Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Kadir Çalık: "Ben Şerefsizce Ayakta Kalacağıma Şerefimle Düşmeyi Tercih Ederim"

Kayserispor ile Çaykur Rizespor Arasında Oynanan Maç Sonrasında Gerginlikler Yaşandı. Kayserispor'un Kazandığı Maç Sonrasında Rizespor Küme Düştü.

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Kadir Çalık:

Kayserispor ile Çaykur Rizespor arasında oynanan maç sonrasında gerginlikler yaşandı. Kayserispor'un kazandığı maç sonrasında Rizespor küme düştü.

Maç sonrasında açıklama yapan Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Kadir Çalık'ın hedefinde ise Gençlerbirliği vardı. Kadir Çalık, yapılan açıklamalara dikkat çekerek, "Ben şerefsizce ayakta kalacağıma, şereflice düşmeyi tercih ederim diye konuştu. "Yenildiğimiz için üzgünüm" diyen Çalık,açıklamasını şöyle sürdürdü: "Belki bu yenilgiyle küme de düştük. Yalnız burada şunu açıklamak istiyorum. Beşiktaş ile oynamadan önce delinin biri kuyuya taş attı. Onunla uğraştık. Bu maç öncesinde,Gençlerbirliği kulübü basın sözcüsü bir açıklama yaptı. Kayserispor yedekleriyle çıkacak. Kupayı aldı ligi verecek. Bunlar çirkin şeyler. Biz sahada oynayıp. Yapabileceksek sahada birşey yaparız. Beni diğer takım başkanlarıyla karıştırmasınlar. Ben Gençlerbirliği gibi kimseye un satmadım. Kime un sattım. Kime teşvik verdim. Onları ben hepsini biliyorum. Bunu düşecek veya düşmüş takım başkanı olarak konuşmuyorum. Ama tekrar üzerine basa basa söylüyorum. Çirkin ilişkilere girmedim. Girmemde. bu zamana kadar girmedim de. Ben şerefsizce ayakta kalacağıma, şereflice düşmeyi tercih ederim."

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas da rakipleri adına üzüldüklerini dile getirerek, "Kayserispor güzel oynadığı maçta galibiyette aldı. Sonuç olarak bizi sevindirdi. Ancak rakibimiz adına üzüldük. Hemen hemen her takımın yaşadığı bir durum. Allah düşürmesin" dedi. Kafkas, ligi 5. sırada tamamlayacaklarını ifade ederek, "Kayserispor bugüne kadar ligdeki en yüksek puanını aldı. 52 puana ulaştı. Daha önce 51 puan almıştı. Şimdiki hedefimiz Türkiye Kupası. Kupayı Kayseri'ye getirmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Çaykur Rizesporlu futbolcu Zafer ise, maç hakkında konuşacak birşeyin olmadığını sonuç itibarıyla üzgün olduklarını dile getirdi. Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca, kötü oynadıklarını ve söylenecek birşeyin olmadığını açıkladı.