Teraspark Yenilenen Konseptiyle Ege'nin En Büyük Outletini Denizli'de Açtı

Hollandalı Alışveriş Merkezi Yatırım ve Yönetim Şirketi Corio, Yenilenen Konseptiyle Ege'nin En Büyük Outletini Denizli Teras Park Alışveriş Merkezi'nde Açtı.

Teraspark Yenilenen Konseptiyle Ege'nin En Büyük Outletini Denizli'de Açtı

Hollandalı alışveriş merkezi yatırım ve yönetim şirketi Corio, yenilenen konseptiyle Ege'nin en büyük outletini Denizli Teras Park Alışveriş Merkezi'nde açtı.

Teras Park'ın yeni konsepti outletin açılışı dolayısıyla bir tören düzenlendi. Törene Denzili Valisi Yavuz Erkmen, Corino İcra Kurulu Başkanı Koray Özgül, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Günalp ve Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer ve çok sayıda davetli katıldı.

Kurdele kesiminin ardından kısa bir konuşma yapan Corino İcra Kurulu Başkanı Koray Özgül, hisselerini devraldıktan sonra Teras Park'a yaklaşık 5 milyon TL yatırım yaptıklarını ifade ederek, "Ekonomik krizin ardından Denizli'de yaşanan sosyal dönüşüme ayak uydurabilmek ve yerel halkın değişen alım gücüne ve beklentilerine cevap verebilmek adına bir farklılaşmaya gitmek gerekiyordu. Biz de bu doğrultuda Teras Park'ı outlet konseptine dönüştürme kararı aldık. Bu farklı konsept dahilinde yeni mağaza ve perakendeciler de Teraspark'ta yerini aldı. Böylece Corio olarak, Teras Park'ı bölge halkınının kaliteyi uygun fiyata satın alabileceği ekonomik bir AVM'ye dönüştürdük." dedi.

Kiracılarını, en ekonomik ürünleri satan mağazalar haline getirmek için gereken her şeyi yaptıklarını anlatan Özgül, "Yaptığımız renovasyonlar ve outlet konseptiyle birlikte 3 gün süren Ramazan Bayramı boyunca Teras Park'ta 100 bin kişiyi ağırladık." diye konuştu.

Denizli Valisi Erkmen de bir kişiyi bile çalıştıran herkese teşekkür ettiklerini belirterek, "Denizli Teras Park'ın yenilenen yüzü ile açılışını gerçekleştiriyoruz. Arkadaşları burayı devraldıktan sonra yeni bir konseptle Denizlililerin karşısına çıkıyorlar. Bu güzel yatırım için teşekkür ediyoruz. Bu tip alış veriş merkezleri bir yerde şehrin prestiji. Krizin, psikolojik ortamından mutlak suretle çıkmamız gerekiyor. Bu anlamda Denizli, çok iyi yoldadır. Gerek şehirleşmesi, gerek çeşitli sektörlerdeki gelişimi, değişik sektörlerdeki büyüklüğü ile Türkiye'de çok önemli konumdadır. Bunun daha üst seviyelere çıkması gayretimiz var. Bu gibi prestijli şehirlerin yer alması önemli.'' diye konuştu.

Konuşmanın ardından, alış veriş merkezinin açılış kurdelesi Vali Erkmen, Koray Özgül, Başkan Yardımcısı Günalp ve DTO Başkanı Özer tarafından kesildi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA