7 Yaşında İki Hikaye Kitabıyla Guinness'e Aday

7 Yaşında İki Hikaye Kitabıyla Guinness'e Aday

7 Yaşında İki Hikaye Kitabıyla Guinness'e Aday
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Kayseri'de 7 yaşındaki Simay Özer, yazdığı iki hikaye kitabıyla "Dünyanın en küçük yazarı" kategorisinde Guinness'e girmeye aday oldu.

Kayseri'de ilkokul ikinci sınıf öğrencisi Simay Özer(7), yazdığı iki hikaye kitabıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurdu.

2 KİTABI PİYASADA

Kayseri'nin İldem Mahallesi'nde yaşayan 7 yaşındaki ilkokul 2'inci sınıf öğrencisi Simay Özer, boyundan büyük işler yapıyor. Sözel yeteneğiyle dikkat çeken Simay, 'Mutlu Aile' ve 'Yalnız Kanguru' adlı 2 ayrı hikaye kitabı yazarak piyasaya sürdü.

İLK KİTABINI ALTI YAŞINDA BİTİRDİ

Simay, okuma yazmayı anaokulu döneminde öğrendi. Ailesinin okuduğu hikaye ve masal kitaplarıyla büyüyen Simay, ilk kitabını 6 yaşında bitirdi. 'Mutlu Aile' ismini taşıyan kitabın konusu, yaramazlık yapan çocukların anne babalarının sözünü dinlemesi gerektiğiyle ilgili. 'Yalnız Kanguru' ismini taşıyan ikinci kitapta ise Simay, çok yaramaz bir kanguru ve yaşadığı kötülükler üzerinden iyi insan olmanın önemini anlatmış.

GUİNNES'TEN HABER BEKLİYOR

Baba İzzet ve anne Rumeysa Özer'in yaptığı araştırmaya göre, şu anda dünyanın en küçük yazarı Simay. Bunu tam olarak belgelemek için de aile, 'Dünyanın en küçük yazarı' kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için resmi başvuru yaptı. Guinness'ten haber bekleniyor.

ÇOCUKLARA İYİ İNSAN OLMALARI GEREKTİĞİNİ ANLATIYOR

Okuluyla ilgili yeni bir hikaye kitabı yazmaya hazırlandığını belirten minik yazar Simay Özer, kaleme aldığı kitaplarla çocuklara iyi insan olmaları gerektiğini anlatmaya çalıştığını söyledi.

7 TANE HİKAYESİ VAR

Simay ile küçükken devamlı hikaye yazma oyunları oynadıklarını belirten baba İzzet Özer de, "2 – 3 yaşlarında hikayeleri kendisi anlatmaya başladı. Şu ana kadar 6-7 tane hikayesi var. Bunlardan kendisinin de beğendiği 2 tanesini yayınladık. Çok küçük yaşlarda başladığı için dünyanın en küçük yazarı olma adına Guinness rekorlar kitabına başvurduk. Sonuç bekliyoruz." dedi.

"ANNELER ÇOCUKLARINA KİTAP OKUMAYI SEVDİRMELİ"

Kızının kitap çıkardığına çok sevinen anne Rumeysa Özer de, bütün annelerin çocuklarına kitap okumayı sevdirmesi gerektiğini söyledi.

7 Yaşında İki Hikaye Kitabıyla Guinness'e Aday
7 Yaşında İki Hikaye Kitabıyla Guinness'e Aday

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title