Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri

Toprak Mahsulleri Ofisi haber, Toprak Mahsulleri Ofisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Toprak Mahsulleri Ofisi - 10.06.2020
Tarım ve Orman Bakanlığından Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt Açıklaması
2020 yılı üretim dönemi için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin sert ekmeklik buğday alım fiyatı, ton başına 1350 liradan 1650 liraya, arpa alım fiyatı ton başına 1100 liradan 1275 liraya çıkarıldı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 10.06.2020
Tarım ve Orman Bakanlığı: Tarımsal desteklerde 2020 yılında tarihi rekora imza atıldı
'PANDEMİ SÜRECİNDE ÇİFTÇİ BORÇLARI FAİZSİZ ERTELENDİ' Koronavirüs salgını sürecinde çiftçinin yanında olunduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Çiftçilerimizin, mayıs ve haziran aylarında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan hazine destekli kredi geri ödemeleri faizsiz olarak, 6 ay ertelendi. 22 milyar TL desteklemenin 13 milyar TL'lik ödemesi üreticilerimizin hesaplarına yatırıldı. Böylece ilk 5 ayda desteklerin yüzde 60'ı ödenmiş oldu. Ayrıca 2019 yılında açıklanan alım fiyatlarıyla da her daim çiftçimizin yanında olduğumuzu ispat ettik. 2020 yılı üretim dönemi için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) sert ekmeklik buğday alım fiyatı, ton başına 1350 liradan 1650 liraya, apa alım fiyatı, ton başına 1100 liradan 1275 liraya çıkarıldı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 05.06.2020
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal: "Hububat ödemelerini bugün başlatıyoruz"
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, "İlk ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisine teslim eden üreticilerimizin bir hafta, 10 günlük yaklaşık 10 milyon lirayı bulan alacağını banka hesaplarına bugünden itibaren yatırmaya başlıyoruz.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 03.06.2020
Atama kararları Resmi Gazete'de
Tarım ve Orman Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 15.05.2020
Kütahya'da kaçak ekilen 69 bin kök haşhaş imha edildi
Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileriyle yapılan görüşmelerde haşhaşın izinsiz ekildiğinin tespit edilmesi üzerine, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkileri nezaretinde tarladan sökülen 69 bin kök haşhaş imha edildi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 15.05.2020
Kuru üzüm ihracatı TMO'nun desteğiyle artıyor
"Üreticilerimiz üretim aşamasında gereken özeni ve ilgiyi gösterirlerse ihracatçılarda ürünümüzün hak ettiği değeri kazanmasına imkan sağlar. Dünya ekonomisinin zor günler geçirdiği pandemi sürecinde ihracatın büyük çoğunluğu tarım ürünlerinden sağlandı. Her geçen gün daha da artan tüketici bilinciyle birlikte gıda güvenliği ön plana çıkıyor. Üreticilerimizin yetiştiricilik aşamalarında kimyasal mücadeleyi en son tercih etmeleri çok önemli." Birol Celep, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) tarım piyasalarını yakından izlediğini ve gerekli tedbirleri aldığını açıklayarak, "TMO'nun önümüzdeki sezonda da çekirdeksiz kuru üzüm alımı yapacağını açıklaması sektör ve ekonomi açısından hayati önem arz ediyor.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 14.05.2020
Kovid-19 makarnada ihracat artışına engel olmadı
"Buğdayda taban fiyattan memnunuz" Külahçıoğlu, yıl sonunda yüzde 20'lik ihracat artışı hedeflediklerini dile getirerek, şunları kaydetti: "Bu sene mahsulle ilgili ülkemizde herhangi bir sıkıntı olmayacağını öngörüyoruz. Makarnalık buğdayın ekim alanları da kalitesi de yeterli. Geçtiğimiz günlerde açıklanan taban fiyat, üreticiyi memnun edecek, sanayicileri de uluslararası rekabete açık tutacaktır. Dünya fiyatlarıyla uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Toprak Mahsulleri Ofisi, kapsamlı, sektörle ve çiftçilerle istişare ederek çalışma yaptı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 12.05.2020
TMO: "TMO kooperatif, birlik veya üretici örgütü değil, iktisadi devlet teşekkülü"
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, basında yer alan iddialara ilişkin, "kamu iktisadi teşekküllerinin kanun gereği kar payı ödeme veya zarar ettiğinde zararı üreticiden tahsil etmeleri"nin söz konusu olmadığını açıkladı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 12.05.2020
TMO'dan açıklama
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) CHP'li bazı milletvekillerinin 'TMO fındık satışından üreticiye kar payı dağıtsın' şeklindeki açıklamalara karşı tepki gösterdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 12.05.2020
Kütahya'da kaçak ekilen 624 bin 440 kök haşhaş imha edildi
Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileriyle yapılan görüşmelerde haşhaşın izinsiz ekildiğinin tespit edilmesi üzerine, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkileri nezaretinde tarladan sökülen 624 bin 440 kök haşhaş imha edildi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 08.05.2020
AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal LİDAŞ Keşan Şubesi'ni ziyaret etti
AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ortaklığında kurulan Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (LİDAŞ) Keşan Şubesini ziyaret etti.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 07.05.2020
Kütahya'da kaçak ekilen 20 bin kök haşhaş imha edildi
Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileriyle yapılan görüşmelerde haşhaşın izinsiz ekildiğinin tespit edilmesi üzerine, H.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 05.05.2020
Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Taşpınar, buğday alım fiyatını değerlendirdi Açıklaması
Hububat müdahale alım fiyatının, bu sene de geçen seneki gibi hasat öncesinde açıklandığını belirten Taşpınar, şunları kaydetti: "Buna göre Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) müdahil olarak üreticiden ton başına kırmızı ve beyaz sert ekmeklik buğdayı 1,650 liradan, arpayı 1,275 liradan, makarnalık buğdayı 1,800 liradan, çavdar-yulaf-tritikaleyi 1,250 liradan alacak.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 05.05.2020
AK Parti Edirne Milletvekili Aksal: "Çiftçimize, köylümüze her türlü desteği veriyoruz"
Köylümüz, vatan toprağını en iyi verimi almak için işlemeli, bu zor günlerin atlatılmasında üzerine düşeni yerine getirmelidir" Mahsulü yapılan hububatların lisanslı depolara alınabileceğini belirten Aksal, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı üreticilerden belgelerindeki üretim miktarının tamamının alınacağı, kayıtlı olmayan kesimlerin ise üreticiden aldığını belgelemek kaydıyla, stoklarındaki ürününü 1 Kasım'dan itibaren Toprak Mahsulleri Ofisi'ne satabileceğini kaydetti.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 05.05.2020
Çiftçi açıklanan hububat fiyatlarından memnun
Açıklanan fiyatların baş fiyat olduğunu aktaran Açıkgöz, "İnşallah taban fiyatlar da bu şekilde yüksek olur. Toprak Mahsulleri Ofisi düşük vasıflı ekmeklik buğdayın tonunu bin 425 liradan alırsa çok iyi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 04.05.2020
Serbest piyasada fındık 24 lira
Serbest piyasada fındık 24 lira Fındık manavı Metin Arslantürk: "Korona virüsü fındığa olan talebi arttırdı, ihracat hız kesmiyor" ORDU - Ordu'da, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün de etkisiyle serbest piyasada fındığın kilogramı 24 liradan işlem görüyor. Fındık hasat sezonunun başlamasına yaklaşık 3 ay gibi süre kalırken, üreticiler fındıklarını ellerinden çıkarttı. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fındık alması ve fiyatların erkenden açıklanması üreticileri sevindirirken, geçtiğimiz yıla oranla 50 randıman fındığın satış fiyatı 24 liraya kadar yükseldi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 29.04.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi fındık satışına mayısta da devam edecek Açıklaması
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), fındık satışlarının mayısta da devam edeceğini ve bu kapsamda 20 bin ton kabuklu fındığın satışa açıldığını bildirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 29.04.2020
Mısır, soya ve buğdayda ekim alanları arttı, pamukta azaldı
Bilgiç, Adana Ticaret Borsasının video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği 24 ve 25'inci birleştirilmiş Olağan Meclis Toplantısında, pamuk ekim alanlarının geçen yıla oranla yüzde 60-65 azaldığını belirterek, "Bu yılın 1. ürün pamuk ekiminin yaklaşık yüzde 70'i tamamlandı. Ekim başlamadan önce destek olarak 1,5 TL/Kg açıklanmış olsaydı, bölgemizde ve pamuk yetiştirilen diğer bölgelerde ekim alanları bu kadar daralmazdı. Mısır ekim alanları geçen yıla oranla yüzde 30-35, soya ekim alanları yüzde 15-20 artmış olup, soya ekimleri tamamlanmak üzeredir. Buğday ekim alanlarımız tahminen geçen yıldan yüzde 25 daha fazla ekim alanına sahip. Hava şartları buğdayı olumlu etkilemiş, hem verim hem de kalite olarak üreticinin yüzünü güldürecek. Toprak Mahsulleri Ofisi 1.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 22.04.2020
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, İZTO üyelerine hitap etti: (1)
Kuru üzümde, kuru incirde Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla fiyat açıklayarak alım yaptıklarını hatırlatan Pakdemirli, dane zeytine de fark desteği verdiklerini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri | Toprak Mahsulleri Ofisi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Toprak Mahsulleri Ofisi haberleri, son dakika toprak mahsulleri ofisi haber ve gelişmeleri burada. Sözleşmeli tarım modeliyle kaliteli ürünün tüketiciye sunulması hedefleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 03:24:39. #1.16#

title