Grev Haberleri

Grev haber, Grev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grev - 03.12.2020
HDP'li Koçyiğit: "Cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine, keyfi uygulamalara son verin"
Resmi rakamlara göre hapishanelerinde 248 engelli bulunduğunu ancak rakamın bunun çok üzerinde olduğunu öne süren Koçyiğit, bazı engellilerin temel ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çektiklerini ifade etti. Koçyiğit, "Gerek Kovid-19 süreci gerekse daha önce yaşanan sorunlar, artık cezaevlerinin kaldıramayacağı bir aşamaya geldi. Yetkililere sesleniyoruz: Mahpusların sesini duyun ve cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine, keyfi uygulamalara son verin. Hak ihlalleri düzelmezse, açlık grevlerinin bir yöntem olarak devreye girmesi söz konusu olabilir.
Grev - 30.11.2020
Kayseri Valiliği'nin acı günü
Kayseri Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü'nde Şef olarak grev yapan Mustafa Yıldız, koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti.
Grev - 29.11.2020
Haftanın tarihine bakış
Belli başlı öteki olaylar: 30 Kasım? 1900- Yazar Oscar Wilde Paris'te bir otel odasında, duvar kağıdına "Birimiz gitmeli" diye yazarak intihar etti.? 1909- Osmanlı tarihiyle ilgili bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla Tarihi Osmani Encümeni kuruldu.? 1910- "Yorgun Savaşçı", "Devlet Ana" romanlarının yazarı Kemal Tahir, İstanbul'da dünyaya geldi.? 1919- Fransa'daki seçimlerde kadınlara ilk kez oy hakkı tanındı.? 1925- Tekke ve zaviyelerin kapatılmasına ilişkin kanun kabul edildi.? 1925- TBMM kürsüsünün arkasındaki duvara "Hakimiyet milletindir" yazılı levha asıldı.? 1930- Paris'teki bir film şirketinin düzenlediği uluslararası ses yarışmasının Türkiye bölümü, Cumhuriyet gazetesince gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan 38 kişiden Hudadat Şakir Hanım, 20 jüri üyesinden 16'sının oyuyla "Türkiye Ses Kraliçesi" seçildi.? 1952- ABD ilk hidrojen bombasını Eniwetok Adası'nda patlattı.? 1971- İdamla yargılanan Mahir Çayan ve arkadaşları, İstanbul Askeri Cezaevinden tünel kazarak kaçtı.? 1973- Anadolu, Çukurova ve Dicle üniversiteleri kuruldu.? 1990- Zonguldak'ta 43 bin maden işçisi greve başladı.
Grev - 27.11.2020
Sakarya'daki "Palu ailesi" davası başladı
Ustael, Melike'nin ölü mü sağ mı olduğunu bilmediğini savunarak, "Ancak Kusça'dan alındığını biliyorum. Palu, Tahnal ve Şipşak ailelerinin işlediği suçları öğrendim. Bütün suçları benim üzerime yıkmaya çalışıyorlar. Cinayetlerin gerçekleştirildiğine ilişkin elimde 11 hafıza kartı vardı. Evime bomba attılar, evim kullanılamaz hale geldi. Bu sırada hafıza kartlarını kaybettim, böylece delillerim yok oldu. Melike'yi ben öldürmedim. Şu anda yaşamak da istemiyorum. Zaten ölüm grevine çıktım.
Grev - 27.11.2020
Açlık greviyle İsrail'e geri adım attıran Filistinli Ahres: "İsrail'in işgal politikasını gözler önüne sermek için greve gittim"
İsrail'in idari tutukluluk uygulamasına karşı başlattığı açlık grevini 103 gün sürdürmesi sonucunda serbest bırakılan Filistinli Mahir el-Ahres, İsrail işgalini ifşa etmeyi başardığını belirtti.
Grev - 26.11.2020
Yunanistan'da grev günü
Yunanistan'ın başkenti Atina'da bazı sendikaların çağrısıyla kamu ve özel sektör çalışanları, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve toplu sözleşme talebiyle greve gitti.
Grev - 25.11.2020
TARSİM tarafından 2021'de teminat altına alınacak riskler belirlendi
Hayvancılıkta TARSİM kapsamı Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemlerine kayıtlı büyükbaş hayvanlar için ölüm riski ve ek olarak isteğe bağlı olmak üzere hırsızlık, terör, grev, lokavt ve halk hareketleri riskleri ilgili genel şartlar ile tarife ve talimatlar kapsamında, mevcut tesis, işletme ve yetiştiricilik bilgileri dikkate alınarak TARSİM tarafından teminat altına alınacak.
Grev - 23.11.2020
Yunanistan gümrüğündeki grev tır geçişlerini etkileyecek
Yunanistan'da gümrük personelinin yapacağı grev, Türkiye'ye tır giriş çıkışlarını etkileyecek.
Grev - 23.11.2020
Yunan gümrükçüler grev yapacak, sınır kapısı 24 saat kapanacak
YUNANİSTAN'ın Kipi Gümrük Kapısı'nda görevli gümrük personelinin yapacağı grev nedeniyle yarın saat 07.30'dan itibaren, 24 saat süreyle Edirne'nin İpsala Sınır Kapısı'ndan yolcu işlemleri hariç ticari amaçlı TIR geçişlerine izin verilmeyecek.
Grev - 22.11.2020
Son Dakika | Kolombiya'da artan cinayetlerin önlenmesi için protesto gösterisi yapıldı
Kolombiya'da geçen yıl 21 Kasım'da ilan edilen genel grevle başlayan ve ülke çapına yayılan hükümet karşıtı gösteriler sırasında 4 kişi ölmüş, 351 gösterici ile 182 polis yaralanmış, yağmalama ve şiddet olayları nedeniyle yaklaşık 170 kişi gözaltına alınmıştı.
Grev - 15.11.2020
IKBY Başkanı Barzani'den Bağdat'a "750 milyon dolar bütçe karşılığında petrol" çağrısı
Diyala, Babil, El-Müsenna, Zikar ve Kerbela kentlerinde sağlık, petrol, hizmet ve eğitim sektörlerinde çalışan yüzlerce memur, eylül ve ekim ayı maaşlarının ödenmemesi üzerine 8 Kasım Pazar günü genel greve gitmişti.
Grev - 14.11.2020
Son dakika haber: Irak Cumhurbaşkanı Salih'ten, hükümete "IKBY'deki memur maaşlarını ödeme" çağrısı
Irak hükümeti ekim ayında, memur maaşlarının ödenmesi için parlamentoya 41 trilyon dinarlık (yaklaşık 34 milyar dolar) iç borçlanma yasa tasarısı sunmuştu. Diyala, Babil, El-Müsenna, Zikar ve Kerbela kentlerinde sağlık, petrol, hizmet ve eğitim sektörlerinde çalışan yüzlerce memur, eylül ve ekim ayı maaşlarının ödenmemesi üzerine 8 Kasım Pazar günü genel greve gitmişti.
Grev - 12.11.2020
Son dakika haberi: Tunuslu futbol takımı, federasyon kararına tepki olarak İtalya'ya "toplu düzensiz göç" protestosu düzenledi
FTF, 17 Ekim'de, yeni sezon başvuru dosyasını tamamlamadığı için, takımın faaliyetlerini askıya alma ve 2020-2021 müsabakalarına katılmaktan men etme kararı almıştı. Karara tepki olarak Şabbe kentinde genel grev başlamıştı.
Grev - 12.11.2020
Irak Meclisi, memur maaşlarının ödenmesini amaçlayan "borçlanma yasasını" onayladı
Diyala, Babil, El-Müsenna, Zikar ve Kerbela kentlerinde sağlık, petrol, hizmet ve eğitim sektörlerinde çalışan yüzlerce memur, eylül ve ekim ayı maaşlarının ödenmemesi üzerine 8 Kasım Pazar günü genel greve gitmişti.
Grev - 12.11.2020
Son dakika... Mısır'da yönetim koronavirüsle mücadele yerine ordunun harcamalarına öncelik veriyor
Krizin ilk aylarında, aşırı yük altındaki hastaneler büyük mücadele verdi. Öfkeli doktorlar greve gitti ve hükümeti eleştirenler hapse atıldı.
Grev - 10.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Fransa'da ülke genelinde öğretmenler, Kovid-19 salgını nedeniyle greve giderken, başkent Paris'te bazı liselerde öğrenciler salgına rağmen eğitimin yetersiz önlemler altında sürmesini protesto etti.
Grev - 10.11.2020
Nijerya'da akaryakıt sektörü çalışanları greve başladı, benzinliklerin önünde kuyruklar oluştu
Nijerya'da akaryakıt sektörü çalışanlarının greve gitmesi benzin krizine neden oldu.
Grev - 10.11.2020
Son dakika haberi... Fransa'da lise öğrencileri Kovid-19 protestolarını sürdürüyor
Son dakika habere göre Fransa'da ülke genelinde öğretmenler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle greve giderken, başkent Paris'te bazı liselerde öğrenciler salgına rağmen eğitimin yetersiz önlemler altında sürmesini protesto etti.
Grev - 10.11.2020
Son dakika haber: Fransa'da öğretmenler "Kovid-19" grevine gidiyor
Son dakika haberler... Fransa'da eğitim sendikaları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bugün öğretmenleri greve çağırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Grev Haberleri | Grev Haber - Haberler - Sayfa 7 - Grev haberleri, son dakika grev haber ve gelişmeleri burada. Büyükşehir Belediye Başkanı Demir'den SAMULAŞ'ta grev kararı açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 03:03:38. #1.15#

title