Karşıyaka'da Sağlık Günleri

Karşıyaka'da Sağlık Günleri
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

İzmir İl Sağlık, İl Halk Sağlığı, Kızılay Kan Merkezi Ege Bölge Müdürlüğü ve Karşıyaka Kaymakamlığınca 2 gün sürecek sağlık günleri düzenlendi.

İzmir İl Sağlık, İl Halk Sağlığı, Kızılay Kan Merkezi Ege Bölge Müdürlüğü, Kuzey Hastaneler Birliği ve Karşıyaka Kaymakamlığı'nca 2 gün sürecek sağlık günleri düzenlendi.

Hükümet konağı bahçesinde düzenlenen "sağlık günleri" etkinliğinde Kan ve organ bağışı, sigara ile mücadele, diyabet, obezite, evde bakım hizmetleri standları açıldı. Bu stantlara uğrayan Karşıyakalılar kan ve organ bağışında bulunurken, görevliler tarafından da sağlık hizmetlerinin tanıtımı ve uygulamalar hakkında bilgiler verildi. Kızılay Kan Merkezi tarafından döktürülen lokma Sağlık günlerine katılanlara dağıtıldı.

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, "sağlık günleri"nin zaman zaman düzenlenmesinin yararlı olacağını, Karşıyakalılara sağlık hizmetlerin tanıtım ve uygulamaları konusunda bilgilendirilmesinin önemli olduğunu belirterek, emeği geçenlere, kan ve organ bağışı konusunda hassasiyet gösteren Karşıyakalılara teşekkür etti.

"Sağlık günleri" etkinliğine Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, İlçe Halk sağlığı Müdürü Dr. Berna Ceylan, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Burak Yurdakul, Karşıyaka Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Öztürk, Demirköprü ADS Başhekimi Dt.Özkan Saracalıoğlu, Eğitim Birsen Karşıyaka ilçe Başkanı Ayhan Kuran, sağlık çalışanları ve Karşıyakalılar katıldı.

Karşıyakalı gençlerden Senem Yıldız Özkılıç'ın organ bağışında bulunması ilgi çekti. Özkılınç'ın organ bağış kartı Kaymakam Yücel tarafından verildi.

Kızılay Kan Merkezince kan bağışı çalışmaları sonraki günlerde de Karşıyaka Vapur İskelesi'nde devam edecek. - İZMİR

Karşıyaka'da Sağlık Günleri
Karşıyaka'da Sağlık Günleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title