Türkiye'nin en uzun pistine sahip havaalanı, Başbakan Erdoğan tarafından açıldı

Türkiye'nin en uzun pistine sahip havaalanı, Başbakan Erdoğan tarafından açıldı

Partisince düzenlenen mitinge katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Topçu Meydanındaki mitingin ardından bir dizi toplu açılış gerçekleştirdi. Bu kapsamda Akabe mevkiinde TOKİ tarafından yaptırılan 2 bin 164 konutun açılışını gerçekleştiren Erdoğan, tele konferans sistemi ile havaalanına bağlanarak Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım ile görüşüp ilk uçağın piste inme...

Türkiye'nin en uzun pistine sahip havaalanı, Başbakan Erdoğan tarafından açıldı

Partisince düzenlenen mitinge katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Topçu Meydanındaki mitingin ardından bir dizi toplu açılış gerçekleştirdi. Bu kapsamda Akabe mevkiinde TOKİ tarafından yaptırılan 2 bin 164 konutun açılışını gerçekleştiren Erdoğan, tele konferans sistemi ile havaalanına bağlanarak Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım ile görüşüp ilk uçağın piste inmesi talimatını verdi.

Erdoğan, "Burası Türkiye'nin uluslararası hava taşımacılığında en uzun piste sahip havaalanı." dedi. Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım da, "Urfa'daki ticaretin çehresini değiştirecek havaalanını hizmete açmış bulunuyoruz. Burası tam 9 yıllık bir macera. 6 yılda buranın sadece yüzde 45'i tamamlanabilmişti. Başbakanımızın talimatıyla son 3 yıl içerisinde buranın yüzde 55'ini tamamlayarak bölgeye kazandırdık. 10 Temmuzda Urfa'ya yapılan tarifeli seferler buradan yapılacak. Hiçbir kısıtlamaya gidilmeyecek, hatta sefer sayısı artacak. Ağustos ayından itibaren de uluslararası seferler başlayacak. Buranın yapımı sırasında 25 bin vatandaşımıza iş-aş imkânı sağladık. Bölgeye ve ülkemize hayırlı olsun." dedi.

Kaynak: CHA