Çelebi Ameliyata Alındı

Çelebi Ameliyata Alındı

Makamında Silahlı Saldırı Sonucu Her İki Bacağından da Yaralanan Disk Genel Başkanı Süleyman Çelebi Ameliyata Alındı.

Çelebi Ameliyata Alındı
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi'nin sağlık durumunda iyi olduğu belirtildi. Saldırı haberini alan birçok isim, Çelebi'nin sağlık durumunu ve olayın ayrıntılarını öğrenebilmek amacıyla hastaneye akın etti
  • VİDEO

  • FOTO GALERİ

Saldırı sonrası Çelebi'nin tedavi amacıyla kaldırıldığı Florance Nightıngale Hastanesi Başhekimi Mücahit Aslanoğlu, Süleyman Çelebi'nin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu, sağlık açısından korkulacak hiçbir probleminin olmadığını söyledi. Süleyman Çelebi'nin eski bir dostu olduğunu dile getireren Aslanoğlu, saldırıyı kimlerin ve neden yaptığını emniyetin çözeceğini belirtti. Aslanoğlu, "Süleyman Çelebi'nin her iki bacağında da kurşun yarası var. Her iki ayak bileğinde de saplanan kurşunlar var. Diğer kurşunlar girip çıkmış, sayıyı tespit edemedik. Sağlık durumu iyi, şuuru açık. Gerekli testlerin ardından kurşunların çıkarılması için işlemler yapılacak. Bugün burada gözetim altında tutacağız. Gerekli açıklamalar daha sonra yapılacak." şeklinde konuştu.

DİSK Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fahrettin Erdoğan da, silah seslerinin ardından odaya girdiklerini ve başkanın yerde kanlar içerisinde yattığını gördüklerini aktardı. Saldırganın, olayın hemen ardından korumalar tarafından yakalandığını belirten Erdoğan, şahsı daha önce DİSK binasında gördüğünü söyledi. Saldırının hangi amaçla gerçekleştiğini bilmediğini belirten Erdoğan, başkanlarının sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Erdoğan, saldırının, iş isteğinin geri çevrilmesi nedeniyle gerçekleşip gerçekleşmediği iddiasının ise kendisi tarafından bilinmediğini aktardı.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Çetin Soysal ve Mehmet Sevigen de saldırının hemen ardından hastaneye geldi. Hastane'den ayrılışı sırasında bir açıklama yapan Gürsel Tekin, Çelebi'nin sağlık durumunun iyi olduğunu ve saldırganın yakalandığı belirtti. Tekin, saldırıyı nefretle kınadıklarını kaydetti.

Hak-İş Başkanı Salim Uslu da hastaneye gelerek Çelebi'nin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Olayın görgü tanığı DİSK üyesi bir şahıs, saldırının 7. katta gerçekleştiğini, Çelebi'yi hastaneye kendisinin götürdüğünü aktardı. (CİHAN)
Kaynak: CHA