Boluspor Başkanı Çarıkcı: "Hakeme hakkımı helal etmiyorum"

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı, "Maçtan sonra hakeme, 'Hocam sen beni tanıyorsun, sana hakkımı helal etmiyorum. İki puanımızı aldın' dedim" dedi.

Boluspor Başkanı Çarıkcı:

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı, "Maçtan sonra hakeme, 'Hocam sen beni tanıyorsun, sana hakkımı helal etmiyorum. İki puanımızı aldın' dedim" dedi.

Çarıkcı, maçtan sonra yaptığı açıklamada, karşılaşmanın hakemine tepki göstererek, "Hakem, genç bir hakem, geçmişte bizim maçlarımızı oynattı. Hakem Mete hocayı (Kalkavan) maçtan sonra sahaya inerek yardımcı olmaya çalıştım, soyunma odasına bizzat kendim götürdüm. Ama kendisine içerde şunu söyledim: 'Hocam sen beni tanıyorsun ben sana hakkımı helal etmiyorum. Sen bizim iki puanımızı aldın.' Dördüncü hakemin ifadesi aynen şu; 'Biz kendi aramızda birlik ve bütünlük kuramadık'" ifadelerini kullandı.

Başkan Çarıkcı, güzel bir futbol ortaya koyduklarını belirterek, şöyle konuştu: "Hem ilk devre hem de ikinci devre hakikaten, bütün futbolcu arkadaşlar yüreğini ortaya koyarak oynadı. Rakibimize pozisyon üretme imkânı vermedik. 90 dakika boyunca Boluspor'un sahada bir gücü vardı. Maç başlamadan önce hep şunu söyledim. Boluspor'un Kocaelispor takımından daha üstün olduğunu söylemiştim. Bunu da bugün oynadığımız oyun ile ispatladık. Bu maçın iyi bir başlangıç olacağını futbolcu arkadaşlara söyledik. Gerçekten hepsi iyi mücadele etti. 3-0 bitecek maç 1-1 berabere bitti. Hem teknik heyeti hem de futbolcuları kutluyorum."

Çarıkcı, ilk altı şanlarının devam ettiğini, önündeki maçlara bakacaklarını aktardı. Çarıkcı ayrıca, Kocaelispor taraftarıyla ilgili olarak, "Biz 450 kişilik yer ayırmıştık Kocaelispor taraftarına fakat kendileri çok sayıda geldi Bolu'ya. Emniyet Amiri taraftarın çok geldiğini bu seyirciyi stada almamız gerektiğini söyledi, bize bizde kabul ettik. Neden kabul ettik; çünkü Kocaelispor'da bizim komşu takımımız. Kocaelispor taraftarı sıkıntı yaratmadı fakat hakem maçı katletti." diye konuştu.

GÜLLER: "HAKEM HATASINDAN 10 PUAN KAYBETTİK"

Boluspor Teknik Direktörü Serhat Güller de, Erciyesspor maçından sonra Kocaelispor karşılaşmasında da hakem hatasından dolayı puan kaybettiklerini ifade etti. Ligin ikinci devresinde hakem hatasından 10 puan kaybettiklerini belirten Güller, maçla ilgili şunları söyledi:

"90 dakika boyunca maçın son dakikaları hariç, genelde bizim kontrolümüzde olan karşılaşmaydı. Arkadaşlar sahada çok iyi mücadele ettiler, uygulaması gerekleri sahada uyguladılar. İlk yarıda hemen hemen kalemizde hiç pozisyon yok. İkinci yarıda sadece Ziya'nın kurtardığı pozisyon var onun dışında kalemize gol pozisyonu görmedik. Onun yanında Murat ve Ferdi Tatlı ile pozisyon yakaladık. Ayrıca İbrahim'in attığı ve ofsayt diye verilmeyen bir pozisyonumuz var. Bence o ofsayt değildi. Sonlara doğru yine İbrahim ile yakaladığımız gol pozisyonu var. Yani genel anlamda pozisyon zenginliği olarak üstün olan ve pozisyon vermeyen tarafta bizdik."

Güller, beraberlik golünün ofsayttan atıldığını kaydederek, şunları söyledi: "Hakem konusun da ise ofsayttan gol olan pozisyonda gelişen olayları kale arkasında ısınan futbolcularımızın söylediğine göre yan hakem bayrağı kaldırdığı anda düdüğü çaldı. Ahmet Dursun öylesine bir vuruş yaptı. Ofsayt olduğu için, orta hakem tekrar bir düdük çalarak orta sayı gösterdi. Ben hakeme gidip söylediğimde hocam pozisyon ofsayt ben bayrağımı kaldırıp görevimi yaptım. Ama orta hakem ortaya git sorumluluk bende dediğini söylüyor. Oyunun son bölümlerinde ise bu hakemle yenemeyeceğimizi düşündüğümüz için de gol yememek adına iyi oynayan forvet oyuncumuz Murat'ı çıkarma zorunda kaldık."

ÇUBUKLU: "BOLUSPOR MAĞDURSA ÖZÜR DİLERİM"

Kocaelispor Teknik Direktörü Kayhan Çubuklu ise Boluspor maçına kazanmaya geldiklerini, ancak ilk yarıda takımlarının arzu ve isteğinin olmadığını söyledi.

Çubuklu, "Şampiyon olacaksak bunu hem kendi seyircimize, hem de rakip seyircimize göstermemiz gerekir" diye konuştu.

İlk yarıda pozisyon üretemediklerini belirten Çubuklu, şöyle konuştu: "İlk yarı arzu istek yoktu bizde. Buda bize sıkıntı yarattı. Adem temposu yükselten bir oyuncu. Ahmet Dursun'da görevini yapan oyuncumuzdu. İkinci yarının başında istediğimiz puan durumumuz var. 5-6 maç bizim için kolay gözüküyor. Kim olursa olsun maçta ilk yarıda olsa istek ve arzulu olması lazım. Bu yüzden çok sıkıntı yaşıyoruz."

Çubuklu, Mete Kalkavan'ın genç ve eksik bir hakem olduğunu belirtti. "Boluspor mağdursa özür dilerim" diyen Çubuklu, şunları ifade etti: "Ben pozisyonu tam görmedim ama yan hakem bayrak kaldırdı bunu gördüm. Daha güzel ortamda oynamak isterdik. Yarın bir gün bizimde başımıza gelecektir. Allah hiç kimseye böyle bir şey göstermesin. Hakemde art niyet olduğunu düşünmüyorum."