Trabzonspor Kulübü Başkanı Şener: "Zafer Yelen Transferinde Sorun Yok"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Gençlerbirliği'nin Nijeryalı Forvet Oyuncusu Isaac Promise'yi Serbest Kaldığı İçin Transfer Ettiklerini, Almanya'nın Hansa Rostock Takımında Forma Giyen Zafer Yelen'in Transferinde İse Bir Sorun Bulunmadığını Bildirdi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Şener:

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Gençlerbirliği'nin Nijeryalı forvet oyuncusu Isaac Promise'yi serbest kaldığı için transfer ettiklerini, Almanya'nın Hansa Rostock takımında forma giyen Zafer Yelen'in transferinde ise bir sorun bulunmadığını bildirdi.

Bordo-mavili ekibin Bolu'nun Gerede ilçesindeki Dorukkaya Greenpark Otel'deki kampını ziyaret eden Şener, kafile başkanları Kenan Sönmez, Ali Rıza Egemen, genel sayman Mahmut Aksu ile birlikte basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kulüp Başkanı Şener, yürütülen transfer çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Zafer Yelen konusunda kulübüne faks yoluyla bir teklif yaptık. Akşam saatlerinde aldığım bilgiye göre teklifimizi kabul etmişler. Bundan sonra önemli bir detay yok. Bir başka konu ise Nijeryalı oyuncu Isaac Promise. Oyuncunun avukatı bize futbolcunun serbest kaldığını söyledi. Genel Saymanımız Mahmut Aksu bu konularda oldukça tecrübeli. Biz hiçbir takımın sözleşmeli oyuncusunu kendilerine sormadan almamız ne kulübümüze ne de benim şahsıma yakışır. Kendi avukatlarıyla ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde oyuncunun bonservisinin elinde olduğu söylendi. Bunun üzerine Mahmut Aksu devreye girdi ve anlaşma sağlanarak Ankara'da protokol imzalandı. Oyuncu ülkesinin ümit milli takımıyla birlikte Kore'ye gitti. Nijerya finale kalırsa Isaac 20 Ağustos'ta, kalmazlarsa daha kısa sürede Trabzon'a gelecek. Bu transferle ilgili Gençlerbirliği Kulübü menejeri bir açıklama yaparak oyuncunun kendileriyle protokolü olduğunu veya ödemeleri bulunduğunu söylemiş. Eğer hukuken onların malıysa kulübüyle görüşürüz."

Şener, kaleci Sylva konusunda ise şunları söyledi: "Bu oyuncu bize kulübü Lille'den bonservisini 400 bin Euro'ya alacağını söyledi. Biz de sözleşme imzaladık. Sonrasında kulübü oyuncuya biz seni ancak 900 bin Euro'ya bırakırız demiş. Trabzonspor Kulübü olarak Sylva'yla yaptığımız görüşmede belirlediğimiz fiyatın asla üstüne çıkamayacağımızı vurguladık. Eğer problemi çözerse transfer gerçekleşir. Olmazsa bile ben kalecilerimiz Tolga, Onur ve Yakup'a güveniyorum."

Yeni oyunculardan kurulu bir kadro oluşturduklarını ifade eden Şener, şunları kaydetti: "Herkes gibi ben de şampiyonluk yaşamak isterim. Ama bu kadro daha yeni kuruldu. Önce Avrupa kupalarına katılmayı ve Türkiye Kupası'nı kazanmayı istiyoruz. Eğer şampiyonluk gelirse ona da hayır demeyiz. Ama o potansiyeliniz var mı derseniz tabiî ki var. Bu transferleri oyun olsun diye yapmadık. Ortada bir gerçek var ki Trabzonspor büyük bir hava yakaladı. Oyuncuların tanıtımıyla ilgili katkılarından dolayı basınımıza teşekkür etmek istiyorum."

Gerede kampının Cuma günü sona ereceğini dile getiren Şener, "Gerede sonrası Almanya'da ikinci etap kampımız başlayacak. Burada hazırlık maçları oynayacağız. Ama benim asıl merak ettiğim nokta İstanbul'da oynayacağımız hazırlık müsabakasında tribünlerin tam olarak dolup dolmayacağı. Bakalım hava oraya yansımış mı? Kombine kart satışları çok iyi gidiyor" dedi.

Seyircisiz oynama cezasının kaldırılmasının gündemde olduğunu belirten kulüp başkanı Şener, "Bu sadece bizim kulüp için geçerli olan bir durum değil. Merhum Başkan Hasan Doğan'la bu konuda görüşmeler yapılmıştı. Şimdi yerine Mahmut Özgener bakıyor. Bu konumdaki kulüplerin seyircisiz oynama cezalarının para cezasına dönüştürülmesi gündemde. Ama belli değil" diye konuştu.

Kulübün marka değerinin yükseldiğini belirten Şener, bu değerin karşılığında gelirlerin de arttığını ifade etti.

Kaynak: CHA