Cumhurbaşkanı Gül'ün resepsiyonu yoğun ilgi gördü

Cumhurbaşkanı Gül'ün resepsiyonu yoğun ilgi gördü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyetin kuruluşun 84. yıldönümü dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde resepsiyon verdi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün resepsiyonu yoğun ilgi gördü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyetin kuruluşun 84. yıldönümü dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde resepsiyon verdi.

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül konukların tebriklerini Büyük Şeref Salonu'nda kabul etti. Resepsiyona TBMM Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan'la katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise resepsiyona eşsiz katıldı.

Devlet Bakanı ve Başkan Yardımcılar Cemil Çiçek ve Hayatı Yazıcı, Devlet Bakanları Mehmet Aydın, Mehmet Şimşek, Kürşad Tüzmen, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı.

Resepsiyona edebiyat ve sanat dünyasında Doğan Hızlan, tarihçi İlber Ortaylı, karikatürist Salih Memecan, Mustafa Erdoğan ve Gülben Ergen, Neşet Ertaş, Kıraç, Muazzez Ersoy, ünlü yönetmenler Osman Sınav ve Ezel Akay, Halk Müziği Sanatçıları Yavuz Bingöl, Zara ve Orhan Hakalmaz yer aldı.

Resepsiyona iş dünyası ve iş temsilcileri de ilgi gösterdi. Zorlu Holding Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Nazif Zorlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Başkanı Salih Kılıç, Hak-İş Başkanı Salim Uslu, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat katıldı. Resepsiyonda ayrıca Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun ve Baskın Oran'da yer aldı.

Resepsiyonda en fazla ilgiyi ise Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve milli oyuncuları çekti. Resepsiyona Bayan Voleybol Milli Takımı, milli atlet Elvan Abeylegesse, Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Engelliler Olimpiyat Takımı, Basketbol Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Olimpiyat Şampiyonu Halterci Taner Sağır katıldı.

Resepsiyona ayrıca medya temsilcileri de katıldı. Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Bülent Korucu, Today's Zaman Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ve Samanyolu Televizyonu Genel Müdürü Hidayet Karaca katıldı.

Konukları kapıda karşılayan Hayrünnisa Gül'ün şıklığı dikkat çekti.

Kaynak: CHA