Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - 21.09.2021
Ruanda Oteli filminin ilham kaynağı Rusesabagina terör suçundan 25 yıl hapse çarptırıldı
Avrupa Parlamentosu, Rusesabagina'nın kaçırıldığını belirterek Ruanda hükümetini kınamıştı.
Hükümet - 20.09.2021
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerine kaptıracak tek bir evladımız yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti; "İnsan ömrünün en kıymetli hazinesi hayat mevsimlerinin bahar yılları olan gençlik aynı zamanda bireyin şahsiyet ve karakterinin teşekkül ettiği en kritik dönemdir. Gençlerine sırtına dönen, onların ruh ve gönül dünyalarının imarı için gerekli özeni göstermeyen bir milletin istikbali tehdit altında demektir. Bu konuda yaşanacak en küçük bir ihmalin ülkemize, milletimize ve elbette davamıza çok ağır faturaları olacaktır. Hükümetlerimiz döneminde yürüttüğümüz gençlerle ilgili çalışmalara bu hassasiyetle yaklaştık.
Hükümet - 20.09.2021
Etiyopya'da TPLF'nin sivilleri katlettiği ileri sürüldü
Addis Ababa hükümetine bağlı Etiyopya İnsan Hakları Komisyonu (EHRC) yaptığı yazılı açıklamada, Amhara eyaletinin Kobo kasabası ve çevresinde TPLF güçlerinin, sivillere yönelik kasti saldırılar yaptığına ilişkin suçlamalar olduğunu belirtti.
Hükümet - 20.09.2021
Polonya'dan Avrupa Adalet Divanı'nın kömür ocağı kararına tepki
Polonya Hükümet Sözcüsü Piotr Müller, faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen bir kömür ocağının kapatılmaması nedeniyle ülkesini 500 bin avro para cezasına çarptıran Avrupa Adalet Divanı'na tepki gösterdi.
Hükümet - 20.09.2021
Son dakika haberleri: Arap koalisyonu: Husilere ait bomba yüklü 2 tekne imha edildi
Son dakika gündem haberi: Yemen'de hükümete destek veren Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Kızıldeniz açıklarında İran tarafından desteklenen Husilere ait bomba yüklü iki teknenin imha edildiğini belirtti.
Hükümet - 20.09.2021
Lübnan Ekonomi Bakanı Selam, uluslararası desteğe güvendiklerini belirtti
Bakan Selam, Lübnan Meclisi'ndeki yeni hükümetin güvenoyu oturumu sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada son gelişmeleri değerlendirdi.
Hükümet - 20.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRKEN Vakfı Heyetini kabulünde konuştu Açıklaması
Hükümetleri döneminde gençlerle ilgili yürüttükleri çalışmalara bu hassasiyetle yaklaştıklarına dikkati çeken Erdoğan, "Gençlerimizin kendilerini en güzel en donanımlı şekilde yetiştirmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık.
Hükümet - 20.09.2021
Lübnan'da yeni hükümet oylamaya katılan 100 milletvekilinden 85'inin evet oyuyla güvenoyu aldı
Lübnan'da 10 Eylül'de kurulan Necib Mikati liderliğindeki yeni hükümet Meclis'ten güvenoyu aldı.
Hükümet - 20.09.2021
AB: Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da yaptığı seçimleri tanımıyoruz
Açıklamada şunlar kaydedildi: "Rusya'nın, Ukrayna'daki Donetsk ve Luhansk bölgelerinin hükümet tarafından kontrol edilmeyen kısımlarını seçimlere dahil etme kararı, Minsk anlaşmalarının ruhu ve hedeflerine aykırıdır.
Hükümet - 20.09.2021
Mısır ve Libya İçişleri Bakanları, "güvenlik ortaklığı" konusunu görüştü
Söz konusu ziyaret sırasında iki ülke arasında ondan fazla iş birliği anlaşması imzalanırken, Mısır yönetimi de pek çok defa farklı platformlarda Libya hükümetine desteğini açıklamıştı.
Hükümet - 20.09.2021
İlçe Kaymakamımız Aydın ERGÜN Göreve Başladı
İlçe Kaymakamımız Aydın ERGÜN Göreve BaşladıDörtyol İlçe Kaymakamımız Aydın ERGÜN göreve başladıSabah saat 09. 00 da Hükümet Binasına gelen Kaymakam Aydın ERGÜN Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl KESKİN, Daire Amirleri ve Personel tarafından karşılandı.
Hükümet - 20.09.2021
Son dakika haberleri... İngiliz Savunma Bakanı Wallace, Fransa'ya "sinsilik" yapmadıklarını söyledi
Wallece, İngiltere ve Fransa'nın da karmaşık silahlar, terörle mücadele, Afrika ve son yıllarda da Irak ve Suriye'de beraber çalıştığını ifade ederek, "İngiliz hükümetinin, burada kesinlikle (Fransa'yı) hafife alma, üzme veya Fransa'yla arasını açma niyeti yok.
Hükümet - 20.09.2021
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Yemen'deki krizin çözümüne yönelik çalışmaları desteklediklerini açıkladı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.
Hükümet - 20.09.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Hükümetin milletin şehitlerini ve gazilerini de ayırdığını iddia eden Öztrak, "15 Temmuz'da şehit ve gazi olana ayrı yurt dışında şehit ve gazi olana ayrı, terörle mücadelede şehit ve gazi olana ayrı gözle bakmıştır.
Hükümet - 20.09.2021
"İngiliz hükümeti enerji şirketlerine finansman sağlamayı değerlendiriyor" iddiası
İngiliz hükümetinin mali darboğazda olan enerji şirketlerinin kullanımına yönelik devlet destekli acil finansman imkanı sunmayı değerlendirdiği öne sürüldü.
Hükümet - 20.09.2021
Son dakika haber: Alman hükümetinden, grevdeki aktivistlere sağlıklarını riske atmama çağrısı
Son dakika habere göre Almanya'da hükümet, Başbakanlık binası önünde açlık grevi yapan bir grup genç iklim aktivistine, sağlıklarını tehlikeye atmamaları konusunda çağrıda bulundu.
Hükümet - 20.09.2021
Kamboçya ve Tayland, Kovid-19 aşı kampanyalarına hız verdi
Tayland hükümeti, 24 Eylül itibariyle her gün bir milyon doz aşı uygulanacağı bilgisini verdi.
title