Çayeli Haberleri

Çayeli haber, Çayeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çayeli - 05.08.2021
Son dakika haberleri! Rize'deki sel ve heyelandan etkilenen vergi mükellefleri için "mücbir sebep hali" ilan edildi
Valilikten yapılan açıklamada, Güneysu, Çayeli, Ardeşen, Fındıklı, Kalkandere ve Pazar ilçelerinde ve Rize merkeze bağlı Muradiye ve Salarha beldeleri ile bu beldelere komşu köylerde meydana gelen sel felaketi nedeniyle mükellefler hakkında vergi kanunlarının uygulanmasına ilişkin 14 Temmuz 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında mücbir sebep hali ilan edildiği belirtildi.
Çayeli - 31.07.2021
Son dakika haberi: Rize'de bir kadın, ağabeyi ile tartışan kişiyi öldürdü
Son dakika haber... Rize'nin Çayeli ilçesinde bir kadın, ağabeyi ile tartışan kişiyi silahla ateş ederek öldürdü.
Çayeli - 29.07.2021
Rize'deki sel ve heyelanda kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları sürdürülüyor
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 14 Temmuz Çarşamba günü merkez, Güneysu ve Çayeli ilçeleri başta olmak üzere il genelinde şiddetli yağışa bağlı sel ve heyelanlarda kaybolan 8 kişiden 6'sının cesedine ulaşıldığı anımsatıldı.
Çayeli - 26.07.2021
Son dakika haberleri! Düzce, Rize ve Artvin'de selden etkilenen yerler, "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edilecek
Afet Bölgesi ilan edilecek yerler şöyle: "Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım, Uğurlu ve çevre köyleri, Rize'nin Güneysu ilçesi, Çayeli ilçesinin Büyükköy ve Madenli beldeleri ile köyleri, Rize merkeze bağlı Muradiye ve Salarha beldeleri ve çevre köyleri, Ardeşen ilçesi Tunca Beldesi ve çevre köyleri, Fındıklı, Kalkandere ve Pazar ilçelerinde selden etkilenen köyler, Artvin'in Arhavi ve Murgul ilçeleri.
Çayeli - 26.07.2021
Meteorolojinin Uyarısı ve AFAD'ın Müdahalesiyle Rize ve Artvin'de Olası Can Kayıplarının Önüne Geçildi
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sel ve heyelan öncesi ekiplerini bölgeye sevk ederek aldığı tedbir sayesinde, olası can kayıpları önlendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Rize ve Artvin için sel riski uyarısında bulunmasının hemen ardından ekiplerini bölgeye gönderen AFAD, böylelikle arama kurtarma çalışmalarına hızlı müdahale ederek daha büyük bir facianın önüne geçti. Rize ve Artvin'de yaşanan sel ve heyelanların yol açtığı yaralar sarılmaya devam ediyor. Meydana gelen sel ve heyelan öncesi alınan önlemler ise olası bir facianın nasıl önüne geçildiğini gözler önüne serdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 13 Temmuz'da yaptığı uyarının hemen ardından AFAD'ın, Samsun Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünden 2 ekip ve 2 aracı Trabzon'a, Erzurum Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünden 2 ekip ve 2 aracı da Rize'ye görevlendirdiği öğrenildi. Yine Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 21 Temmuz'daki uyarısı sonrası AFAD'ın benzer şekilde Rize ve Artvin'e 14 bölgeden 119 personel ve 43 ekip gönderdiği belirtildi. AFAD'ın Hızlı Müdahalesiyle 303 Kişi Tahliye Edildi Bölgede bekletilen AFAD ekipleri, Rize'de meydana gelen sel sonrası Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy beldesinde 7 noktada 35 kişiyi, Güneysu ilçesinde 4 noktada 20 kişiyi, Muradiye beldesinde 3 kişiyi, merkeze bağlı Karayemiş köyünde 30 kişiyi, Ambarlık köyünde de 15 kişiyi olmak üzere toplam 103 kişiyi aynı gün tahliye etti.
Çayeli - 24.07.2021
Bakan Pakdemirli, Afet Bölgelerinde İncelemelerde Bulundu
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli beraberindeki Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ve kurum müdürleri ile Çayeli ilçesi Büyükköy beldesinde sel ve heyelandan etkilenen alanlarda inceleme yaptı.
Çayeli - 24.07.2021
Son dakika! Rize'deki sel ve heyelanda kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları sürdürülüyor
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 14 Temmuz Çarşamba günü merkez, Güneysu ve Çayeli ilçeleri başta olmak üzere il genelinde şiddetli yağışa bağlı sel ve heyelanlarda kaybolan 8 kişiden 6'sının cesedine ulaşıldığı anımsatıldı.
Çayeli - 24.07.2021
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Rize'de…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Selden zarar gören Güneysu başta olmak üzere tüm ilçe ve köyleri eskisinden daha güzel, güvenli ve konforlu bir şekilde imar edeceklerini söyledi Güneysu ve Çayeli başta olmak üzere Rize'de meydana gelen heyelanların çok ciddi tahribata yol açtığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, metrekareye Güneysu'da 214 kilogram, Çayeli Madenli'de 188 kilogram yağış düştüğünü, bu afet ve su baskınlarının sel ve heyelana sebep olduğunu belirtti.
Çayeli - 23.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, selden etkilenen Güneysu'da vatandaşlara hitap etti: (1)
Geçen hafta meydana gelen sel felaketinin Güneysu ve Çayeli başta olmak üzere Rize genelinde çok ciddi tahribata yol açtığına dikkati çeken Erdoğan, metrekareye Güneysu'da 214 kilogram, Çayeli Madenli'de 188 kilogram yağış düştüğünü, bu afet ve su baskınlarının sel ve heyelana sebep olduğunu belirtti.
Çayeli - 23.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Rize merkez, Çayeli, Güneysu ile 119 köyde binaların hasar tespitleri 50 ayrı ekip ile 7/24 esasına göre çalışılarak iki gün...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Rize merkez, Çayeli, Güneysu ile 119 köyde binaların hasar tespitleri 50 ayrı ekip ile 7/24 esasına göre çalışılarak iki gün içinde tamamlanmıştır.
Çayeli - 21.07.2021
Rize'deki sel ve heyelanın ardından kayıp arama ve hasar tespit çalışmaları sürüyor
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 14 Temmuz Çarşamba günü merkez, Güneysu ve Çayeli ilçeleri başta olmak üzere il genelinde şiddetli yağışa bağlı sel ve heyelanlarda kaybolan 8 kişiden 6'sının cansız bedenine ulaşıldı, kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları ise 2 noktada, 119'u dalgıç olmak üzere toplam 328 kurtarma personeli ve 54 araçla devam ediyor.
Çayeli - 20.07.2021
14.07.2021 Tarihinde İlimizde Meydana Gelen Sel Felaketi ve Sonrasında Yapılan Çalışmalarla İlgili Basın Açıklaması ...
İLİMİZ RİZE'DE MEYDANA GELEN AŞIRI YAĞIŞLAR HAKKINDA13 Temmuz tarihinde başlayıp 14 Temmuz Çarşamba günü akşam saatlerinde şiddetini artıran yağışlar neticesinde Merkez İlçe, Güneysu ve Çayeli ilçeleri başta olmak üzere Rize ilimizde sel ve su baskınları meydana gelmiştir.
Çayeli - 19.07.2021
Çoruh EDAŞ, selden etkilenen Rize'de kesintisiz enerji arzına devam ediyor
Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde faaliyetlerini sürdüren Çoruh EDAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, Rize'nin Merkez, Güneysu ve Çayeli ilçelerinde meydana gelen sel felaketinden etkilenen 288 trafo ve 23 bin 40 aboneye yeniden kesintisiz elektrik sağlanabilmesi için yapılan çalışmalar neticesinde, ilk günün sonunda etkilenen trafo sayısı 16'ya, kesintiden etkilenen abone sayısı ise 1019'a düşürüldü.
Çayeli - 19.07.2021
Rize'deki sel ve heyelanın ardından kayıp arama ve hasar tespit çalışmaları sürüyor
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 14 Temmuz Çarşamba günü merkez, Güneysu ve Çayeli ilçeleri başta olmak üzere il genelinde şiddetli yağışa bağlı sel ve heyelanlarda kaybolan 8 kişiden 6'sının cansız bedenine ulaşıldı, kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları ise 2 noktada, 77'si dalgıç olmak üzere toplam 307 kurtarma personeliyle devam ediyor.
Çayeli - 18.07.2021
Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Rize Güneysu'da Selden Etkilenen Alanlarda İncelemelerde Bulundu
Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Rize Güneysu'da, aralıksız devam eden çalışmalarla sel felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor pic. twitter. com/csGa7sy8Jv — Süleyman Soylu (@suleymansoylu) July 18, 2021 AFAD, Rize'deki sel ve heyelanların ardından yürütülen çalışmalarda kaybolan 2 vatandaşı arama çalışmalarının, Güneysu ilçesi ve Muradiye beldesinde 2 noktada 57'si dalgıç 244 personelle devam ettiğini bildirdi. Rize'de Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında yerel düzey çalışma gruplarının AFAD koordinasyonunda 7/24 esasına göre çalışmalarına devam ettiği aktarılan açıklamada, TAMP kapsamında görevlendirilen toplam personel sayısının 2 bin 776, toplam görevlendirilen araç sayısının ise 704 olduğu ifade edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, metrekareye Güneysu ilçesinde 213, 6 kilogram, Çayeli Madenli beldesine 188, 2 kilogram yağış düştüğü aktarılan açıklamada, yaşanan sel afetinde 6 vatandaşın hayatını kaybettiği, kaybolan 2 vatandaşı arama çalışmalarının Güneysu ilçesi ve Muradiye beldesinde 2 noktada 57'si dalgıç olmak üzere 244 personelle devam ettiği anlatıldı.
Çayeli - 18.07.2021
AFAD'dan Rize'deki sel ve heyelanlara ilişkin açıklama Açıklaması
AFAD'dan yapılan açıklamada, 14 Temmuz Çarşamba akşam saatlerinde şiddetini artıran yağışlar neticesinde Merkez, Güneysu ve Çayeli ilçeleri başta olmak üzere Rize'de meydana gelen sel ve su baskınlarının ardından bölgede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verildi.
Çayeli - 18.07.2021
Rize'deki sel ve heyelanın ardından hasar tespit ve temizlik çalışmaları devam ediyor
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 14 Temmuz Çarşamba günü merkez, Güneysu ve Çayeli ilçeleri başta olmak üzere il genelinde şiddetli yağışa bağlı sel ve heyelanlarda kaybolan 8 kişiden 6'sının cansız bedenine ulaşıldığı, kayıp 2 kişiyi arama çalışmalarının 2 noktada, 57'si dalgıç olmak üzere toplam 244 kurtarma personeliyle devam ettiği belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çayeli Haberleri | Çayeli Haber - Haberler - Sayfa 2 - Çayeli haberleri, son dakika çayeli haber ve gelişmeleri burada. RİZE'DE HEYELANDA BAHÇESİ HASAR GÖREN OKUL, EĞİTİME AÇILACAK.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 16:55:13. #1.15#

title