Nato Haberleri

Nato haber, Nato son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nato 23.7.2020
AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, AKPM Türk Grubu Başkanlığına seçildi
AK Parti milletvekilliğine 2018'de seçilen Yıldız, AKPM Türk Grubu Başkanlığının yanı sıra NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Türk Grubu üyesi olarak çalışmalarını aktif sürdürüyor.
Nato 23.7.2020
Türk askerinden Kosovalı çocuklara tekerlekli sandalye yardımı
Kosova'da NATO'nun Barış Gücü KFOR bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyet Başkanlığı Kosovalılara yönelik yardımlarına devam ediyor.
Nato 23.7.2020
İletişim Başkanlığının "15 Temmuz'da 15 Panel" programının Çin bölümü yayınlandı
"ABD'nin Türkiye'ye yaptırımlarına şahit olduk" Şangay Üniversitesi Küresel Araştırmalar Merkezi Direktörü Prof. Guo Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Türkiye'de iktidara gelmesinden bu yana Türkiye'nin Batı ve NATO bloğundan daha bağımsız bir dış politika izlemeye çalıştığını vurgulayarak, "ABD ise bunu kesinlikle istemiyor.
Nato 23.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Tehdit veya yaptırım söylemlerini asla kabul etmeyiz"
"Mısır'ın Libya'ya asker göndermesi tehlikeli bir askeri macera olur" Kalın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un agresif Libya politikası ile Avrupa'da gerçekleştiremediği liderliğini Kuzey Afrika'da göstermek istediğini, Fransa'nın Hafter'e sağladığı desteğin, NATO'nun güney güvenliğini de tehdit ettiğini vurguladı.
Nato 23.7.2020
Londra'da hain darbe girişiminin 4. yılı nedeniyle çevrim içi seminer düzenlendi
Çonkar, Türkiye'nin bölgesel konulara bakışının da müttefiklerinden farklı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Suriye'de ülkemizin milli çıkarlarını gözettik. Doğu Akdeniz'de ülkemizin güvenliğine uygun hareket ettik. Doğu Akdeniz'de müttefiklerimizin bir araya gelerek, Türkiye'yi yalnız bırakmaya çalıştığını gördük. Türkiye kendi çıkarlarını gözetirken bağımsız bir politika belirledi. Libya'da meşru yönetimi desteklediğimizde, Türkiye yalnız kaldı. NATO'daki müttefiklerimizle ve Avrupa Birliği ile iş birliği yapmak istiyoruz.
Nato 22.7.2020
Son dakika haber | ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Danimarka'da
Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod ise NATO müttefiki olan iki ülke arasındaki güçlü bağlara vurgu yaparak Grönland'a yaptığı 12,1 milyon dolarlık yardım için ABD'ye teşekkür etti.
Nato 22.7.2020
NATO AWACS uçağı ve personeli Konya'daki görevine başladı
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), müşterek harekat görevlerinin yürütülmesi kapsamında Almanya'dan hareket eden NATO AWACS uçağının Konya'daki görevine başladığını bildirdi.
Nato 21.7.2020
ABD'de liberal düzenin krizi ve küresel iş birliğinin geleceği tartışıldı
Kovid-19 sonrası döneme ve Türkiye-ABD ilişkilerine dair değerlendirmelerde bulunan Aybet, şunları söyledi: "Kovid-19 sonrası dünyada ihtiyaçlardan doğan kısa vadeli sonuç odaklı iş birliği artacak ancak büyük küresel tasarımlara yer olmayacak. Bu kapsamda NATO gibi uluslararası kurumların önemi hala devem edecek.
Nato 21.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi 2 Yıllık Değerlendirme Toplantısı (9)
Erdoğan, Türkiye'nin Körfez'deki stratejik ortağı Katar ile kapsamlı iş birliğini en üst düzeyde yürütülen çabalarla pekiştirdiklerini belirterek, dış politikayla ilgili şunları kaydetti: "Geride bıraktığımız iki yıllık dönemde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı ile İslam İşbirliği Teşkilatında dönem başkanlıklarını başarıyla yürüttük. İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanlığımız süresince düzenlediğimiz 30'dan fazla üst düzeyli toplantıyla örgütün faaliyetlerine ivme kazandırdık. Ayrıca, İsrail'in hukuksuz adımları karşısında 2017 ve 2018'de Kudüs konulu iki olağanüstü zirveye ev sahipliği yaptık. 2020'de Asya İşbirliği Diyaloğu, D-8, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Forumu ile Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanlıklarımızın etkili biçimde yürütülmesinin gayreti içindeyiz. Balkanlardaki en geniş bölgesel işbirliği forumu olan ve 13 bölge ülkesinin katıldığı Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İşbirliği Süreci'nin Dönem Başkanlığını da 1 Temmuz 2020 itibarıyla üstlendik. Birleşmiş Milletler Genel Kurul Başkanlığına ilk defa Türkiye'nin adayı seçildi. En Az Gelişmiş Ülkelere Yönelik Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası, 4 Haziran 2018'de Gebze'de açıldı. Türkiye'yi tehdit eden terör örgütlerinin yurt dışındaki uzantılarıyla mücadelemize kesintisiz şekilde devam ettik. Bu kapsamda uluslararası ve kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesine yönelik yoğun gayret gösterdik." Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya ve ABD gibi Türkiye'nin yoğun ilişkiler içinde olduğu yerlerle ikili ilişkilerin geliştirilmesi için üst düzey temaslarla yoğun çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Önde gelen üyelerinden olduğumuz NATO bünyesinde yüksek görünürlüğe sahip faaliyetler sürdürdük.
Nato 20.7.2020
Türk zırhlı muharebe aracı "Hızır" Afrika yolunda
NATO standartlarında geliştirilen ve tüm performans ve patlama testlerinden başarıyla geçen aracın mayına karşı üst düzey koruma sağladığı, yurt dışı bağımsız bir test kuruluşu tarafından test edilerek de onaylandı.
Nato 19.7.2020
ABD SAVAŞ GEMİSİ BOĞAZ'DAN GEÇEREK KARADENİZ'E AÇILDI
Dün ve bugün Karadeniz'e geçen savaş gemilerinin 'Sea Breeze 2020' tatbikatı için Karadeniz'e gittiği belirtildi.  ABD Donanmasının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Donanmamızın Karadeniz'de NATO Müttefiklerimizle çok uluslu tatbikatlara katılması ABD'nin Avrupa'nın toplu savunması için kararlı bir somut temsilidir" denildi.
Nato 18.7.2020
Biga'da orman yangını
Karabiga'da NATO yolu üzerindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Nato 17.7.2020
İletişim Başkanlığının "15 Temmuz'da 15 Panel" programının Arnavutluk bölümü yayınlandı
"Türkiye'nin sadece kendisi için değil Frnavutlar ve bölge için de önemli olduğunu dile getiren Baleta, "Balkan ülkeleri, Balkanlar dışındaki ülkeler ve NATO ülkelerinin ajansları yardımıyla FETÖ riskinin ikiye katlanacağından korkuyorum.
Nato 17.7.2020
Bakan Akar "Ayasofya Türk milletinindir"
"Haklılığımız kanıtlandı" Libya ile yapılan "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması" ve "Güvenlik ve Askeri İş Birliği" mutabakat muhtırasını, Akdeniz'deki hak, alaka ve menfaatlerin korunmasına yönelik "stratejik öneme sahip bir adım" olarak nitelendiren Akar, şunları kaydetti: "TSK, BM'nin tanıdığı tek meşru hükumet olan Ulusal Mutabakat Hükumeti'nin resmi daveti ve TBMM'nin de onayıyla Libya'da bulunuyor. TSK personeli buradaki eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini başarıyla yerine getiriyor, getirmeye devam edecektir. Libya'daki amacımız 'Libya, Libyalılarındır' anlayışından hareketle Libya'daki barış ve istikrarın bir an önce sağlanarak tarihi kardeşlik bağlarımız bulunan Libya halkının hak ettiği huzura kavuşmasıdır." "Fransız gemisinin taciz edildiği"ne yönelik iddialara da değinen Akar, "Bu konuyla ilgili tüm bilgi, belge, video ve fotoları NATO'nun sivil-askeri makamlarıyla paylaştık.
Nato 17.7.2020
Bakan Akar: Azerbaycan bizim canımızdır
'HAKLILĞIMIZ KANITLANDI' Fransız gemisinin taciz edildiğine yönelik iddialara da değinen Akar, "Bu konuyla ilgili tüm bilgi, belge, video ve fotoları NATO'nun sivil-askeri makamlarıyla paylaştık.
Nato 17.7.2020
Bakan Akar'a Boğaziçi'den "mezun kartı"
"Haklılığımız kanıtlandı" Libya ile yapılan "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması" ve "Güvenlik ve Askeri İş Birliği" mutabakat muhtırasını, Akdeniz'deki hak, alaka ve menfaatlerin korunmasına yönelik "stratejik öneme sahip bir adım" olarak nitelendiren Akar, şunları kaydetti: "TSK, BM'nin tanıdığı tek meşru hükümet olan Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin resmi daveti ve TBMM'nin de onayıyla Libya'da bulunuyor. TSK personeli buradaki eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini başarıyla yerine getiriyor, getirmeye devam edecektir. Libya'daki amacımız 'Libya, Libyalılarındır' anlayışından hareketle Libya'daki barış ve istikrarın bir an önce sağlanarak tarihi kardeşlik bağlarımız bulunan Libya halkının hak ettiği huzura kavuşmasıdır." "Fransız gemisinin taciz edildiği"ne yönelik iddialara da değinen Akar, "Bu konuyla ilgili tüm bilgi, belge, video ve fotoları NATO'nun sivil-askeri makamlarıyla paylaştık.
Nato 17.7.2020
Son dakika haber: Cezayirli araştırmacı Takıyye: "Türkiye Akdeniz'de dayatılmaya çalışılan tecridi kırmayı başardı"
"Türkiye, Libya'da savaşan grupların hükümetin merkezi komutasına tabi olan düzenli tek bir güç çatısı altında birleşmesine, profesyonel Libya askeri ve güvenlik güçlerinin oluşturulmasına katkı sağlayacak. Aynı zamanda yeniden imar alanında da yardımcı olacak." diyen Takıyye, güvenlik güçlerinin oluşturulmasında ABD ve NATO'nun desteğinin de olabileceğine işaret etti.
Nato 17.7.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor
Gürcistan'da vaka sayısı 1050'yi geçti Gürcistan Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada, NATO Barış Gücü Projesi için Afganistan'da bulunan 10 Gürcü askerin Kovid-19'a yakalandığı ve tedavileri için ülkeye getirildiği belirtildi.
Nato 16.7.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan uluslararası topluma "FETÖ ile mücadele" çağrısı Açıklaması
FETÖ'nün, gizli faaliyetlerinin deşifre olduğunu fark ettiğinde "en kanlı adımını" attığına değinen Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "15 Temmuz 2016 gecesi örgüt bir darbe girişiminde bulundu. Demokrasimizin beşiği parlamentomuz, sanki bir saldırı savaşındaymışçasına NATO'nun ikinci büyük ordusundan çalınan savaş uçaklarıyla bombalandı.
Nato 16.7.2020
Uzakdoğu'da ABD-Çin rekabeti: Yeni bir soğuk savaşa mı doğru?
ABD'nin yanı sıra, sorumluluk sahasının sınırlarını ilk defa Afganistan'a kadar genişleten NATO'nun Uzakdoğu'ya doğru genişleme ihtimali de gözden uzak tutulmamalı.
Nato 16.7.2020
Son dakika haberi... Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki gerginliğin nedenleri ve muhtemel sonuçları
BM, Avrupa Birliği (AB), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ve NATO, ayrıca Ermenistan'ın üye olduğu Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) ateşkes ihlallerinden ve sıcak çatışmaların başlamasından duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.
Nato 16.7.2020
Son dakika! Kanada'da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programları düzenlendi
Uras, 15 Temmuz vesilesiyle ayrıca Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleriyle video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Toplantıda Kanadalı milletvekili ve senatörlere FETÖ'nün iç yüzü hakkında bilgi veren Büyükelçi Uras, NATO müttefiki Kanada'nın FETÖ'ye karşı mücadelesinde Türkiye'ye destek olmasının beklendiğine dikkati çekti.
Nato 16.7.2020
Kanada'da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programları düzenlendi
Uras, 15 Temmuz vesilesiyle ayrıca Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleriyle video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Toplantıda Kanadalı milletvekili ve senatörlere FETÖ'nün iç yüzü hakkında bilgi veren Büyükelçi Uras, NATO müttefiki Kanada'nın FETÖ'ye karşı mücadelesinde Türkiye'ye destek olmasının beklendiğine dikkati çekti.
Nato 16.7.2020
AK Parti'li Cevdet Yılmaz: "FETÖ faaliyet gösterdiği her ülke için tehdittir"
Türkiye'nin NATO ortağı ve Batı'nın müttefiki olduğunu hatırlatan Yılmaz, söz konusu ülkelerin FETÖ konusundaki tavrının Türkiye'de Batı karşıtlığını artırdığını ve onlara duyulan güveni daha da zayıflattığını söyledi.
Nato 15.7.2020
15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Stockholm'de
Lizbon Türkiye'nin Lizbon Büyükelçiliğinde düzenlenen etkinliğe, Büyükelçi Lale Ülker'in yanı sıra elçilik görevlileri, NATO'da görevli silahlı kuvvetler mensupları, Portekiz Müslüman Toplumunun temsilcileri ve ilgili davetliler katıldı.
Nato 15.7.2020
Avrupa'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenleri
Lizbon Türkiye'nin Lizbon Büyükelçiliğinde düzenlenen etkinliğe, Büyükelçi Lale Ülker'in yanı sıra elçilik görevlileri, NATO'da görevli silahlı kuvvetler mensupları, Portekiz Müslüman Toplumunun temsilcileri ve ilgili davetliler katıldı.
Nato 15.7.2020
Avrupa'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenleri
Lizbon Türkiye'nin Lizbon Büyükelçiliğinde düzenlenen etkinliğe, Büyükelçi Lale Ülker'in yanı sıra elçilik görevlileri, NATO'da görevli silahlı kuvvetler mensupları, Portekiz Müslüman Toplumunun temsilcileri ve ilgili davetliler katıldı.
Nato 15.7.2020
Başkentteki diplomatik misyonlardan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı
Chilcott, darbe girişiminden 5 gün sonra İngiltere'nin o dönemki Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Sir Alan Duncan'ın, Türk hükümeti ve Türkiye'nin demokratik kurumlarıyla dayanışma için Ankara'yı ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Bir NATO müttefiki, G20 ortağı ve Avrupa Konseyi'nin kurucu üyesi Türkiye'nin demokrasisi, bizim için değerlidir.
Nato 15.7.2020
Son dakika haber... MSB'de 15 Temmuz şehit ve gazileri töreni
MSB'de 15 Temmuz şehit ve gazileri töreni Bakan Akar: "24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar 17 bin 27, bu yılın başından itibaren de toplam 1900 terörist etkisiz hale getirilmiştir" Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "TSK, her taşın altına bakacak, her mağaraya girecek ve bu teröristleri saklandıkları yerde etkisiz hale getirecektir" "(Doğu Akdeniz'de bir Fransız gemisinin taciz edildiği iddiası) İddialar tamamen gerçek dışı olup, haklılığımız kanıtlandı" ANKARA - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar 17 bin 27, bu yılın başından itibaren de toplam 1900 terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Bakan Yardımcıları ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığında düzenlenen törene katıldı. Korona virüs salgını ile mücadele çerçevesinde önlemlerin uygulandığı törende, 15 Temmuz'daki hain darbe girişimine engel olmaya çalışırken şehit olanların yakınları, sivil ve asker gaziler de yer aldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Akar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türkiye'yi karanlığa gömmek isteyenlere karşı hayatı pahasına mücadele eden, milli iradeye ve demokrasiye inanmış sivil, asker, herkesi saygı ve şükranla selamladığını ifade ederek, stratejik öneme haiz bir coğrafyada bulunan Türkiye'nin, tarihi boyunca birçok tehdit ve tehlikeye maruz kaldığının altını çizdi. Türkiye'nin her yönden önemli ve yüksek potansiyele sahip stratejik coğrafyasının, dün olduğu gibi bugün de vatanın ve milletin huzur ve güvenliğine yönelen tehdit ve tehlikelerin hedefi olduğuna vurgu yapan Bakan Akar, "Yeni nesil terörün bir örneği olan alçak FETÖ'nün hain 15 Temmuz kalkışması da bunların bir yansımasıdır. Kutsal değer ve sözde referanslarla zihinleri devşirilen, devletin ve insan hayatının her alanına sirayet eden FETÖ'nün hain militanları 15 Temmuz'da milletimize, devletimize, ordumuza, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve demokrasimize karşı tarihimizde görülmemiş bir ihanete kalkışmıştır" ifadelerini kullandı. Şanlı tarihi boyunca karşılaştığı zorlukları birlik olarak aşan asil milletin bu ihanet karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek siyasi liderliğinde 7'den 70'e bütün fertleriyle tek vücut olarak alçakların hain darbe girişimini akamete uğrattıklarını hatırlatan Bakan Akar, "Halkımızın verdiği bu mücadele, Türkiye ve dünya demokrasi tarihinde önemli bir milattır. Zira tarihi boyunca egemenliği, bağımsızlığı, milli ve manevi değerleri uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan asil milletimiz Türk Silahlı Kuvvetleri, jandarma ve emniyet güçlerimizin vatansever evlatlarıyla birlikte bu alçaklara gereken cevabı vermiş egemenliğin kayıtsız, şartsız millete, yani kendisine ait olduğunu, milli iradeye kimsenin tahakküm edemeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiş, gelecek nesillere, bir demokrasi mirası bırakmıştır" diye konuştu. 15 Temmuz'da bir an bile tereddüt etmeden canlarını feda eden şehitler ile fedakar gazilerin kahramanlık ve fedakarlıklarının her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyleyen Bakan Akar, "Gururla belirtmek isterim ki; yurt içi ve sınır ötesinde düzenlenen Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Barış Kalkanı ile Pençe harekatları ve sayısı giderek artan büyük tatbikatlarda elde edilen başarılar, FETÖ'den temizlendikçe daha da güçlendiğimizin en açık göstergesi, delilidir. FETÖ ile mücadele kapsamında 15 Temmuz'dan bugüne kadar 20 bin 77 kişi ihraç edilmiştir. Elde edilen yeni bilgi, belge ve verilerle bir bütün halinde mücadeleye kararlılıkla, azimle devam ediyoruz. TSK'nın şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğiz" dedi. "TSK, her taşın altına bakacak, her mağaraya girecek ve bu teröristleri saklandıkları yerde etkisiz hale getirecektir" Kahraman Türk ordusunun 15 Temmuz'dan sonra gerçekleştirdiği operasyonlarla "girilemez" denilen yerlere girdiğini, "ulaşılamaz" denilen yerlere ulaştığını, güney sınırlarında oluşturulmak istenen terör koridorunu yerle bir ederek asil Türk milletinin ve hudutların güvenliğini sağladığını bildiren Bakan Akar, "Operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda aynı hassasiyetle devam ediyor ve edecek. Terör belasını bitirmekte kararlıyız. TSK, her taşın altına bakacak, her mağaraya girecek ve bu teröristleri saklandıkları yerde etkisiz hale getirecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar 17 bin 27, bu yılın başından itibaren de toplam 1900 terörist etkisiz hale getirilmiştir" şeklinde konuştu. Terörle mücadelenin yanı sıra Kıbrıs dahil, mavi vatanda ve semalarda asil milletin hak, alaka ve menfaatlerini korumak için mücadelelerini sürdürdüklerini söyleyen Bakan Akar, "Bu kapsamda Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerimiz, uluslararası hukuka ve ikili anlaşmalara uygun olarak devam etmektedir. TSK, Birleşmiş Milletlerin tanıdığı Libya'daki tek meşru hükümet olan Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin resmi daveti ve TBMM'nin de onayıyla Libya'da bulunmaktadır. TSK personeli buradaki eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini başarıyla yerine getiriyor, getirmeye devam edecektir. Libya'daki amacımız 'Libya, Libyalılarındır' anlayışından hareketle Libya'daki barış ve istikrarın bir an önce sağlanarak tarihi kardeşlik bağlarımız bulunan Libya halkının hak ettiği huzura kavuşmasıdır" ifadelerini aktardı. "(Doğu Akdeniz'de bir Fransız gemisinin taciz edildiği iddiası) İddialar tamamen gerçek dışı olup, haklılığımız kanıtlandı" Bir Fransız gemisinin Doğu Akdeniz'de taciz edildiği iddiasından da bahseden Bakan Akar, "Bu konuyla ilgili tüm bilgi, belge, video ve fotoları NATO'nun sivil-askeri makamlarıyla paylaştık.
Nato 15.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk, "15 Temmuz'u, Türkiye Cumhuriyeti devletinin, milletinin, kendi demokrasisine, özgürlüklerine ve seçilmiş hükümetine sahip çıkması, devletin içine nüfuz etmiş olan hain FETÖ şebekesinin sökülüp atılması sayesinde ülkenin...
Nato 15.7.2020
Bakan Akar TSK'nın şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğiz-1
Terörle mücadelenin yanı sıra Kıbrıs dahil, mavi vatanda ve semalarda da asil milletin hak, alaka ve menfaatlerini korumak için mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Akar, şöyle konuştu: "Bu kapsamda Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerimiz, uluslararası hukuka ve ikili anlaşmalara uygun olarak devam etmektedir. TSK, Birleşmiş Milletlerin tanıdığı Libya'daki tek meşru hükümet olan Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin resmi daveti ve TBMM'nin de onayıyla Libya'da bulunmaktadır. TSK personeli buradaki eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini başarıyla yerine getiriyor, getirmeye devam edecektir. Libya'daki amacımız 'Libya, Libyalılarındır' anlayışından hareketle Libya'daki barış ve istikrarın bir an önce sağlanarak tarihi kardeşlik bağlarımız bulunan Libya halkının hak ettiği huzura kavuşmasıdır." 'HAKLILIĞIMIZ KANITLANDI' "Doğu Akdeniz'de bir Fransız gemisinin taciz edildiği" iddiasına da değinen Akar, "Bu konuyla ilgili tüm bilgi, belge, video ve fotoları NATO'nun sivil-askeri makamlarıyla paylaştık.
Nato 15.7.2020
Bakan Akar: TSK'nın şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğiz
Terörle mücadelenin yanı sıra Kıbrıs dahil, mavi vatanda ve semalarda da asil milletin hak, alaka ve menfaatlerini korumak için mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Akar, şöyle konuştu: "Bu kapsamda Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerimiz, uluslararası hukuka ve ikili anlaşmalara uygun olarak devam etmektedir. TSK, Birleşmiş Milletlerin tanıdığı Libya'daki tek meşru hükümet olan Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin resmi daveti ve TBMM'nin de onayıyla Libya'da bulunmaktadır. TSK personeli buradaki eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini başarıyla yerine getiriyor, getirmeye devam edecektir. Libya'daki amacımız 'Libya, Libyalılarındır' anlayışından hareketle Libya'daki barış ve istikrarın bir an önce sağlanarak tarihi kardeşlik bağlarımız bulunan Libya halkının hak ettiği huzura kavuşmasıdır." 'HAKLILIĞIMIZ KANITLANDI' "Doğu Akdeniz'de bir Fransız gemisinin taciz edildiği" iddiasına da değinen Akar, "Bu konuyla ilgili tüm bilgi, belge, video ve fotoları NATO'nun sivil-askeri makamlarıyla paylaştık.
Nato 15.7.2020
ABD'nin etkili gazetelerinden Washington Post'ta 15 Temmuz ilanı
İlanda, "15 Temmuz gecesi, Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan ve NATO varlıklarını gasbeden Fetullah Gülen ve örgüt mensupları, demokratik yollarla seçilmiş Türk hükümetini devirmek için Türk halkına silah doğrulttu.
Şu an buradasınız: Nato Haberleri | Nato Haber - Haberler - Sayfa 2 - Nato haberleri, son dakika nato haber ve gelişmeleri burada. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yunanistan'ın şunu kabul etmesi gerekiyor, İstanbul 1453'te fethedildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 09:19:59. #1.15#
title