BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜVENLİK KONSEYİ HABERLERİ

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haberleri

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi haber, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 22.7.2020
Hamas'tan, ABD'li temsilcinin açıklamalarına "gerçekleri çarpıtıyor" tepkisi
Hamas Hareketi, ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft'ın, "Gazze'de 2 milyonu aşkın Filistinlinin kötü şartlar altında yaşamasının sorumluluğunu Hamas'a yükleyen" açıklamasını "gerçekleri çarpıtma ve siyasi zorbalık" olarak nitelendirdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 21.7.2020
- Bakan Çavuşoğlu: "Libya'da tek çözümün siyasi çözüm olduğunu içlerine sindirsinler"
- Bakan Çavuşoğlu: "Libya'da tek çözümün siyasi çözüm olduğunu içlerine sindirsinler" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijer Dışişleri Bakanı Kalla Ankourao ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, "Libya'da tek çözümün siyasi çözüm olduğunu içlerine sindirsinler, başka çıkar yolu yok.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 21.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Nijerli mevkidaşıyla ortak basın toplantısı düzenledi: (2)
Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Herkes bugüne kadar yaşananlardan ders alsın, aklını başına toplasın ve Libya'da tek çözümün, siyasi çözüm olduğunu içlerine sindirsinler, başka çıkar yolu yok. Başka yollarla herhangi bir amaca ulaşamayacaklarını bilsinler. Libya'daki durumdan en çok etkilenen ülkeler ise başta Nijer olmak üzere Sahel Bölgesi'ndeki ülkeler, hatta ötesindeki Afrika ülkeleri. Dolayısıyla buradaki sorunun çözümü, ateşkesin tesis edilmesi ve siyasi çözüme ulaşılması konusunda başta Sahel grubu ülkeleri olmak üzere Afrika ülkelerinin ve Afrika'daki örgütlerin daha aktif olmasını biz destekliyoruz. Bu konularda da bugün yaptığımız görüşmelerde de gördük ki Nijer ile görüş ayrılığımız yok, tam tersine görüş birliğimiz var. Bundan sonra bu alanda iş birliğimizi nasıl sürdüreceğimizi konuştuk ve birlikte çalışmaya devam edeceğiz." Nijer'in, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dışişleri Bakanları Konseyi Dönem Başkanlığını yürütmenin yanı sıra Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) de geçici üye olarak seçildiğini anımsatan Çavuşoğlu, Nijer'i bu kuruluşlardaki görevi dolayısıyla tebrik etti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 21.7.2020
ABD yönetiminden Esed rejiminin parlamento seçimlerine tepki
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 2254 sayılı kararı çerçevesinde Suriye'deki seçimlerin "özgür ve adil" ayrıca da "BM'nin gözetimi altında, diasporadakiler de dahil tüm Suriyelilerin katılımıyla" yapılması gerektiğini vurgulayan Ortagus, "Esed rejimi ve hükümeti bu şartlara izin verip, bunlara uyana kadar, uluslararası toplum bu şaibeli seçimleri, rejimin kendisine yönelik yanlış bir meşruiyet kurma ve BMGK'nın 2254 sayılı kararının gerektirdiği siyasi süreci önleme çabası olarak görmeye devam edecektir.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 20.7.2020
Ermenistan, Türkiye-Azerbaycan enerji ve taşımacılık koridorlarını tehdit ediyor
Öte yandan, son yıllarda uluslararası örgütlerin Azerbaycan'a desteğinin artması nedeniyle Ermenistan'ın yalnızlığı arttı. Örneğin Azerbaycan 2011-2012 yıllarında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne geçici üye seçildi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 19.7.2020
Keşmirliler, "Pakistan'a Katılım Günü"nün 73. yıl dönümünü kutladı
Han, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, "Bugün, Keşmirlerin Pakistan'a katılım kararını kabul ettiği gün olan tarihi Pakistan'a Katılım Günü'nü kutluyoruz. Keşmir halkına olan bağlılığımızı ve kendi kaderlerini tayin için verdikleri mücadelelerinde onlarla birlikte olduğumuzu tekrar teyit ediyoruz. Keşmirlilerin kendi kaderini tayin hakkı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (UNSC) ve uluslararası hukuk tarafından tanınmaktadır.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 18.7.2020
Başkentte, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına tepki
"Ermenistan, Azerbaycan topraklarını derhal terk etmelidir" Dünya Türk Birliği Genel Başkanı Çobanoğlu da, Ermenistan'ın geri dönülmez hatalı bir yolda olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Azerbaycan toprağı Karabağ ve çevresini yıllardır işgal altında tutan Ermenistan, bu saldırgan tutumuyla Güney Kafkasya'da kalıcı bir barış ortamının en büyük engeli olmaya devam etmektedir. Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün yeniden sağlanması için Ermenistan aklını başına alarak, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) kararlarına ivedilikle uymalı ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarını derhal terk etmelidir.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 18.7.2020
Suriye İnsan Hakları Ağı: Rusya ve Çin'in vetoları, Suriye'deki rejimin yargılanmasına engel
Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Suriye'deki iç savaş boyunca Rusya ve Çin'in Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantılarında 16 kez veto kullanarak, yüz binlerce sivili katleden Beşşar Esed rejiminin yargılanmasına engel olduğunu belirtti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 18.7.2020
İSTANBUL'DA 0-4 YAŞ ARASI ÇOCUĞU OLAN ANNELERE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLDU
İSTANBUL'DA 0-4 YAŞ ARASI ÇOCUĞU OLAN ANNELERE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLDU İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Meclisi'nde İstanbul'da ikamet eden ve 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi. İBB Meclisi'nin Temmuz ayının 4'üncü birleşimi, pandemi kuralları çerçevesinde Yenikapı'da bulunan Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi. İstanbul'da annelerin sosyal hayata katılımı ve ulaşım anlamında hareketliliğini artırmak, toplu ulaşımı teşvik etmek, özel araç kullanımını azaltmak ve buna bağlı otomobil kullanımından kaynaklı karbon salınımı azaltmak ve aile ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul'da ikamet eden ve 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilmesi teklifi, İBB Meclisi'nde görüşüldü. Görüşmeler sonucunda bu teklif, oy birliği ile kabul edildi. 0-4 yaş arası çocuğu olan toplu taşımayı ücretsiz kullanması nedeniyle oluşacak kayıpların belediye bütçesinden karşılanması Sayıştay kanununda belirtilen usulün belediye yönetimi tarafından izlenmesi kaydıyla uygun bulundu. İBB MECLİSİ'NDE ERMENİSTAN'IN AZERBAYCAN'A SALDIRISI KINANDI İBB Meclisi'nin Temmuz ayının 4'üncü birleşimi öncesine, mecliste bulunan 4 parti ortak bir bildiriyle Ermenistan'ın Azerbaycan saldırısını kınadı. Yapılan açıklamada, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına ilişkin olarak İBB Meclis'i parti grupları tarafından yapılan ortak bir açıklamadır. İBB Meclis'i olarak Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 12 Temmuz'dan başlayarak Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ermenistan hatalı bir yoldadır. Azerbaycan toprağı Yukarı Karabağ ve çevresindeki bölgelerin yıllardan beri işgal altında tutan Ermenistan'ın bilinen saldırgan tutumuna yeni bir örnek teşkil eden bu saldırılar Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir. Ermenistan'ın hak ve hukuku hiçe sayan bu davranışı karşısında uluslararası toplumun gereken tepkiyi göstermeye davet ediyoruz. Yukarı Karabağ ihtilafının Azerbaycan uluslararası tanınmış sınırları ve toprak bütünlüğü çerçevesinde barışçı yollar ile çözülmesine olan desteğimizi buradan tekrarlıyoruz. Ermenistan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına uymalı ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmelidir.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 17.7.2020
İstanbul'da 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere toplu taşıma ücretsiz oldu
İBB MECLİSİ'NDE ERMENİSTAN'IN AZERBAYCAN'A SALDIRISI KINANDI İBB Meclisi'nin Temmuz ayının 4'üncü birleşimi öncesine, mecliste bulunan 4 parti ortak bir bildiriyle Ermenistan'ın Azerbaycan saldırısını kınadı. Yapılan açıklamada, "Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına ilişkin olarak İBB Meclis'i parti grupları tarafından yapılan ortak bir açıklamadır. İBB Meclis'i olarak Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 12 Temmuz'dan başlayarak Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ermenistan hatalı bir yoldadır. Azerbaycan toprağı Yukarı Karabağ ve çevresindeki bölgelerin yıllardan beri işgal altında tutan Ermenistan'ın bilinen saldırgan tutumuna yeni bir örnek teşkil eden bu saldırılar Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir. Ermenistan'ın hak ve hukuku hiçe sayan bu davranışı karşısında uluslararası toplumun gereken tepkiyi göstermeye davet ediyoruz. Yukarı Karabağ ihtilafının Azerbaycan uluslararası tanınmış sınırları ve toprak bütünlüğü çerçevesinde barışçı yollar ile çözülmesine olan desteğimizi buradan tekrarlıyoruz. Ermenistan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına uymalı ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmelidir.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 17.7.2020
İSTANBUL'DA 0-4 YAŞ ARASI ÇOCUĞU OLAN ANNELERE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLDU
İBB MECLİSİ'NDE ERMENİSTAN'IN AZERBAYCAN'A SALDIRISI KINANDI İBB Meclisi'nin Temmuz ayının 4'üncü birleşimi öncesine, mecliste bulunan 4 parti ortak bir bildiriyle Ermenistan'ın Azerbaycan saldırısını kınadı. Yapılan açıklamada, "Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına ilişkin olarak İBB Meclis'i parti grupları tarafından yapılan ortak bir açıklamadır. İBB Meclis'i olarak Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 12 Temmuz'dan başlayarak Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ermenistan hatalı bir yoldadır. Azerbaycan toprağı Yukarı Karabağ ve çevresindeki bölgelerin yıllardan beri işgal altında tutan Ermenistan'ın bilinen saldırgan tutumuna yeni bir örnek teşkil eden bu saldırılar Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir. Ermenistan'ın hak ve hukuku hiçe sayan bu davranışı karşısında uluslararası toplumun gereken tepkiyi göstermeye davet ediyoruz. Yukarı Karabağ ihtilafının Azerbaycan uluslararası tanınmış sınırları ve toprak bütünlüğü çerçevesinde barışçı yollar ile çözülmesine olan desteğimizi buradan tekrarlıyoruz. Ermenistan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına uymalı ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmelidir.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 17.7.2020
İnsan Hakları Konseyinin 44'üncü oturumu sona erdi
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi, Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin ülkeye "tam, zamanında, acil ve güvenli insani erişim sağlamasını" öngören tasarıyı kabul etti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 16.7.2020
Rusya: Mısır ordusunun Libya'ya girmesi çatışmaları uluslararası hale getirir
Zaharova, "Çatışan tarafları, durumun yeniden kötüleşmesine izin vermemeye, acilen kalıcı bir ateşkesi sağlamaya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) ve Berlin Konferansı'nın kararları çerçevesinde siyasi diyaloğu başlatmaya çağırıyoruz.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 16.7.2020
TÜRKAZDER'den Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına tepki
Ermeni saldırılarını şiddetle kınadığını vurgulayan Türkoğlu, şöyle devam etti: "Ermenistan, Azerbaycan Türklerine 30 yıldır uluslararası hukuku hiçe sayan saldırgan bir tavır sergilemekte, bölgemizin istikrarına en büyük tehdidi oluşturmaktadır. Sık sık taciz ateşleriyle cephe hattında ateşkesi ihlal eden Ermenistan, bu sefer iki ülke arasındaki sınır hattından Tovuz ve Nahçıvan'a top atışlarıyla düşmanca emellerini gerçekleştirmek istemiş, bir kez daha başarısız olmuştur." Uluslararası kamuoyunu Ermenistan'ın sorumsuz tavrına karşı tepki göstermeye davet eden Türkoğlu, şunları kaydetti: "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi başta olmak üzere birçok uluslararası teşkilatın bu doğrultuda verdiği kararları ve hukukun önemini bir kez daha hatırlatıyoruz.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 16.7.2020
Libya hükümeti BMGK'den Hafter'e destek veren ülkelerin katılımıyla Yaptırım Komitesi oturumu talep...
Libya hükümeti, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK), başkent Trablus'a yönelik saldırılara destek veren ülkelerin katılımıyla Yaptırım Komitesi oturumu düzenlenmesi için başvuruda bulundu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 15.7.2020
Yemen'deki askeri çatışmalarda yeni bir aşamaya mı geçiliyor?
Husilerin bu çıkışı, Yemen hükümetinin Griffiths'i "Husilerin eylemlerini ve ihlallerini görmezden gelmek ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde gerçeği yansıtan bilgiler vermemekle" eleştirmesi sonrası gerçekleşti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 14.7.2020
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Esenli: "İtalya, darbe sonrası Batı'dan ilk ziyareti yapan...
-Libya konusu Türkiye'nin Libya'daki varlığına ilişkin bir soru üzerine Büyükelçi Esenli, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 2259 nolu kararı çerçevesinde bulunduğunu belirtti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 14.7.2020
Son dakika haberi... KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, BM temsilcisi Spehar ile görüştü
Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar'ı kabul etti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 14.7.2020
Libya'da Hafter yanlısı Tobruk Temsilciler Meclisinden Mısır'a askeri müdahale çağrısı
Libya'da 2015 sonunda imzalanan ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarıyla da uluslararası meşruiyet verilen Suheyrat Anlaşması sonucunda Libya'daki yürütme mercisi olarak Başkent Trablus'taki Ulusal Mutabakat Hükümeti görevlendirilmişti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 14.7.2020
Mısır, Hedasi Barajı görüşmelerinin anlaşmaya varılmadan sona erdiğini açıkladı
Kahire yönetimi, ertesi gün Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden "soruna adil çözüm bulunması" için müdahale talep etmiş, BM de 21 Haziran'da Etiyopya, Mısır ve Sudan'dan anlaşmazlıklarını barışçıl yollarla çözmelerini istemişti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 13.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Çavuşoğlu, Hafter'in ilerleyen süreçte saldırganlığını artırdığını ve ülke yönetimine el koyduğu açıklaması yaptığını hatırlatarak, şunları söyledi: "Evdeki hesap çarşıya uymadı. Bizim Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) ile angajmanımız uluslararası hukuka ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarına uygun şekilde.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 13.7.2020
Dışişleri Bakanlığından "Suriye'ye BM sınır ötesi insani yardım mekanizmasının uzatılması" hakkında...
Dışişleri Bakanlığı, Kuzeybatı Suriye'ye yönelik Birleşmiş Millet Sınır ötesi insani yardım mekanizmasının uzatılması hakkında bir açıklama yaptı Açıklamada, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, 11 Temmuz 2020 tarihinde aldığı bir kararla, kuzeybatı Suriye'ye yönelik Birleşmiş Milletler sınırötesi insani yardım mekanizmasını Cilvegözü/Bab al Hawa sınır geçişini içerecek şekilde 12 ay süreyle uzatıldığı hatırlatıldı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 13.7.2020
Dışişleri Bakanlığından "Suriye'ye BM sınır ötesi insani yardım mekanizmasının uzatılması"na...
Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK), Rusya'nın Türkiye üzerinden Suriye'ye insani yardım gönderilmesini 2 kez veto etmesinin ardından Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan yardımların 1 yıl devam etmesi konusunda anlaşma sağlanması hakkında yaptığı açıklamada, "Söz konusu...
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 13.7.2020
Dışişleri Bakanlığı'ndan, 'Suriye' açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, Kuzeybatı Suriye'ye Yönelik BM sınırötesi insani yardım mekanizmasının uzatılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, 11 Temmuz 2020 tarihinde aldığı bir kararla, kuzeybatı Suriye'ye yönelik Birleşmiş Milletler sınırötesi insani yardım mekanizmasını Cilvegözü/Bab al Hawa sınır geçişini içerecek şekilde 12 ay süreyle uzatmıştır.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 13.7.2020
Dışişleri Bakanlığı'ndan, 'Suriye' açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, Kuzeybatı Suriye'ye Yönelik BM sınırötesi insani yardım mekanizmasının uzatılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, 11 Temmuz 2020 tarihinde aldığı bir kararla, kuzeybatı Suriye'ye yönelik Birleşmiş Milletler sınırötesi insani yardım mekanizmasını Cilvegözü/Bab al Hawa sınır geçişini içerecek şekilde 12 ay süreyle uzatmıştır.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 12.7.2020
Libya Ulusal Petrol Kurumu petrol üretim kesintisi için BAE'yi suçladı
Hafter'in petrol üretim kesintisi kınanarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) sorumlu ülkelerden hesap sorması talep edilen açıklamada, BAE'den üst düzey yetkililerin Libya'da petrol üretiminin başlatılmasına yönelik uluslararası çabalara destek veren üst üste açıklamalarının ardından bu adımın gelmesinin "hayal kırıklığına" yol açtığı vurgulandı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 12.7.2020
Serrac, askeri bölge komutanlarıyla Sirte-Cufra bölgesindeki operasyonları görüştü
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 8 Temmuz'da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde Berlin Konferansı'nın katılımcılarıyla yapılan Libya oturumunda yaptığı konuşmada, Libya'da taraflara gecikmeksizin ve koşulsuz müzakerelere başlama çağrısı yaparak, "Bunun için ilk önemli adım Sirte ve Cufra'nın askerden arındırılması olabilir.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 12.7.2020
Suriye'ye insani yardımlar Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan yeniden başlayacak
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Rusya'nın Türkiye üzerinden Suriye'ye insani yardım gönderilmesini 2 kez veto etmesinin ardından, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan yardımların 1 yıl devam etmesi konusunda anlaşma sağladı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 10.7.2020
Rusya ve Çin, Suriye'ye giden uluslararası yardımları ikinci kez veto etti
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Suriye'ye Türkiye üzerinden uluslararası yardımların ulaştırılmasını sağlayan ve görev süresi dolan yardım mekanizmasının yenilenmesi için bugün 3. kez girişimde bulundu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 10.7.2020
Mark Cutts: Sınır kapılarının kapatılmasını istemiyoruz
BİRLEŞMİŞ Milletler(BM) Suriye Krizi için Bölgesel İnsani Yardımlar Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts, Suriye'ye yardım yapılabilmesine olanak sağlayan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararının süresinin bugün sona ermesi nedeniyle endişeli olduklarını söyledi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 10.7.2020
Son dakika haberleri: Rusya ve Çin, Öncüpınar ve Cilvegözü'nden Suriye'ye uluslararası yardımların girişini veto etti
Son dakika haberleri: BİRLEŞMİŞ Rusya ve Çin, Suriye'ye Türkiye üzerinden uluslararası yardımların gönderildiği mekanizmayı ikinci kez veto etti ve Öncüpınar ve Cilvegözü sınır kapıları, yardımların girişine kapatıldı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 10.7.2020
DSÖ Avrupa Direktörü Kluge: "Şu ana kadar gördüklerimden çok etkilendim"
"Sınır ötesi merkezlerin açık kalması lazım" BM Suriye Krizi Bölgesel İnsani Yardımlar Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts, gazetecilerin Öncüpınar Sınır Kapısı'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) veto etmesinin ardından nasıl bir yol izleneceğini sorması üzerine, konuyla ilgili endişeli olduklarını söyledi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 10.7.2020
İdlibliler Rusya'nın sınır ötesi BM yardımlarını engellemesini protesto etti
Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde toplanan halk, ülkeye Birleşmiş Milletler'in (BM) yaptığı sınır ötesi yardımların girişinin Rusya tarafından engellemesini protesto etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haberleri | Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haber - Haberl - Sayfa 4 - Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi haberleri, son dakika birleşmiş milletler güvenlik konseyi haber ve gelişmeleri burada. Lübnan Cumhurbaşkanı: İsrail, BM Güvenlik Konseyi kararını ihlal ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 15:27:14. #1.15#
title