Adanaspor Cihat Erbil ile yollarını ayırdı

Türkiye 3. Futbol Lig 1. Gruptan Lig B'ye yükselen Adanaspor'da Teknik Direktör Cihat Erbil görevinden ayrıldığı açıklandı. Şampiyonluk sonrası futbolcu ve teknik yönetime izin verilen Adanaspor'da Başkan Bayram Akgül bugün Teknik Direktör Cihat Erbil ile İstanbul'daki ofisinde biraraya geldi.

Adanaspor Cihat Erbil ile yollarını ayırdı

Türkiye 3. Futbol Lig 1. Gruptan Lig B'ye yükselen Adanaspor'da Teknik Direktör Cihat Erbil görevinden ayrıldığı açıklandı. Şampiyonluk sonrası futbolcu ve teknik yönetime izin verilen Adanaspor'da Başkan Bayram Akgül bugün Teknik Direktör Cihat Erbil ile İstanbul'daki ofisinde biraraya geldi. Başkan Akgül'e geride kalan sezonla ilgili raporunu sunan Erbil, prensip olarak başarılı olduğu kulübü 2. sene bir daha çalıştırmak istemediğini belirterek görevden ayrılmak istediğini söyledi.

Yapılan görüşmeler neticesinde Adanaspor yönetimi Erbil'in prensip kararını bozmasında ısrar etmedi ve teknik direktör ile yolları ayırdı. Teknik direktör Erbil, oluşacak yeni yönetime her konuda yardımcı olacağını ve takımla ilgili bilgileri de aktaracağını belirterek gelecek sezon için Adanaspor'a başarılar diledi. Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül ise yeni sezonda takımı emanet edecekleri teknik direktörü en kısa sürede bulmak için kolları sıvadıklarını belirterek bu konudaki gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını aktardı. Yeni dönemle ilgili transfer çalışmalarının da yeni teknik direktörün belirlenmesinin ardından yapılacağı kaydedildi. Adanaspor Zafer Göncüler ile başladığı geçen sezonda İbrahim Okutan ve Cihat Erbil ile çalışmıştı.

Kaynak: CHA