Mitoloji Haberleri

Mitoloji haber, Mitoloji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mitoloji - 14.08.2020
Son dakika haberleri |
Alevilik ve Bektaşilikte kavramlar, Alevi Bektaşi kaynakları, geleneksel Alevilik, Alevi Bektaşi mitolojisi ve çeşitli uzmanlık dersleri veriliyor.
Mitoloji - 10.08.2020
Son dakika güncel: Troya'nın komşuları "Arkeo-Köy"lü olmaktan memnun
Gelibolu Yarımadası'nda 2006 yılından bu yana yürütülen "Tarihe Saygı Projesi"yle tarihi yarımadada büyük bir değişim yaşandı. 2018'in Troya Yılı ilan edilmesinin ardından tarihi, mitolojik, kültürel ve doğal güzellikleri ile öne çıkan ve Troya Ören Yeri'ne en yakın yerleşim yeri olan Tevfikiye'de de fiziksel ve sosyal değişim içeren sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışma gerçekleştirdi.
Mitoloji - 08.08.2020
Son dakika haberi: "Mitolojik ada" ziyaretçilerini ağırlıyor
Son dakika kültür sanat haberi: Mitolojik hikayeleri ve tarihi kalıntılarıyla ön plana çıkan Giresun Adası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl, geçmiş yıllara göre yaklaşık bir ay gecikmeli olarak ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
Mitoloji - 08.08.2020
7 Ağustos 2020 Haberleri
7 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Mitoloji - 03.08.2020
2 Ağustos 2020 Haberleri
2 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Mitoloji - 30.07.2020
Anadolu Ateşi, ağustosta Ege turnesine başlayacak
İlhamını Anadolu'nun binlerce yıllık mitolojik tarihinden alan dans topluluğu, 2008 yılında Antalya'nın Serik beldesinde ins¸a edilen 5 bin kapasiteli kendi tiyatrosu Aspendos Arena'da her yıl bir milyonu as¸kın turiste go¨steriler yaparken, bo¨lgede o¨nemli derecede ku¨ltu¨r sanat ekonomisi olus¸turuyor.
Mitoloji - 28.07.2020
Akşener'den 'İstanbul Sözleşmesi' çağrısı
'ATATÜRK, NUR İÇİNDE YATIYOR' Atatürk için, "Asya'dan Avrupa'ya bir kısrak başı gibi yürüyen memleketin mavi gözlü bozkurtudur" ifadesini kullanan ve Sevr'i yırtıp atanlarla gurur duyulması gerektiğini söyleyen Akşener, şöyle konuştu: "İstiklal Savaşı, bir mitoloji değildir.
Mitoloji - 20.07.2020
"Karadeniz'in Zeugmasında" ziyaretçi hareketliliği
Eskipazar ilçesinin doğusunda bulunan, hayvan ve mitolojik karakterlerin tasvir edildiği mozaikleriyle ünlü antik kent, normalleşme sürecinde yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
Mitoloji - 20.07.2020
Herkül'ün mağaraları kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 19 yıl önce ziyarete açılan, mitolojiye göre Herkül'ün kendisine verilen görevi yerine getirmekte faydalandığı Cehennemağzı Mağaraları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) normalleşme sürecinde yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
Mitoloji - 18.07.2020
Fındık, tüketicisi gibi üreticisinin de ağzını tatlandıracak
Gülyalı ilçesinde kurulan Çikolata Park'taki atölye ve kafe, kısa bir süre önce hizmete açıldı. Üretilen çikolataya, kentteki Kurul Kalesi'nde 2016 yılında yapılan arkeolojik kazıda 2 bin 100 yıllık heykeli bulunan, mitolojide "Ana Tanrıça" olarak anılan Kybele'nin adı verildi.
Mitoloji - 13.07.2020
MHP'li Yalçın: Teşkilatlarımız şimdiden kongre hazırlıklarına başladı
MHP'li Yalçın, partisinin il ve ilçe kongreleri sürecinin başlaması nedeniyle yazılı açıklamada bulundu. Partisinin 13'üncü Olağan Büyük Kurultayı'nın 14 Mart 2021 günü gerçekleşeceğini hatırlatan Yalçın, o gün teşkilatların Genel Başkanları Devlet Bahçeli'ye olan bağlılık ve vefasını bir kez daha göstereceğine inandıklarını belirtti. Kurultayın demokrasi şöleni kıvamında gerçekleşeceğini bildiren Yalçın, "Ülkücü iradenin kongre sürecini ülkücü hareketin büyüklüğüne ve ülkücülüğün vakarına yaraşır bir ağırbaşlılık ve ciddiyetle çalışkanlıkla sürdürüleceğinden eminiz. Kongreler süreci dolayısıyla Türkiye, dokuz çalışma bölgesine ayrılmıştır. Bu çerçevede Batı Anadolu, Karadeniz Bölgesi ve Orta Anadolu'da ikişer, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise üç olmak üzere her biri dokuz ilden oluşan toplam 9 teşkilat bölgesi belirlenmiştir. İlçe ve il kongreleri söz konusu bölgelerde ve aynı zaman diliminde gerçekleştirilecektir. Türk mitolojisinde dokuz rakamının matematiksel ve sembolik bir yeri vardır.
Mitoloji - 13.07.2020
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan il ve ilçe kongrelerine ilişkin açıklama Açıklaması
"CHP, baroları ve bazı meslek kuruluşlarını 'politbüroya' çevirenlerle birliktedir" MHP'nin hep doğrunun, haklının yanında, milletin çıkarları ve bekasının muhafazası peşinde olduğunu belirten Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Karşımızda ise sürekli MHP muarızlığı ve aleyhimizde toplum mühendisliğiyle vakit harcayan CHP ile devşirmeleri vardır. Dış politikada, bölgesel ve uluslararası konularda Türkiye'nin kazanımları hükümetin ve Cumhur İttifakı'nın hanesine yazılmasın diye bile bile yanlışı savunan bir muhalefet partisi ile yancıları ve yemlemeleri vardır. CHP'yle beslemelerini ülkesinin çıkarlarını değil, partinin ve parti yöneticilerinin oy kaygılarıyla siyasi beklentilerini esas alan bir zihniye esir almıştır. CHP ile hempaları çözüm değil, sorun ve kaos üretme peşindedir. Türkiye'nin savunma sanayisinde sağlıkta geldiği alkışlanacak noktalar bile görmezden gelinmekte, her vesileyle eleştiri yağmuruna tutulmaktadır. CHP ve alkışçı korosu, hukuk yerine sokağı tercih edenlerle, baroları ve bazı meslek kuruluşlarını 'politbüroya' çevirenlerle birliktedir." Yalçın, demokratik rejim içinde hak aramanın ilk yolunun, sokağa inip güç gösterisi yapmak olmadığının altını çizerek, şöyle devam etti: "Sözgelimi, TBMM'den geçerek yasalaşan çoklu baro düzenlemelerine CHP ve yandaşlarıyla baroda yuvalanan Marksistlerin verdiği tepkiler antidemokratiktir. Yüce Meclisin milli iradeyi yansıtan yasama gücüne saygısızlıktır. Bütün bu olumsuzluklar karşısında, MHP'nin demokrasiyi yaşatma, rejimin çarkını işletme ve sosyal barışı korumada üstlendiği başat ve hayati rol daha da önem kazanmaktadır." "Toplam 9 teşkilat bölgesi belirlendi" MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı'nın 14 Mart 2021 tarihinde yapılacağını hatırlatan Yalçın, şu bilgileri paylaştı: "Kongreler süreci dolayısıyla Türkiye, 9 çalışma bölgesine ayrılmıştır. Bu çerçevede Batı Anadolu, Karadeniz Bölgesi ve Orta Anadolu'da 2'şer, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise 3 olmak üzere her biri 9 ilden oluşan toplam 9 teşkilat bölgesi belirlenmiştir. İlçe ve il kongreleri söz konusu bölgelerde ve aynı zaman diliminde gerçekleştirilecektir." Yalçın, Türk mitolojisinde 9 rakamının matematiksel ve sembolik bir yeri olduğuna işaret ederek, "9 kutlu sayılmakta, bu sayıya denge, uğur ve güç izafe edilmektedir.
Mitoloji - 13.07.2020
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan il ve ilçe kongreleri sürecine ilişkin açıklama
Kongreler süreci Kongreler sürecine ilişkin planlamalar hakkında da bilgiler veren Yalçın, "Bütün bu olumsuzluklar karşısında MHP'nin demokrasiyi yaşatma, rejimin çarkını işletme ve sosyal barışı korumada üstlendiği başat ve hayati rol daha da önem kazanmaktadır. Bu rolü ifa ederken MHP'nin aşacağı önemli etaplardan biri, 14 Mart 2021 günü tamamlanacak, MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı gerçekleştirilecektir. O gün teşkilatlarımızın lidere olan bağlılık ve vefasını bir kez daha göstereceğine, demokrasi şöleni kıvamında bir kurultay gerçekleştirileceğine inancımız tamdır. Ülkücü iradenin Kongre sürecini Ülkücü hareketin büyüklüğüne ve Ülkücülüğün vakarına yaraşır bir ağırbaşlılık ve ciddiyetle çalışkanlıkla sürdürüleceğinden eminiz. Kongreler süreci dolayısıyla Türkiye, dokuz çalışma bölgesine ayrılmıştır. Bu çerçevede Batı Anadolu, Karadeniz Bölgesi ve Orta Anadolu'da ikişer, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise üç olmak üzere her biri dokuz ilden oluşan toplam 9 teşkilat bölgesi belirlenmiştir. İlçe ve il kongreleri söz konusu bölgelerde ve aynı zaman diliminde gerçekleştirilecektir. Türk mitolojisinde dokuz rakamının matematiksel ve sembolik bir yeri vardır.
Mitoloji - 23.06.2020
Anadolu Ates¸i, 9 Temmuz'da "Park Et Seyret" etkinliğinde sahne alacak
İlhamını Anadolu'nun binlerce yıllık mitolojik ve ku¨ltürel tarihinden alan Anadolu Ates¸i dans topluluğu, 9 Temmuz'da Park Et Seyret etkinlikleri kapsamında Yenikapı I·stanbul Ac¸ıkhava Go¨steri Merkezi'nde sanatseverlerle bir araya gelecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mitoloji Haberleri | Mitoloji Haber - Haberler - Sayfa 8 - Mitoloji haberleri, son dakika mitoloji haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Van'da Urartular'dan kalma nekropolde yeni bir ölü gömme geleneği tespit edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 03:21:32. #1.15#

title