Haberler

Doğal gaz desteği 188 lira ila 438 liraya yükseltildi

Güncelleme:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara sunulan doğal gaz desteğinde yeni düzenlemeyi duyurdu. Kabine Toplantısı sonrası açıklanan yeni düzenlemeye göre, doğal gaz desteği aylık 112 ila 312 liradan 188 lira ila 438 liraya yükseltildi.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara sunulan doğal gaz desteğinin yeni düzenlemeyle aylık 112 ila 312 liradan 188 lira ila 438 liraya yükseltildiğini bildirdi.

Bakanlık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı yeni doğal gaz düzenlemesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından 'doğal gaz desteği' açıklaması Açıklaması

Doğal gaz desteklerinde daha önce hane başına yıllık 900 ila 2 bin 500 lira tahsisat yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yeni doğal gaz düzenlememizle birlikte vatandaşlarımıza tahsis edeceğimiz yıllık tutarı 1500 ila 3 bin 500 lira arasına çıkardık. Bu kapsamda, ödemelerimizi 8 ay boyunca kış dönemine gelen aylarda ödeme yapmak üzere düzenli hale getirdik. Böylelikle vatandaşlarımıza sunduğumuz doğal gaz desteğini aylık 112 ila 312 liradan aylık 188 lira ila 438 liraya yükseltiyoruz."

Kaynak: AA / Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Politika Ekonomi Güncel Haberler

500

Yorumlar (3)

tamer topaloglu:

Gardaş ila ne demek, bizde şive ile mi yazak. Türkçeye benim yazdığımdan daha çok sizlerin önem vermesi gerek. Yoksa bizlerde de Türkçe kelimeler yerini ok ila mecbua gibi kelimelerle dolsun diye mi yapıyorsunuz...

17
22
yanıtYanıtla
mastique:

devlet bedava vermek zorunda degil ki? ama verdigi halde yaranilamiyor...

8
30
yanıtYanıtla
Mehmet Vatandaş:

benim doğal gazdan yararlanma imkanım yok emekli biri olarak benim tayım, hakkım ne olacak

14
17
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title