Silifke Festivali'ne Katılacak Sanatçılar Belli Oldu

Silifke Festivali'ne Katılacak Sanatçılar Belli Oldu

Bu Yıl 20-26 Mayıs Tarihleri Arasında 37.'si Cavit Erden Sanat Yılı Olarak Kutlanacak Uluslararası Silifke Kültür Haftası Etkinliklerinde Sahne Alacak Ses Sanatçıları Belli Oldu.

Silifke Festivali'ne Katılacak Sanatçılar Belli Oldu

Bu yıl 20-26 Mayıs tarihleri arasında 37.'si Cavit Erden Sanat Yılı olarak kutlanacak Uluslararası Silifke Kültür Haftası etkinliklerinde sahne alacak ses sanatçıları belli oldu.

Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, masa tenisi, kort tenis ve güzellik yarışmasının jüri üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelerek sahne alacak sanatçıları açıkladı.

Festivalin açılış günü olan 20 Mayıs akşamı Ferhat Göçer'in sahne alacağını ifade eden Öngel, 21 Mayıs'ta Ferdi Tayfur'un, 22 Mayıs'ta Bengü'nün, 23 Mayıs'ta İzel'in, 24 Mayıs'ta Ali Altay'ın, 25 Mayıs'ta Songül Karlı'nın, kapanış günü olan 26 Mayıs'ta da Volkan Konak'ın sahne alacağını, akşam programlarının sunuculuğunu ise Çiğdem Tunç'un yapacağını belirtti.

37 yıl önce başlatılan şenliklerin şimdi 1 hafta süren görkemli bir şölene dönüştüğünü vurgulayan Öngel, şunları söyledi: "Her yıl Silifke'mize özgü bir değeri ön plana çıkardığımız Uluslararası Silifke Kültür Haftamızı bu yıl Cavit Erden Sanat Yılı olarak kutlayacağız. Her yıl değişik ülkelerden davet ettiğimiz ve katılımları ile etkinliklerimize ayrı bir renk katan halk oyunları guruplarını belirlemek için de görüşmelerimiz sürüyor. Gelecek olan halk oyunları gurupları yapacağı gösterilerle kültür haftamıza renk katacaklardır."

Hafta boyunca sportif faaliyetler, yarışmalar, açılışlar, sergiler ve konserlerin yapılacağını belirten Öngel, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da Uluslar arası Silifke Kültür Haftamızı yine halkımızın, dernek, oda, kurum ve kuruluşların da katılımıyla büyük bir coşku içerisinde kutlamayı arzu ediyoruz. Tüm halkımızı kültür haftamıza katkı sunmaya davet ediyorum" dedi.(CİHAN)