Osmangazi Belediyesi, Dördüncü Olimpik Havuzu da Hizmete Açtı

Osmangazi Belediyesi, Dördüncü Olimpik Havuzu da Hizmete Açtı

Bursa Merkez Osmangazi İlçe Belediyesi'nce Kente Kazandırılan Dördüncü Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Olan Fatih-çiftehavuzlar Yüzme Havuzu Törenle Açıldı.

Osmangazi Belediyesi, Dördüncü Olimpik Havuzu da Hizmete Açtı
08.01.2010 14:16 | Son Güncelleme: 08.01.2010 14:16

Bursa merkez Osmangazi İlçe Belediyesi'nce kente kazandırılan dördüncü yarı olimpik yüzme havuzu olan Fatih-Çiftehavuzlar Yüzme Havuzu törenle açıldı. Törene Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa Milletvekili Ali Kul, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Osmangazi Belediyesi'nin toplam 12 bin 457 metrekarelik alanda hayata geçireceği üç aşamalı Fatih-Çiftehavuzlar Yüzme Havuzu, Semt Pazarı Alanı ile Spor ve Rekreasyon Tesisleri Projesi bölgeyi cazibe merkezine dönüştürecek. Devlet Bakanı Faruk Çelik, "Bursa'nın çehresini değiştirecek büyük projeler bir taraftan devam ediyor. Daha da önemlisi gündelik hayatınızı kolaylaştıracak çalışmaları yapmak." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursa kısa zamanda büyük mesafeler kat etsin istiyoruz, bunun için ilçe belediyelerimizle el ele uyum içinde çalışıyoruz. Havuz, pazar yeri ve spor ve rekreasyon alanlarıyla 4 mahalleye soluk aldıracak olan bu çalışma 30 metrelik yol çalışmasıyla birlikte bölgeyi cazibe merkezine dönüştürecek." diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Bölgenin kaderini değiştirecek olan yatırımlarımızın ilki olan yüzme havuzunu açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimizin spor yapabilmelerini sağlamak, geleceğin yıldız sporcularını hizmete giren bu tesislerimizde yetiştirmek en büyük hedeflerimizden birisi." diye konuştu.

Daha önce Yeni Karaman, Atıcılar ve Soğanlı'da hizmete açılan havuzların ardından Fatih-Çiftehavuzlar Yüzme Havuzu da hizmete girdi. Fatih - Çiftehavuzlar Yüzme Havuzu, diğer havuzlarda da olduğu gibi 12.5 x 25 metrekare yarı olimpik olarak inşa edildi. İnşaat alanında 800 metrekare bodrum kat ve 280 metrekare tek katlı bir bina yer alıyor. Tek katlı bina içinde bayanlar için 12 kabin, erkekler içinde 6 kabinli soyunma odası, 4 adet duş kabinleri kafeterya ve idari bölüm yer alıyor. Fatih-Çiftehavuzlar Yüzme Havuzu'nun balon şeklindeki üst örtüsü de hazır durumda. Havuzun üst örtüsü tesisin 4 mevsim kullanılabilmesini sağlıyor.

Başkan Dündar yeşil alanları, sosyal donatı alanları ve hizmet alanları konusunda sıkıntılı olan bu bölgede hayata geçirilen bu kapsamlı projenin, bölgeye hem büyük değer katacağını hem de soluk aldıracağını söyledi. Yüzme Havuzu için 1850 metrekare, semt pazarı alanı 2237 metrekare, spor ve rekreasyon tesisleri için kullanılacak alan ise 8370 metrekare. Toplam 12.457 metrekare olan proje alanı Osmangazi Belediyesi'ne ait. Bu alanda gerçekleştirilecek 3 aşamalı proje bölgenin kaderini değiştirecek. Havuzun hizmet girmesiyle sıra ilk örneği Dikkaldırım'da gerçekleştirilen çatısı çelik taşıyıcılı membran üst örtü sistemi ile kapatılan Semt Pazarı ve Spor ve Rekreasyon alanı inşaatına geldi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Nüfus yoğunluğunun fazla, sosyal alanların nerdeyse hiç olmadığı bölgelerimizden birisi burası. Fatih-Çiftehavuzlar bölgesinde gerçekleştirilecek bu proje, bölgenin dönüşümü açısından büyük önem taşıyor." dedi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Osmangazi Belediyesi, Dördüncü Olimpik Havuzu da Hizmete Açtı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 08:51:56. #1.15#
title