Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yaz Kursları Kayıtları Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yaz Kursları Kayıtları Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından 10 -15 Yaş Grubu Çocuklara Yönelik Olarak Gerçekleştirilecek Konservatuar Yaz Kursları'na Kayıtlar Başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yaz Kursları Kayıtları Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 10-15 yaş grubu çocuklara yönelik olarak gerçekleştirilecek Konservatuar Yaz Kursları'na kayıtlar başladı.

10-15 yaş grubu çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri amacıyla düzenlenen kurslarda bu sene bağlama, gitar, ud, piyano, ney, keman, tiyatro ve halk oyunları branşlarında 30 Haziran 31 Ağustos tarihleri arasında eğitim verilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, okulların tatile girmesinin ardından çocukların yaklaşık 3 ay boyunca boş kaldığına dikkat çekerek, "Bu boş zamanlarını güzel bir şekilde değerlendiremeyen çocuklar kötü alışkanlıklar ve kötü arkadaş ortamlarının kurbanı olabiliyor. Bunun yanı sıra tekrar okullar açıldığında derslere adapte olmakta da oldukça zorlanıyorlar. Bunun önüne geçebilmek ve çocukların tatillerini verimli bir şekilde değerlendirebilmelerine imkan sağlamak için yaz kursları düzenliyoruz. Ailelerin de duyarlı davranarak çocuklarını bu kurslara göndermeleri faydalı olacaktır" diye konuştu.