Akkuyu Haberleri

Akkuyu haber, Akkuyu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akkuyu - 16.12.2020
Enerjide 2020 böyle geçti (2)
Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali (NGS) projesi Akkuyu NGS'nin üçüncü ünitesi için inşaat lisansı verildi.
Akkuyu - 11.12.2020
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den "yeril otomobil" açıklaması
Dönmez, nükleer enerji konusunda, "Enerji talebinin karşılanmasında, baz yük santral olarak adlandırdığımız kesintisiz güç üretebilen santraller arasındaki önemli alternatiflerden biri de sıfır emisyonlu güç santralleri sınıfında bulunan nükleer güç santralleridir. Bu doğrultuda ülkemizin ilk nükleer güç santrali olacak olan Akkuyu Nükleer Güç Santralinin inşası devam etmektedir.
Akkuyu - 11.12.2020
Son dakika haberleri! Bakan Dönmez, TBMM Genel Kurulunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (2)
Bu doğrultuda Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali olacak olan Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NSG) inşasının devam ettiğini ifade eden Dönmez, ilk reaktörünün 2023 yılında, kalan 3 reaktörünün ise birer yıl arayla devreye alınmasının planlandığını belirtti.
Akkuyu - 22.11.2020
Türkiye'nin ilk nükleer güç santralinin yapımı hedeflenen programda ilerliyor
Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butskikh, Mersin'de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santralindeki (NGS) çalışmaların takvime uygun şekilde ilerlediğini belirterek, "2023 yılının Türkiye için ne kadar önemli bir tarih olduğunu biliyor ve...
Akkuyu - 20.11.2020
Akkuyu NGS'nin üçüncü ünitesinde temel ilkbaharda atılacak
Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu (Rosatom) Birinci Genel Müdür Yardımcısı Kiril Komarov, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinde temel atma işlemini gelecek yıl ilkbahar döneminde gerçekleştirmeyi planladıklarını bildirdi.
Akkuyu - 18.11.2020
Türkiye'nin haberleşme uyduları milli kaynaklarla sigortalandı
"Poliçemiz göktaşı çarpması, yörüngeden çıkma gibi riskleri kapsıyor" Türkiye'nin uydu teknolojilerinde çok önemli bir mesafe katettiğini belirten Benli, sigorta poliçesine ilişkin şunları kaydetti: "Yörüngedeki Uydu Operasyon Sigorta Poliçemiz, yangın ve ek teminatlarını içermesinin yanında uydularımızın yörüngesinde görevlerini yerine getirirken meydana gelebilecek göktaşı çarpması, yörüngeden çıkma ve çarpışma gibi risklere karşı da güvence altına almış oluyor." Doğal gaz keşfinin yapıldığı Tuna-1 Kuyusu, Akkuyu Nükleer Santrali ve Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi'nin poliçelerini de Türkiye Sigorta'nın yaptığını dile getiren Benli, "Bu ilk adımların devamında da yine yerli ve milli alanlara teminat vermeyi sürdürecek, çağın getirdiği yepyeni ihtiyaçlara yenilikçi çözümler üreteceğiz.
Akkuyu - 17.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Şener, Osmangazi Köprüsü'nden geçen bir otomobil için garanti tutarının 40 dolar sayılması halinde geçiş ücretinin 308 lira olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Vatandaştan 118 lira alıyorsunuz. Geri kalan tutarı her bir geçen araba için devlet ödüyor. 14 milyon 600 bin arac garantisi olduğuna göre 22 yıl işleteceğine göre, yıllık 584 milyon dolar yapıyor. 22 yılda 13 milyar dolar garanti tutarı var. Bunu Türk lirasına çevirirseniz 100 milyar liranın üzerinde bir para çıkıyor Osmangazi Köprüsü için." Köprünün etrafındaki otopark gibi işletmelerin ayrı birer rant unsuru olduğunu ileri süren Şener, "Akkuyu Nükleer Santrali'nin hesabını yaptık.
Akkuyu - 17.11.2020
Akkuyu NGS'nin 3'üncü ünitesi için inşaat lisansı verildi
Akkuyu NGS'nin 3'üncü ünitesi için inşaat lisansı verildiENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 3'üncü ünitesi için inşaat lisansı verildiği açıklandı.
Akkuyu - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Bakan Dönmez, Akkuyu Nükleer Santrali'ne ilişkin güvenlik eleştirilerinde Çernobil ile karşılaştırılmasının uygun olmadığına dikkati çekerek, "Bugün Fransa elektriğin yüzde 70'ini oradan karşılıyor.
Akkuyu - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Akkuyu Nükleer Santralinin Mersin'de yapıldığını anımsatan Şimşek, Mersinlilere bu tesiste istihdam edilmeleri için pozitif ayrımcılık yapılmasını istedi.
Akkuyu - 11.11.2020
Bakan Dönmez: "Bugün Fransa elektriğinin yüzde 70'ini nükleer santralden karşılıyor.
Bakan Dönmez: "Bugün Fransa elektriğinin yüzde 70'ini nükleer santralden karşılıyor. İlgili kurallara uyulmalı. Çernobil zaten birinci nesil bir santraldi. Akkuyu'da '3 plus' santrallerden bahsediyoruz.
Akkuyu - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, nükleer santrallerden üretilen elektrik oranının, Fransa'da yüzde 71,6, Belçika'da yüzde 49,9, İsveç'te yüzde 39,5, İsviçre'de yüzde 33,4, Güney Kore'de yüzde 27 ve ABD'de yüzde 20 olduğunu belirterek "Akkuyu'yu yapmak için geç bile kalmışız." dedi.
Akkuyu - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, enerjide dışa bağımlılığı azaltacak stratejik adımlardan birinin nükleer enerji olduğuna işaret ederek, bu yöndeki en önemli adımların iktidarlarında atıldığını vurguladı. Kılıç, Akkuyu Nükleer Santrali'nin ilk ünitesinin 2023 yılında hizmete alınacağını hatırlattı.
Akkuyu - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) birinci ünitesinin inşasına başlandığının altını çizerek şunları kaydetti: "Akkuyu NGS'nin ikinci ünitesi için inşaat lisansı verilmiş ve ikinci ünitenin temeli de 8 Nisan 2020'de atılarak temel döşemesi betonlama çalışmaları tamamlanmıştır.
Akkuyu - 10.11.2020
Akkuyu NGS'nin ilk reaktörünün basınç kabı sahaya ulaştı
Mersin'de inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) ilk ünitesi için üretilen reaktör basınç kabı sahaya ulaştırıldı.
Akkuyu - 02.11.2020
13. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı
Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ülkenin enerji sektörüne yenilik getireceğini belirterek, "Sosyo ekonomik açıdan istihdam, temiz teknolojiler açısından ise düşük karbonlu enerji üretimi gerçekleşecek.
Akkuyu - 27.09.2020
Atommash, Akkuyu NGS'nin ilk ünitesi için üretilen reaktör basınç kabını Türkiye'ye gönderdi
Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom'un mühendislik bölümü Atommash, inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin ilk ünitesi için ürettiği reaktör basınç kabını Türkiye'ye gönderdi.
Akkuyu - 26.09.2020
Akkuyu NGS için üretilen reaktör basınç kabı Türkiye'ye gönderildi
Akkuyu Nükleer AŞ, Mersin'de inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) ilk ünitesi için üretilen reaktör basınç kabının Türkiye'ye gönderildiğini bildirdi.
Akkuyu - 22.09.2020
Akkuyu Nükleer AŞ çalışanlarının maaşlarının ödenmediği iddiası
Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, projenin alt yüklenici şirketlerinin çalışanlarına maaş ödemediğine ilişkin iddiaların araştırıldığını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Akkuyu Haberleri | Akkuyu Haber - Haberler - Sayfa 5 - Akkuyu haberleri, son dakika akkuyu haber ve gelişmeleri burada. İbo Show konuğu Haluk Levent kimdir? Haluk Levent kaç yaşında, nereli?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 21:39:39. #1.16#

title