Haberler

Silifke'de Kanlıca Mantarı Toplama Sezonu Başladı

Güncelleme:

Mersin'in Silifke ilçesinde vatandaşlar tarafından ormanlık alanda toplanan kanlıca mantarı, kilogramı 130 liradan satılıyor. Çadırlı ve Balandız mahallelerinde doğal olarak yetişen mantarlar, bölge halkının önemli bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinde ormanlık alanlara giderek mantarları toplamakta ve ilçe merkezindeki pazarlarda satışa sunmaktadır. Kanlıca mantarı ticareti, birçok aileye ekonomik katkı sağlamaktadır.

Mersin'in Silifke ilçesinde vatandaşların ormanlık alanda topladığı kanlıca mantarı kilogramı 130 liradan satılıyor.

İlçenin yüksek kesimindeki Çadırlı ve Balandız mahallelerinde doğada yetişen kanlıca mantarı, bölge halkının önemli gelir kaynaklarından birini oluşturuyor.

Sabahın erken saatlerinde ormanlık alanların yolunu tutan vatandaşlar, ağaçların çevresinde topladıkları mantarları sandıklara yerleştiriyor.

İlçe merkezindeki pazarlarda satışa sunulan mantarlar, kilogramı 130 liradan alıcı buluyor.

Vatandaşlardan Fatma Yanıktaş, AA muhabirine, kanlıca mantarı ticaretiyle aile bütçesine katkı sağladığını söyledi.

Ormanlık alanlarda grup halinde tarama yaptıklarını belirten Yanıktaş, "Kendiliğinden yetişen mantarları bulabilmek için saatlerce ağaçların çevresini araştırıyoruz. Günde ortalama 15 mantar topluyoruz." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Silifke Mersin Tarım Doğa Yaşam Ekonomi Güncel Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
'Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir' diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

"Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir" diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title