Asıad: Türk Okulları, Türkiye'nin Başarısı

Asıad: Türk Okulları, Türkiye'nin Başarısı

14.04.2014 12:51 | Son Güncelleme: 14.04.2014 12:51
Asıad: Türk Okulları, Türkiye'nin Başarısı

Gana’ya giden Aydın Sanayici ve Işadamları Derneği (ASIAD) Makina Otomotiv Komitesi üyeleri, burada Türk bayrağı ve Türkçe konuşan insanları görmekten çok mutlu olduklarını belirtti.

Gana’ya giden Aydın Sanayici ve Işadamları Derneği (ASIAD) Makina Otomotiv Komitesi üyeleri, burada Türk bayrağı ve Türkçe konuşan insanları görmekten çok mutlu olduklarını belirtti. Bu okulları bulundukları ülkelerde herkesin savunduğunu ve takdir ettiğini söyleyen işadamları, en kısa zamanda yine buraları ziyaret etmek istiyor.

ASIAD ve Türk-Gana Işadamları Derneği (TUDEC) işbirliğiyle yapılan ziyarette işadamlarıyla görüşüldü ve Türk okulları gezildi. Konuyla ilgili bilgi veren Makine Otomotiv Komitesi Üyesi Başkanı Necdet Büger, “Afrika’nın o bölgesinde Türk bayrağının dalgalanmasını görmek, Türkçe konuşanları görmek, Türk öğretmenlerin çabalarıyla oluşan o manzarayı görmek bizi çok etkiledi. Bu, Türkiye’nin bir başarısı. Bu tamamıyla özveriyle, gönüllü olarak yapılabilecek işler. Bu yapılan hizmetler güzel. Bu çocukların hepsi güzel ve tertemiz. Keşke daha da çok olsa. Türk okulları bulundukları ülkede çok başarılı ve çok seviliyorlar. Yine oralara gitmek isterim. Bu ülkede hiç kimsenin Türk okullarına bakış açısında sıkıntı görmedim. Türkiye’de Türk okullarına karşı oluşturulmak istenen olumsuz hava oralarda yok.” dedi.

Gana ziyaretine ASIAD Makine Otomotiv Komitesi üyeleri Necdet Büger, Zihni Sadegönül, Bülent Acar, Nural Özçöllü, Onur Güleç ve Ahmet Çakıroğlu da katıldı. Üyelerinin değişen ve gelişen dünyayı tanıması ve iş imkanlarını görmesi açısında bu tür organizasyonların önemli olduğunu belirten ASIAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Menzilci de yıl içinde üyelerinin çeşitli ülkeleri görmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title