Haberler

Satamadığı soğanı bedava yapınca 3 bin kişi tarlaya akın etti

Güncelleme:

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde çiftçilik yapan Serdar Dinç, 70 dönüm tarlaya ektiği soğanı satamayınca vatandaşlara ücretsiz dağıttı. Soğanın bedava olduğunu duyan yaklaşık 3 bin kişi tarlaya akın etti. Ana yol trafiğe kapanınca jandarma yolu açmaya çalıştı.

Osmaniye'nin Sumbas ilçesine bağlı Reşadiye köyünde 70 dönüm tarlasına soğan eken çiftçi Serdar Dinç, soğanı tüccarlara satamayınca çürümesin diye vatandaşlara ücretsiz yaptı. Soğanın bedava olduğunu duyan vatandaşlar tarlaya akın etti. Kadirli ve Sumbas'tan birçok vatandaş arabalarıyla tarlaya gitti. Yol trafiğe kapanınca jandarma yolu açmak için çalışma başlattı.

Satamadığı soğanı bedava yapınca 3 bin kişi tarlaya akın etti

"SOĞAN PAHALI, ALAMIYORDUK"

Soğan toplamaya gelen bir vatandaş "Tarla sahibi 80 dönüm tarlasını satamadı, tarlada kaldı. Tüccarlar geldi almadı, para vermedi adama. Adam da halk yesin diye müsaade etti 3-4 gün. 400 ton soğan var burada. Burada tarlada kaldı soğan, halk topluyor şu an faydalanıyor. Allah razı olsun' ifadelerine yer verdi.

Satamadığı soğanı bedava yapınca 3 bin kişi tarlaya akın etti

"MUHTAÇ OLDUK SONUNDA KURU SOĞANA"

Bir başka vatandaş ise "Millet soğan için sıraya girdi. Marketlerde 35 lira. Vatandaş, Allah razı olsun hayrına burada tarlada serbest etti. Bütün millet topluyoruz, sağ olsunlar. Muhtaç olduk sonunda kuru soğana" dedi.

Satamadığı soğanı bedava yapınca 3 bin kişi tarlaya akın etti

"TOPLASIN HERKES EVİNE GÖTÜRSÜN"

Çiftçi Serdar Dinç ise ANKA Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada "Ben çiftçiyim, 70 dönüm soğan ektim. 500 bin kiraya verdim, 500 bin de diğer tohum, gübre ve ilaç masrafım oldu. Tüccara satamadım hayrımıza köylülerimize, vatandaşlarımıza, ücretsiz dağıtıyorum. Toplasın herkes evine götürsün. Afiyet olsun herkese" şeklinde konuştu.

Kaynak: ANKA / Yaşam

Jandarma Osmaniye Sumbas Tarım Yaşam Ekonomi Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

500

Yorumlar (50)

Bülent Çoban Izol:

Allah razi olsunki Tarla sahibiden cürumeye terkmedi kuru soganı vatandaşin isi görülsün diye sevap isledi helal sana Allah kabul etsin hayrini??

1052
12
yanıtYanıtla
Hek Tor:

Oraya gelen 3 bin kişinin en azından 200 kişisi çiftşinin malını almayan tüccarların adamlarıdır... Zira, gönderdikleri sığınmacılara(!) ödeyecekleri para, malın alımına ödeyeceklerinden çok, çok, çok daha azdır da ondan. (Bu yorumun yayınlanmasına engel olan bir içeriği mi var?)... Anlayan anladı, anlamayan dislayk vermesin.

yanıt668
yanıt162
Bükücü:

3 Bin yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, bilmem ağlasam mı? ağlamasam mı?

228
626
yanıtYanıtla
Kemal Demir:

Toplum olarak bedavayi severiz hatta bedavaya aldığımız seyi pazarda satmayida biliriz...

yanıt211
yanıt11
Bükücü:

Şimdi size göre bu 3 bin kişi bedava olduğu ve pazarda satmak istediği için mi topluyor? yoksa aralarında gerçekten de ihtiyacı olanlarda var mı?

yanıt4
yanıt2
Ali Bayat:

Bunun gibi olaylar Almanyadada oluyor ama vatandaş bedava dehip çuval çuval götürmez tarlanın çıkılına bir sandık konur herkes gönlünden kopanı sandığa atarki bari çiftçinin mazot parası çıksın.

648
9
yanıtYanıtla
Marko Apostolidis:

bahsettiğin şeyi bende gördüm bu gavurda. yol kenarına römork koymuş, fiyat listesi asmış, terazi kurmuş ve para için bir kutu koymuş. sen ihtiyacın kadar alıp ölçüp parasını bırakıp gidiyorsun, sahibi başında değil....

yanıt382
yanıt8
Hek Tor:

@Ali Bayat... Senin daha kendinden haberin yok ki AliManya'dan haberin olsun, orada yaşasan dahi... Alman malını ne bedava ne de bahşiş karşılığında verir, hatta canını alırsın ama malına alamazsın. Kendin topla ucuza getir olayıdır o. @Marko Apostolidis senden daha akıllı, orada yaşamamasına karşın.

yanıt48
yanıt183
Hek Tor:

Ali Bayat'a yazdığım cevaba dislayk verenler ya konuyu bilmiyorlar ya da biraz... pardon epey bir geriler... La dedik ya, Alman ürününü toplamak, sevketmek için para vermemek niyetiyle, bizdeki kendin pişir kendin ye misali, ilanını asar, fiyatını koyar, isteyen müşteri gidip tarladan kendisi toplar ve ödemeyi yapar; market veya pazardan daha ucuza geldiği ve eksersiz de yaptığı için müşteri de memnundur çiftçi de... Bunda anlamayacak ne var ki?

yanıt100
yanıt32
Dilek Usta:

Ve hiç kimse parayı alıp gitmiyor.

yanıt64
yanıt2
Tüm 50 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title