Stockholm Haberleri

Stockholm haber, Stockholm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Stockholm - 13.05.2020
İsveç, yurt dışı seyahat önerilerini 15 Temmuz'a kadar uzattı
İsveç'te yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle zorunlu olmayan yurt dışı seyahatlerine yönelik yapılan önerilerin 15 Temmuz'a kadar uzatıldığı duyuruldu.
Stockholm - 13.05.2020
Kovid-19 gölgesinde Konfüçyüs Enstitüleri'nin akıbeti
Öte yandan, Çin'in yumuşak gücü olan bu enstitülerde, "yasaklı 3T" şeklinde nitelendirilen Tiananmen, Tayvan ve Tibet konularının gündeme getirilmemesine dikkat ediliyor. Bu kurumların Çin Komünist Partisi tarafından finanse ediliyor olmaları başta olmak üzere, (öğretmenler dahil) personeli arasında casusluk yapanların bulunduğu iddiası ve özellikle Mandarin dilini öğretirken komünist düşüncelerin de Avrupa ve ABD üniversitelerinde öğrencilere aşılandığı yönündeki eleştiriler giderek artıyor. Hatta öğretim üyelerinin akademik özgürlüğüne müdahale edildiği eleştirileri ve eğitim programlarında şeffaflık olmaması yüzünden, Chicago Üniversitesi bu enstitünün faaliyetlerini durdurmuştu. İsveç'te ise Stockholm Teknoloji Üniversitesi gibi stratejik açıdan önemli bir eğitim kurumunda açılması ciddi tepkilere sebep olunca, enstitü önce farklı bir birime verilmiş sonra da tümüyle kapatılmıştı.
Stockholm - 13.05.2020
İsveç'te son 24 saatte 147 kişi koronadan öldü
İsveç Devlet Epidemiloğu Nils Anders Tegnell, son 24 saat içerisinde ülke genelinde 147 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Stockholm - 10.05.2020
İsveç'te Kovid 19'dan 35 kişinin öldüğü huzurevine soruşturma
İsveç'in başkenti Stockholm'de bir huzurevinde 35 yaşlının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölmesinin ardından savcılığın soruşturma başlattığı açıklandı.
Stockholm - 10.05.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- İsveç'in başkenti Stockholm'de 61.
Stockholm - 09.05.2020
İsveç eski Halk Sağlık Genel Müdürü Giesecke: "İsveç modeli doğru ve dünyanın en iyisi"
İsveç'in eski Halk Sağlık Genel Müdür Epidemiyolog Doktoru Johan Giesecke, İsveç'in salgına karşı uyguladığı yöntem hakkında, "İsveç modeli doğru ve dünyanın en iyisi" dedi.
Stockholm - 06.05.2020
Türk Hava Yolları'ndan normalleşme için yeni uçuş planlaması
Haziran'da 19 ülkeye 75 frekans uçuş Üç aylık yaz dönemini kapsayan periyotta düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında 19 ülkeye 22 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. THY yurt dışında Kanada'da Toronto, Kazakistan'da Almatı, Afganistan'da Kabil, Japonya'da Tokyo, Çin'de Şanghay, Güney Kore'de Seul, Singapur, Danimarka'da Kopenhag, İsveç'te Stockholm, Norveç'te Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya'da Viyana, Hollanda'da Amsterdam, Belçika'da Brüksel, Beyaz Rusya'da Minsk, Gürcistan'da Tiflis, Lübnan'da Beyrut, Kuveyt ve İsrail'de Tel-Aviv seferlerini icra edecek.
Stockholm - 06.05.2020
THY, haziran, temmuz ve ağustosu kapsayan uçuş planlama taslağı hazırladı
Kanada'da Toronto, Kazakistan'da Almatı, Afganistan'da Kabil, Japonya'da Tokyo, Çin'de Şanghay, Güney Kore'de Seul, Singapur, Danimarka'da Kopenhag, İsveç'te Stockholm, Norveç'te Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya'da Viyana, Hollanda'da Amsterdam, Belçika'da Brüksel, Beyaz Rusya'da Minsk, Gürcistan'da Tiflis, Lübnan'da Beyrut, Kuveyt ve İsrail'de Tel-Aviv seferleri icra edilecek.
Stockholm - 05.05.2020
THY'NİN NORMALLEŞME PLANLAMASI BELLİ OLDU
KORONAVİRÜS nedeniyle iç ve dış hat seferlerini durduran Türk Hava Yolları (THY) uçuş yasağının sonlanması sonrasına yönelik uçuş taslağı hazırladı. Plana göre, Haziran ayında yurt içinde tüm meydanlara uçuşlar planlanırken yurt dışında ise 19 ülke ve 23 noktaya haftalık 75 frekans uçuş planlandı.  Koronavirüs salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs'a kadar durduran THY, yasakların sonlandırılmasının ardından yeni bir uçuş planı hazırladı. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak. Yasağın ardından ilk etapta uçuşların yüzde 60'nın icra edileceği planlanıyor.  HAZİRAN'DA PLANLANAN O UÇUŞLAR Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.
Stockholm - 01.05.2020
BAE, Sudanlıları iş vaadiyle kandırarak Libya'ya gönderiyor
Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsünün (SIPRI) 2015-2019 yıllarını kapsayan raporuna göre de Hafter'e silah ve ekipman aktarımında BAE öne çıkan ülkelerden biriydi.
Stockholm - 01.05.2020
İsveç'te son 24 saatte korona nedeni ile 67 kişi öldü
İsveç'te son 24 saatte 67 kişi daha korona virüs nedeni ile hayatını kaybetti.
Stockholm - 29.04.2020
İnsan Hakları İzleme Örgütü: BAE, Libya'daki hava saldırısında 8 sivili öldürdü
BAE'den Libya'ya yüzlerce askeri kargo uçağı Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsünün (SIPRI) 2015-2019 yıllarını kapsayan raporuna göre de Hafter'e silah ve ekipman aktarımında BAE öne çıkan ülkelerden biriydi.
Stockholm - 28.04.2020
İsveç'in Kovid-19'la sıra dışı mücadelesi
İsveç'in uygulamış olduğu sürü bağışıklığı stratejisi özellikle son günlerde çokça tartışılmaya başlandı. Başkent Stockholm'de vaka sayılarının epey yüksek bir seviyeye gelmesi, hükümete ve Halk Sağlığı Kurumuna (Folkhälsomyndighet) yönelik birtakım eleştirilerin daha yüksek sesle dile getirilmesine sebep oluyor.
Stockholm - 28.04.2020
"Uluslararası Sanatçı Filmleri" evinizde
Bu kapsamda sergide yer alan sanatçılar, Ergin Çavuşoğlu (İstanbul Modern, Türkiye), Yu Guo (KWM artcentre, Pekin, Çin), Ailbhe Ní Bhriain (Crawford Sanat Galerisi, Cork, İrlanda), Francesco Pedraglio (GAMeC / Bergamo Modern Çağdaş Sanat Merkezi, İtalya), Raqs Media Collective (Project 88, Mumbai, Hindistan), Lerato Shadi (Friends of Iziko South African National Gallery, Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti), Rhea Storr (Whitechapel Gallery, Londra, Birleşik Krallık) ve Lisa Tan (Bonniers Konsthall, Stockholm, İsveç).
Stockholm - 28.04.2020
İsveç'ten Türkiye'deki milli dayanışma kampanyasına destek sürüyor
Korona virüs nedeni ile birçok ülke zor zamanlardan geçerken, İsveç'te yaşayan Türkler anavatanları Türkiye'de düzenlenen "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" adlı milli dayanışma kampanyasına destek olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından korona virüs salgını ile mücadele kapsamında başlatılan kampanyaya dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan Türklerden destek çığ gibi büyüyor. İsveç'te Diyanet işlerine bağlı Stockholm Sosyal İşler ve Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada İsveç'te yaşayan hayırseverler tarafından "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" bağış kampanyasına 408 bin İsveç Kronu (yaklaşık 285 bin TL) bağış yapıldığı belirtildi.
Stockholm - 27.04.2020
İsveç'te korona virüsten ölenlerin sayısı 2 bin 274 oldu
Çin'de ortaya çıkarak dünya genelinde 3 milyondan fazla kişiye bulaşan ve 200 binden fazla kişinin de ölümüne neden olan korona virüs salgını Avrupa'da bilançoyu arttırıyor. İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu, tarafından bugün yapılan açıklamada İsveç'te son 24 saatte korona virüs nedeni ile 80 kişinin hayatını kaybettiğini bildirirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 274'e yükseldi. Kurum, koronaya bağlı ölümlerin en fazla başkent Stockholm ve çevresinde gerçekleştiğini bildirirken, başkentte bin 237 kişinin korona virüs nedeni ile hayatını kaybettiğini açıkladı.
Stockholm - 25.04.2020
İsveç'te son 24 saatte korona virüs nedeni ile 42 kişi öldü
Çin'de ortaya çıkarak dünya genelinde 2 milyon 800 binden fazla kişiye bulaşan ve 200 binden fazla kişinin ölümüne neden olan korona virüs salgını nedeniyle Avrupa'da bilanço artıyor. İsveç'te son 24 saatte 42 kişinin daha korona virüs nedeni ile hayatını kaybetmesinin ardından hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 2 bin 192'ye yükselirken, hayatını kaybedenlerin bin 396'sı ise 80 yaş ve üzerindeki kişiler oluşturuyor. İsveç'te toplam vaka sayısı 18 bin 177'ye ulaşırken, başkent Stockholm salgından en fazla etkilenen şehir konumunda bulunuyor.
Stockholm - 23.04.2020
İsveç'teki Türk vatandaşları yurda getiriliyor
İsveç'in başkenti Stockholm'deki Arlanda Havalimanı'ndan yaklaşık 300 yolcu, Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla yerel saatle 20.
Stockholm - 22.04.2020
Ülkelerinde karantinadan sıkılanlar İsveç'e gidiyor
Avrupa Birliği ülkesi Romanya'dan İsveç'e gelen Razvan ve Valentina Enescu çifti, kendi ülkelerindeki karantinadan sıkılıp İsveç'e geldiklerini belirtti. Razvan Enenscu, "Romanya'daki sıkı karantina yüzünden Stockholm'e geldik.
Stockholm - 21.04.2020
BAE şirketleri Libya'da Hafter milislerine 11 bin ton jet yakıtı taşımış
SIPRI raporu Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün (SIPRI) 2015-2019 yıllarını kapsayan raporuna göre de Hafter'e silah ve ekipman aktarımında BAE öne çıkan ülkelerden biriydi.
Stockholm - 19.04.2020
Yemen Dışişleri Bakanı: "Hudeyde Anlaşması'nın uygulanabilirliği kalmadı"
Yemen Dışişleri Bakanı Muhammed el-Hadrami, İsveç'in Stockholm kentinde 2018'de Hudeyde Limanı'yla ilgili yapılan anlaşmanın artık uygulanamaz olduğunu söyledi.
Stockholm - 17.04.2020
Şike girişiminde bulunan Nijeryalı Etuhu, futboldan 5 yıl men edildi
Federasyonun açıklamasında, kaleci Stamatopoulos'un Stockholm'de bir restoranda kendisine yapılan para teklifini bildirmesinin ardından AIK ile Göteborg arasında oynanması gereken karşılaşmanın ertesi güne ertelendiği de hatırlatıldı.
Stockholm - 16.04.2020
İsveç'te korona virüs nedeni ile son 24 saatte 130 kişi öldü
Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını Avrupa'da etkisini arttırmaya devam ediyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu, tarafından yapılan açıklamada son 24 saatte 130 kişinin daha korona virüs nedeni ile hayatını kaybettiğini ifade ederken, hayatını kaybedenlerin sayısının bin 333 kişiye ulaştığını duyurdu. Kurum, İsveç'in başkenti olan Stockholm'da korona virüs nedeni ile 795 kişinin hayatını kaybettiğini açıklarken, başkentin ülkede en fazla ölümün görüldüğü bölge olduğunu dile getirdi.
Stockholm - 15.04.2020
Yemen'de tarafların anlaşmazlıkları tutukluların serbest kalma ümidini azaltıyor
Ülkede çatışan tarafların temsilcileri, 2018'de varılan Stockholm Anlaşması'nın bir parçası olan esir takası konusunda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmeleri çerçevesinde üçüncü kez BM himayesinde esir takası anlaşmasının uygulanması gündemiyle 10 Şubat'ta Ürdün'ün başkenti Amman'da bir araya gelmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Stockholm Haberleri | Stockholm Haber - Haberler - Sayfa 9 - Stockholm haberleri, son dakika stockholm haber ve gelişmeleri burada. İsveç'te son 24 saatte korona virüsten 88 kişi öldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 18:40:52. #1.15#

title