Haberler

İsveç'te Kur'an-ı Kerim Yakılmasını Protesto Etmek İçin Gösteri Düzenlendi

Güncelleme:

İsveç'in başkenti Stockholm'de, Kurban Bayramı'nın ilk günü bir caminin önünde Kur'an-ı Kerim'in yakılması, Stockholm'ün Medborgarepaltsen bölgesinde protesto edildi. İsveç'teki Müslüman derneklerin organize ettiği eyleme, yaklaşık 500 kişi katıldı. Provokasyonları protesto eden göstericiler, Kur'an-ı Kerim yakılmasının yasaklanmasını istedi. Göstericiler, 'Kur'an-ı Kerim yakılmasına son verin' ve 'Müslümanlara hakarete son verin' yazılı pankartlar taşıdı. Grup adına burada yapılan açıklamada, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasının, Müslümanları incittiği ve nefret suçu işlendiği belirtildi. Provokasyonun, Müslüman karşıtı (İslamofobik) bir saldırı da olduğu aktarılan açıklamada, dini kitapların yakılmasının yasaklanması istendi. AA muhabirine açıklama yapan Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Başkanı Mikail Yüksel, Kur'an-ı Kerim yakılmasının hukuken de yanlış olduğunu ve bu konu hakkında kanun değişiklik yapılması gerektiğini anlattı. Yüksel, 'Kur'an yakılması nefret suçuna girer ve demokrasilerde bunun yeri yok.' ifadesini kullandı. İsveç'in başkenti Stockholm'de, Irak asıllı Salwan Momika, 28 Haziran'da, Stockholm Camisi önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yakmıştı. Söz konusu menfur olay, Türkiye başta olmak üzere, uluslararası alanda büyük tepkiyle karşılanmıştı.

İsveç'in başkenti Stockholm'de, Kurban Bayramı'nın ilk günü bir caminin önünde Kur'an-ı Kerim'in yakılması, Stockholm'ün Medborgarepaltsen bölgesinde protesto edildi.

İsveç'teki Müslüman derneklerin organize ettiği eyleme, yaklaşık 500 kişi katıldı.

Provokasyonları protesto eden göstericiler, Kur'an-ı Kerim yakılmasının yasaklanmasını istedi.

Göstericiler, "Kur'an-ı Kerim yakılmasına son verin" ve "Müslümanlara hakarete son verin" yazılı pankartlar taşıdı.

Grup adına burada yapılan açıklamada, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasının, Müslümanları incittiği ve nefret suçu işlendiği belirtildi.

Provokasyonun, Müslüman karşıtı (İslamofobik) bir saldırı da olduğu aktarılan açıklamada, dini kitapların yakılmasının yasaklanması istendi.

AA muhabirine açıklama yapan Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Başkanı Mikail Yüksel, Kur'an-ı Kerim yakılmasının hukuken de yanlış olduğunu ve bu konu hakkında kanun değişiklik yapılması gerektiğini anlattı.

Yüksel, "Kur'an yakılması nefret suçuna girer ve demokrasilerde bunun yeri yok." ifadesini kullandı.

İsveç'in başkenti Stockholm'de, Irak asıllı Salwan Momika, 28 Haziran'da, Stockholm Camisi önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

Söz konusu menfur olay, Türkiye başta olmak üzere, uluslararası alanda büyük tepkiyle karşılanmıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Kurban Bayramı Stockholm Türkiye Kurban İsveç Irak Güncel Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title