İzmir Adayı Turhan: Sandıktan AK Parti'nin Çıkması Gerekmektedir

İzmir Adayı Turhan: Sandıktan AK Parti'nin Çıkması Gerekmektedir

AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı İbrahim Turhan, İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği (İZSİAD)’ni ziyaret etti.

İzmir Adayı Turhan: Sandıktan AK Parti'nin Çıkması Gerekmektedir

AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı İbrahim Turhan, İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği (İZSİAD)’ni ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada, genel seçim ve AK Parti tek başına iktidara geldiği takdirde İzmir’de yapılması beklenen projeler hakkında açıklamalarda bulundu.


AK Parti olarak, genel seçimin ardından 10 bin dolarlık kişi başı milli geliri 25 bin dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirten Turhan, “Seçim beyannamemizde, reform yapılması gereken konular hakkında 25 ana başlık ve bin 348 tane eylem planı belirledik. Enerji verimliliğinin arttırılması ve Türkiye’nin alternatif enerji kaynaklarına yönelmesi gibi konularda da projelerimiz var. Rüzgar ve jeotermalde dünyanın en büyük üreticisi olan TPI ile temas kurduk ve bunun sonucunda Çiğli’de üretime başlamasını bekliyoruz. Daha sonra Aliağa’da bunun için enerji serbest bölgesi kurmayı da planlıyoruz. Yani ekonomik anlamda İzmir’i ileriye taşımayı planlıyoruz fakat böyle ciddi bir reform yapılacaksa koalisyon hükümeti buna uygun değil. O yüzden 1 Kasım seçimlerinde sandıktan tek partinin ve tek parti olarak da AK Parti’nin çıkması gerekmektedir.” dedi.

Kaynak: CİHAN