Bu İş Yerinde Zikirmatikle Hem Sevap Hem Para Kazanıyorlar

Bu İş Yerinde Zikirmatikle Hem Sevap Hem Para Kazanıyorlar

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir iş yeri sahibi işçilerine yüzük zikirmatik dağıttı.

Bu İş Yerinde Zikirmatikle Hem Sevap Hem Para Kazanıyorlar

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir iş yeri sahibi işçilerine yüzük zikirmatik dağıttı. İşçiler boş zamanlarında hem zikir yapıyor hem de 10 bin zikir yapan işçi patronundan 10 TL ödül kazanıyor.

Kadirli de market işletmeciliği yapan Kasım Yasdıoğlu Ramazan ayı dolayısıyla işyerinde ilginç bir uygulama başlattı. Market çalışanı işçiler boş zamanlarında parmaklarına taktıkları zikirmatik diye adlandırılan digital tesbihlerle zikir yapıyor. Bir günde 10 bin zikir yapan işçinin maaşına 10 TL de ödül olarak yansıyor.

Bu ilginç uygulamayı yapan işyeri sahibi Kasım Yasdıoğlu, "Ramazan ayı dolayısıyla işçilerimize birer zikirmatik dağıttık. İşçilerimiz boş zamanlarında Allahın adını anıyorlar. Hem bu sayede işyerimizin bereketi arttı hem de işçilerimizin boş vakitlerini dini olarak değerlendirmiş olduk. Elemanlarımız hep reyonlarda olduğu için müşteriden artan zamanlarda birbirlerinin yanına giderek dedikodu yaparak boş zamanlarını değerlendiriyorlardı. Bütün işyerlerinde aynı sorun vardır. Biz de isteyen işçilerimize zikirmatik verdik. Boş zamanlarında Allah, Lailahe illallah diye zikir çekiyorlar. Hem sessizlik ortamı oluşuyor, hem de işçilerimiz sevap kazanıyor. Bir işçi 10 bin zikir çekerse 10 TL gibi cüzi miktar ödül veriyoruz.B u uygulamanın diğer işyerlerine de örnek olmasını isterim." dedi.

Market işçilerinden Serap Yalçınsoy ise "Patronumuz Ramazan'ın ilk günü zikirmatikleri dağıttı. Boş zamanlarımızda oturup zikir çekiyoruz. Amacımız dedikoduyu önlemek ve sevap kazanmak" şeklinde konuştu. Diğer bir market çalışanı Esra Sarı ise bir günde 10 bin adet zikir çekene patronlarının 10 TL ödül verdiğini söyleyerek uygulamadan memnun olduğunu belirtti.