Kasım Haberleri

Kasım haber, Kasım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kasım - 06.05.2021
TZOB "2020-2021 Tarımsal Üretim Dönemi Kuraklık Risk Tahmin Raporu"nu açıkladı
Bu durumun fiyatların artmasına sebep olduğuna işaret eden Bayraktar, şu ifadeleri kullandı: "Tarımsal emtia fiyatı kasımdan beri son sekiz yılın zirvesini gördü.
Kasım - 06.05.2021
Liderler zirvesi iklim adaletsizliğini gözler önüne serdi
20 Ocak'ta ABD'de başkanlık görevini devralan Joe Biden'ın bir hafta gibi kısa bir sürede iklim hedeflerini açıklaması yeni yönetimin iklim konusuna verdiği önemi gösteriyor. Biden'ın iklim değişikliğiyle mücadele için iddialı hedefleri de bulunuyor. Bu hedefler doğrultusunda eski Dışişleri Bakanı John Kerry'yi İklim Değişikliği Özel Temsilcisi olarak atayan Biden, ABD'nin karbon salımını 2050'ye kadar sıfırlama hedefini de ilan etti. Bu kapsamdaki en önemli girişimi de 22-23 Nisan'da İklim Zirvesi'ne ev sahipliği yapmak oldu.??????? 22-23 Nisan İklim Zirvesi ve iklim hedefleri ABD'nin ev sahipliğinde çevrimiçi düzenlenen İklim Zirvesi'ne iklim konusunda güçlü liderlik gösteren, iklimin etkilerine karşı kırılgan olan ya da sıfır emisyon hedefi doğrultusunda yenilikçi planlar hazırlayan 40 ülkenin liderleri ve az sayıda iş dünyası ve sivil toplum lideri davet edildi. Zirveye Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron gibi dünya liderlerinin yanı sıra Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus ve sürpriz şekilde İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg de katıldı. İki gün süren zirvede gelecek 10 yıl içinde karbon emisyonunun azaltılması, iklim faaliyetlerinin özellikle de istihdam ayağı üzerinden ekonomik faydaları, dönüşüm teknolojileri ve küresel iklim değişikliği alanında çalışan devlet dışı aktörlerin tanıtılmasına odaklanıldı. Kasım ayında Glasgow'da toplanacak Birleşmiş Milletler (BM) 26.
Kasım - 06.05.2021
Etiyopya Meclisi, TPLF'yi terör örgütü listesine alan kararı onadı
Kasım 2020'den bu yana bir dönem yönettiği Tigray eyaletinde hükümet güçleriyle çatışan TPLF, mevcut hükümetin gayrimeşru olduğunu ilan ederek hükümetin eyalet topraklarındaki egemenliğini tanımamıştı.
Kasım - 06.05.2021
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Saatlerce ağlayan çocuğumu ağrıdan ve halsizlikten dolayı besleyemedim"
Kovid-19 Yoğun Bakım Servisi'nde görev yapan bir çocuk annesi Yılmaz, AA muhabirine, geçen yıl kasım ayında Kovid-19'a yakalandığını ve 14 gün boyunca "pozitif kaldığını" söyledi.
Kasım - 06.05.2021
Aşı programında öncelikli gruba dahil edilen muhtarlar karara sevindi
Federasyon olarak 28 Kasım 2020'de Sağlık Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığından, muhtarlara semptom bulunmasa dahi test ve öncelikli aşı yapılmasını talep ettiklerini belirten Erdem, şöyle devam etti: "Sakarya'daki milletvekillerine de bu durumu arz ettik.
Kasım - 05.05.2021
Libya Başbakanı: "Libya ve Türkiye arasındaki deniz anlaşması konusunda Yunanistan ile aynı fikirde değiliz"
Türkiye ile Libya arasında 27 Kasım 2019'da imzalanan ve Yunanistan'ın karşı çıktığı Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası hakkında görüşü sorulan Dibeybe, muhtıraya bağlı kalacaklarını kaydederek şunları söyledi: "Libya ve Türkiye arasındaki deniz anlaşması konusunda Yunanistan ile aynı fikirde değiliz.
Kasım - 05.05.2021
Son dakika haberi... STK'ler, Myanmar ordusuna "küresel silah ambargosu" uygulanmasını istedi
Myanmar'da askeri darbe Myanmar ordusu, 8 Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı iddialarının ortaya atılması ve ülkede siyasi gerilimin yükselmesinin ardından 1 Şubat'ta yönetime el koymuştu.
Kasım - 05.05.2021
Son dakika... BIST100 yüzde 0.26 yükseldi, dolar 8.32 lirada
Türkiye'nin fiyat düzeyinin ticaret yaptığı ülkelerin fiyat düzeylerine göre değişimini gösteren tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) bazlı reel efektif döviz kuru endeksi (REK) Nisan'da 62.29'a geriledi. Merkez Bankası'nın (TCMB) verilerine göre REK Kasım'da 60.
Kasım - 05.05.2021
Facebook denetim kurulu, Trump'ın hesabını bir süre daha kapalı tutma kararı aldı
ABD'de 6 Ocak'ta gerçekleşen ve 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan Kongre Binası baskının ertesi gününde Facebook ve Instagram, Trump'ın hesaplarını "Asılsız şekilde 3 Kasım 2020 Başkanlık seçimlerine hile karıştırıldığı iddiasını yaydığı ve taraftarlarını şiddete teşvik ettiği" gerekçesiyle "süresiz olarak" kapatmıştı.
Kasım - 05.05.2021
Facebook Trump'ın yasağının devamına karar verdi
Facebook, ABD'deki 6 Ocak Kongre baskını sonrası eski başkan Donald Trump'ın sosyal paylaşım platformuna giriş yasağının devam etmesine karar verdi.  Facebook, ABD eski başkanı Donald Trump'ın sosyal medya platformununa giriş yasağının devam etmesine karar verdi. Yasak, Mark Zuckerberg'in sahibi olduğu Instagram'ı da kapsarken, Facebook Gözetim Kurulu, belirsiz ve süresiz askıya alma cezasının 'uygun' olmadığını belirterek, konuyu altı ay içinde yeniden inceleyeceklerini ifade etti. Facebook Gözetim Kurulu'nda avukat, profesör, gazeteci ve insan hakları aktivistinden oluşan 20 üyesi bulunuyor. Trump'ın Facebook hesapları, Kasım ayındaki başkanlık seçim sonuçlarını kabul etmemesi üzerine 6 Ocak'ta düzenlenen mitingte Kongre binası baskını sonrası askıya alınmıştı.
Kasım - 05.05.2021
Son dakika gündem: İnsan Hakları İzleme Örgütü: Fransız polisi refakatsiz çocukları sınırdan çevirerek uluslararası hukuku çiğniyor
Örgütün, Kasım 2020'de İtalya'ya geri gönderilen 6 refakatsiz çocukla yaptığı mülakatlarda, çocukların yaşlarını 18'den küçük olduğunu bildirmeleri ve hatta resmi evrak sunmalarına rağmen polislerin kayıtlara çocukları reşit gösterecek doğum tarihleri yazdığı aktarılan açıklamada, "HRW, Fransa'dan hızlıca çıkarılan 27 yetişkin ile de görüştü.
Kasım - 05.05.2021
RTÜK, yerel yayıncıların frekans taksit ücretlerini erteledi, Spotify'a lisans verdi
Koronavirüs salgınından ve bu kapsamda alınan tedbirlerden olumsuz etkilenen yerel yayıncıların ekonomik yüklerini hafifletmek amacıyla son ödeme tarihi 31 Temmuz 2021'deki temmuz ayı kanal/frekans taksit ücretlerinin son ödeme tarihi, 30 Kasım 2021 olarak belirlendi.
Kasım - 05.05.2021
Almanya'da, Kovid-19 kısıtları hizmet sektörünü olumsuz etkiledi
Almanya'da 4 Kasım 2020'den bu yana uygulanmakta olan Kovid-19 kısıtlamalarının mart ayının ilk haftasından itibaren kademeli açılım sürecinin başlatılmasıyla gevşetilmesi kararı alınmıştı ama daha sonra vaka sayılarının artışıyla bu kısıtlamalar sıkılaştırılarak uzatılmıştı.
Kasım - 05.05.2021
Son dakika haber... Myanmar'da askeri yönetime karşı kurulan "sivil hükümet", silahlı savunma birliği oluşturdu
Myanmar'da askeri darbe Myanmar ordusu, 8 Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı iddialarının ortaya atılması ve ülkede siyasi gerilimin yükselmesinin ardından 1 Şubat'ta yönetime el koymuştu.
Kasım - 05.05.2021
ERAGEM Müdürü Prof. Dr. Özdarendeli Erciyes Üniversitesinin yürüttüğü aşı çalışmalarındaki son durumu anlattı Açıklaması
Yerli aşının geliştirilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Özdarendeli, şunları kaydetti: "Virüsün Türkiye'de görülmesinin ardından laboratuvar ortamında izolasyonunu gerçekleştirdik. Daha sonra gerekli süreçleri yerine getirerek çalışmalarımıza devam ettik. Hayvan deneylerinin ardından üretim için Koçak Farma'da çalışmalar yapıldı. İlk klinik uygulamaları Erciyes Üniversitesi'nde 44 gönüllüye faz-1 çalışmasını yürüttük. 5 Kasım 2020'de ilk uygulama yapıldı ve değerlendirmeler yapıldı.
Kasım - 05.05.2021
Myanmar'da darbe yönetiminin protestoları bastırmak için gözaltına aldığı genç erkeklerin kaybolduğu iddia edildi
Myanmar'da ordunun uzun zamandır demokrasi yanlısı hareketleri bastırmak ve korku aşılamak için keyfi gözaltılar yaptığı, genç erkekleri evlerinden, iş yerlerinden ve sokaklardan zorla aldığı, bazıların yaşamını yitirdiği, aralarında işkenceye uğrayanların ve kaybolanların bulunduğu iddia ediliyor.??????? -Myanmar'da askeri darbe Myanmar ordusu, 8 Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı iddialarının ortaya atılması ve ülkede siyasi gerilimin yükselmesinin ardından 1 Şubat'ta yönetime el koymuştu.
Kasım - 05.05.2021
Securitas Türkiye'de atama
Gülay, 2009-2011 yılları arasında yine Sabancı Holding bünyesinde Enerjisa Verbund'a geçerek kıdemli insan kaynakları uzmanı olarak çalıştı. Kariyer yolculuğuna, 2011-2016 yılları arasında Nurus'ta, 2016-2020 tarihleri arasında International Game Techonology'de (IGT) insan kaynakları müdürü olarak devam etti. Kasım 2020'de Securitas Türkiye İnsan Kaynakları Koordinatör Yardımcısı pozisyonunda çalışmaya başlayan Öyküm Gülay, Mayıs 2021 itibarıyla Securitas Türkiye İnsan Kaynakları Koordinatörü oldu.
Kasım - 05.05.2021
BIST100 yüzde 0.32 artışla başladı, dolar 8.36 lirada
Türkiye'nin fiyat düzeyinin ticaret yaptığı ülkelerin fiyat düzeylerine göre değişimini gösteren tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) bazlı reel efektif döviz kuru endeksi (REK) Nisan'da 62.29'a geriledi.  Merkez Bankası'nın (TCMB) verilerine göre REK Kasım'da 60.
Kasım - 05.05.2021
Dolar 8.33 lira, euro 10.01 lira, sterlin 11.58 lirada
Türkiye'nin fiyat düzeyinin ticaret yaptığı ülkelerin fiyat düzeylerine göre değişimini gösteren tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) bazlı reel efektif döviz kuru endeksi (REK) Nisan'da 62.29'a geriledi.  Merkez Bankası'nın (TCMB) verilerine göre REK Kasım'da 60.
Kasım - 05.05.2021
Myanmar'ın Chin eyaletinde darbe karşıtı silahlı grup, ordu ile çatıştı: 8 ölü
Myanmar'da askeri darbe Myanmar ordusu, 8 Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı iddialarının ortaya atılması ve ülkede siyasi gerilimin yükselmesinin ardından 1 Şubat'ta yönetime el koymuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kasım Haberleri | Kasım Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kasım haberleri, son dakika kasım haber ve gelişmeleri burada. 6 Mayıs Perşembe Koronavirüs tablosu açıklandı! 6 Mayıs Perşembe günü Türkiye'de bugün koronavirüsten kaç kişi öldü, kaç kişi iyileşti?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 02:12:42. #1.11#

title