Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri

Toprak Mahsulleri Ofisi haber, Toprak Mahsulleri Ofisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Toprak Mahsulleri Ofisi - 17.04.2021
Karabük'te ramazan dolayısıyla 840 aileye 240 bin lira yardım yapıldı
Gürel, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından üreticiden alınan ve Karabük'e gelen 100 ton patatesten 51 tonu ve 100 ton soğandan da 26 tonu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından depolara alındığını dile getirerek, "31 ton patates ile 17 ton soğanı ilçelerimize gönderdik.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 16.04.2021
Son dakika haberi: Bolu'da ihtiyaç sahiplerine patates ve soğan dağıtılmaya başlandı
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alınan ve ülke genelinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılması planlanan arz fazlası patates ve soğanların Bolu'daki ihtiyaç sahiplerine de ulaştırılmaya...
Toprak Mahsulleri Ofisi - 13.04.2021
AK Parti Niğde milletvekili Selim Gültekin'den patates ve kuru soğan açıklaması
Gültekin, patates üretiminin artması ve talebin azalmasına bağlı olarak bölge milletvekilleriyle üreticilerin yaşadığı sorunları tarım ve Orman Bakanı, Ticaret Bakanı, Maliye ve Hazine Bakanı ile görüştüklerini aktararak, "İlk olarak, ülkemizdeki patatesin uluslararası piyasalardaki, rekabet gücü ve ihracat potansiyelinin arttırılması için, 1 Şubat itibari ile yaklaşık 50 ülkeye patates ihracatına destek sağlanması, yani ihracata teşvik desteği verilmesini sağladık. Bu vesile ile yaklaşık 30 bin ton patatesin ilimizden ihracatını sağlamış olduk. Ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki başkanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, AK Partili belediyelerimizle irtibat kooperatiflerimiz aracılığıyla, Niğde'mizden patates alımı gerçekleştirip, ihtiyaç sahibi ailelerimize, belediyelerimiz aracılığı ile, ücretsiz dağıtımını sağladık. Sayın Mehmet Özhaseki başkanımıza ve AK Belediyelerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu yapılanlara rağmen, maalesef üreticilerimizin elinde yüksek miktarda patates kalmıştır. Eldeki bu patateslerin bir an evvel tüketilmesini sağlamak için; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile Toprak Mahsulleri Müdürlüğü görevlendirilmiştir. Böylece, patates ve kuru soğanın direkt olarak çiftçiden alınması, 81 il valiliğine gönderilmesi ve illerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla da, düzenli olarak yardım yapılan ihtiyaç sahibi ailelere, Ramazan ayında ücretsiz şekilde dağıtım işlemlerine de hızlıca başlanması sağlanmıştır. Niğde'mizde de, alımlar hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bugün itibariyle Niğdeli üreticilerimizden, 4 bin 500 ofisi genel tona yakın patates alımı gerçekleştirilmiştir. Niğde'mizdeki ve ülkemizdeki tüm patates üreticilerimize hayırlı olsun. Çiftçilerimize, üreticilerimize daim destek her olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a Niğdeli çiftçilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Yine Tarım ve Orman Bakanımıza, Ticaret Bakanımıza, Hazine ve Maliye Bakanımıza, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 13.04.2021
Martta artan yağışlar buğdaya yaradı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, kurak geçen sonbahar ve kış döneminden etkilenen hububat gelişiminin, mart ayında kar ve yağmur şeklinde alınan yağışlardan olumlu etkilendiğini bildirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 12.04.2021
Beypazarı'nda 50 ton patates ve soğan, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Kaymakamlığa teslim edildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), üreticinin deposunda kalan tüketim fazlası patatesleri satın alarak ülkenin dört bir tarafına sevk ediyor.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 12.04.2021
TMO'nun çeltik alımına başlaması Edirneli çeltik üreticisini sevindirdi
Edirneli üretici, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) çeltik alımına başlamasıyla büyük sevinç yaşadı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 11.04.2021
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, UID Kadın ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabulde konuştu: (4)
"Geri dönüşlerini alınca olumlu bir şekilde biz de mutlu olduk" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın sebebiyle satışları azaldığı için depolarda bekleyen patates ve soğanların, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) üzerinden satın alınarak ihtiyaç sahiplerine hibe olarak ramazan öncesinde dağıtılmasının kararlaştırıldığını belirterek, 1 milyon 250 bin ton patates ve yaklaşık 300 bin ton soğanın vatandaşlara dağıtılacağını bildirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 11.04.2021
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan üreticilerden alınan patates ve soğanlar hakkında açıklama
Toprak Mahsulleri Ofisi, 10 Nisan itibariyle yemeklik patates, bugün itibariyle kuru soğan alımlarına başlamıştır.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 10.04.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 saatlik yoğunluğu
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla zor günler yaşayan çiftçinin elindeki patates, soğan ve çeltikleri Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla satın alınıp vatandaşa ücretsiz dağıtılacağı müjdesini de veren Erdoğan'a, zor günler yaşayan çiftçiler de teşekkür etti.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 10.04.2021
Erdoğan'ın talimatıyla TMO'nun çiftçinin elinde kalan 1 milyon 200 bin ton patates, 250 bin ton soğan ve 750 bin ton çeltiği satın alacağı bildirildi.
Erdoğan'ın talimatıyla TMO'nun çiftçinin elinde kalan 1 milyon 200 bin ton patates, 250 bin ton soğan ve 750 bin ton çeltiği satın alacağı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri | Toprak Mahsulleri Ofisi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Toprak Mahsulleri Ofisi haberleri, son dakika toprak mahsulleri ofisi haber ve gelişmeleri burada. AHLAT'TAN GÜNDE 50 KAMYON PATATES SEVKİYATI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.07.2021 02:49:24. #1.13#

title