Müslüman Olan Hollandalı İki Aile Tatillerini Türkiye'de Geçiriyor

Müslüman Olan Hollandalı İki Aile Tatillerini Türkiye'de Geçiriyor

Batı Afrika ve Güney Amerika Asıllı Hollandalı İki Aile, Müslüman Olmanın Sevincini Tatil Yaptıkları Türkiye'de Dostlarıyla Paylaştı.

Müslüman Olan Hollandalı İki Aile Tatillerini Türkiye'de Geçiriyor

Batı Afrika ve Güney Amerika asıllı Hollandalı iki aile, Müslüman olmanın sevincini tatil yaptıkları Türkiye'de dostlarıyla paylaştı.

İki yıldır tatillerini Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesinde yapan Burkina Faso asıllı Martin-Tine Sjek çifti ile Paraguay'lı Danzel-Melissa Johnson 45 gün önce yaşadıkları Hollanda'nın Amsterdam şehrinde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olmuş. Amsterdam'da mimarlık yapan Martin-Tine çift, Müslüman olduktan sonra Osman ile Emine isimlerini alırken, 7 yaşındaki oğulları Patric adlı oğullarına da Abdurrahman ismini vermiş. Mimar Martin İslam dinini seçtikten sonra oğlu ile birlikte sünnet olduğunu ifade etti.

Amsterdam'da bir okulda öğretmenlik yapan Danzel-Melissa Pascel çifti de, Müslüman olduktan sonra Ömer ile Hatice ismini aldıklarını, çocuklarına ise Mustafa, Ali ve Ayşe isimlerini verdiklerini söyledi. Ailece Müslüman olduktan sonra sevinçlerini Türk dostlarıyla paylaşmak için Side'ye geldiklerini belirten Martin Sjek, İslam dinini seçmelerinde Mehmet Öz isimli arkadaşlarının büyük katkısı olduğunu söyledi. Sjek, "İslam dini ile ilgili 2 yıldır eşimle birlikte araştırma yapıyorduk. Eşimle birlikte aldığımız İngilizce Kur'an-ı başta sona okuduk ve müslüman olmaya karar verdik. Müslüman olduğumuz için kendimi bir kuş gibi özgür hissediyorum. Bu ramazan ayını Türkiye'de geçireceğiz." diye konuştu.

Ailecek İslam dinine girmekten mutlu olduklarını belirten Danzel Pascel, namaz kılmak için yeni yeni süre öğrenmeye başladığını ifade etti.