genç, Uşak Ulubey'den Sanayi Camii İmam Hatibi İsmail Bulut, Antalya Konyaaltı'dan Arapsuyu Eski Camii İmam Hatibi Yunus Akkulak, Denizli'den Delikçınar Yeni Cami Müezzini Mevlüt Sağ, Isparta'dan Ulu Camii imam Hatibi Abdullah Ertuç, Aydın Köşk'ten Gökkiriş Köyü Gökiçi Mahallesi Camii İmam Hatibi Tuncay Yüksel ve Muğla Marmaris'ten İçmeler Kasabı yeni Camii Müezzini Vehbi Şimşek yarışmacı olarak katıldı.

Yarışma sonucunda en güzel Kur'an-ı Kerim'i okuyan İzmir Balçova'dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel 1. olurken, Burdur'dan Başmakçı Köyü Yukarı Camii İmam Hatibi Abdülaziz Kuruoğlu 2. ve Antalya Konyaaltı'dan Arapsuyu Eski Camii İmam Hatibi Yunus Akkulak ise 3. oldu. 1. olan Ahmet Yüksel, 21 Ağustos'ta yapılacak olan Türkiye finalinde Ege Bölgesi'ni temsil edecek. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Kur'an-ı Kerimi Ege'de En Güzel Okuyan İmam Hatip

Kur'an-ı Kerimi Ege'de En Güzel Okuyan İmam Hatip

Kur'an-ı Kerimi Ege'de En Güzel Okuyan İmam Hatip

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım