Mert Çuhadaroğlu - Mert Çuhadaroğlu Yazıları - Haberler.com

Haberler
Haberler

Mert Çuhadaroğlu Yazıları

Mert Çuhadaroğlu

Mert Çuhadaroğlu

Yazar

Mert Çuhadaroğlu, 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 15 yıl denetim ve finans sektöründe çalıştıktan sonra 2012 yılından itibaren yazarlık yapmaya başladı. İlk kitabı Hayatını Seç 2012’de, Mutluluğun Şifresi isimli altıncı kitabı ise 2019 yılında..

Yazarın Tüm Yazıları

Enerjimizi artırmanın etkili yöntemleri

Enerjimizi artırmanın etkili yöntemleri

İnsan bir enerji varlığı, nasıl hissettiğimiz olaylara nasıl tepki verdiğimizi etkiliyor, olaylara verdiğimiz tepkiler de nasıl bir yaşam sürdüğümüzü..
22.11.2022
Kendimize değer vermek

Kendimize değer vermek

Hayat yolculuğunda kendisi ile güzel bir ilişki kuran, kendisine değer veren kişilerin yolculukları daha kolay ve keyifli geçer. Kendimize değer..
19.10.2022
Sabırlı olmayı öğrenmek

Sabırlı olmayı öğrenmek

Bilgelik dediğimiz kavramın önemli alt başlıklarından bir tanesi de hiç kuşkusuz sabırlı davranmayı öğrenebilmektir. Doğada zaman geçirdiğinizde,..
05.10.2022
Kalbinin sesini dinlemek

Kalbinin sesini dinlemek

Hep söyleriz, kalbinin sesini dinleyeceksin diye, bazen de yaparız, diğer yandan iş tarif etmeye gelince biraz zorlanabiliriz, bugün bu tarifi..
21.09.2022
Hoş geldin Eylül - Yeni planlar

Hoş geldin Eylül - Yeni planlar

Eylül ayını sevinçle karşılayalım, doğa kendini yenilemeye başlar Eylül ayı ile birlikte; biz de kendimizi yenilemek için bu fırsatı kullanıp güzel..
06.09.2022
Güzel bir gün veya hafta için rezervasyon yapmak

Güzel bir gün veya hafta için rezervasyon..

Bir otel tatili yapmak istediğinizde ya da şehirde akşam yemeğine çıkmak istediğinizde önceden arayıp rezervasyon yaparsınız; sonra da o yemeğin ya..
31.08.2022
Sorunlara farklı bir yaklaşım

Sorunlara farklı bir yaklaşım

Eğer hayatta isek çoğu zaman ortada çözülmesi gereken sorunlar ya da problemler de vardır. Bunları ortadan kaldırmak mümkün olmadığına göre..
24.08.2022
Kendinize ne sıklıkla hediye verirsiniz?

Kendinize ne sıklıkla hediye verirsiniz?

İnsanın kendisine şefkatli yaklaşması, değer vermesi hayat yolculuğunda çok önemlidir, en çok zamanı kendimizle geçiririz ve kendimizle olan..
17.08.2022
Hayatınızda en iyisini bekleyin

Hayatınızda en iyisini bekleyin

Hayatınızda bir değişiklik yapmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise hayatınızda en iyisinin olmasını bekleyerek güzel bir değişiklik yapabilir,..
10.08.2022
Ağustos ayı size iyi gelsin

Ağustos ayı size iyi gelsin

Ay başlangıçları bazen yapmak istediğimiz şeyler konusunda bize küçük bir ilave motivasyon sağlayarak işimizi kolaylaştırır. Ağustos ayından da bu..
01.08.2022
Yaz aylarını verimli değerlendirmek

Yaz aylarını verimli değerlendirmek

Yazın ortasında olduğumuzu söyleyebiliriz. Genel bir gözlemimi paylaşmak istiyorum. Kendimizle ve hayatımızla ilgili önemli olabilecek pek çok konuyu..
23.07.2022
Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir bayram diliyorum

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir bayram..

Kurban bayramını karşılamaya hazırlanıyoruz. Sizlere ve sevdiklerinize güzel bir bayram diliyorum. Kişisel gelişim anlamında düşündüğümüzde içinde..
06.07.2022
Hayalleriniz size rehberlik yapsın

Hayalleriniz size rehberlik yapsın

Hayatta en çok önem verdiğim şeyler arasında hayallere inanmak, onların bize rehberlik etmesine izin vermek, hayallerin peşinden gitmek ve..
29.06.2022
Tatil yapmak lüks mü yoksa ihtiyaç mı?

Tatil yapmak lüks mü yoksa ihtiyaç mı?

Benim görüşüme göre tatil yapmak bir ihtiyaçtır. İster öğrenci olsun, ister çalışan veya emekli herkesin yılda en az iki hafta tatil yapması fiziksel..
22.06.2022
Belki de her şey olması gerektiği gibidir

Belki de her şey olması gerektiği gibidir

Hayatı zorlaştıran bazı düşünce yapıları var; onlardan bir tanesi de "olması gereken" diye farklı bir dünya oluşturmak. Aslında "olması gereken" diye..
15.06.2022
Yaşımız daha farklı hesaplansaydı nasıl olurdu?

Yaşımız daha farklı hesaplansaydı nasıl..

Bazı günlerde zaman bulduğumda yarım saat bile olsa farklı değişik konularda düşünmeyi ve fikir yürütmeyi seviyorum, bu yazının başlığı da öyle..
08.06.2022
Top Gun Maverick ve kişisel gelişime dair anekdotlar

Top Gun Maverick ve kişisel gelişime dair..

Pandemi nedeniyle iki yıl ara verdiğimiz sinemada film izleme eğlencemize Top Gun Maverick filmi ile muhteşem bir geri dönüş yaptık. Filmin ön..
31.05.2022
Stres yönetimi

Stres yönetimi

Stres, pek çok rahatsızlıkta tetikleyici unsur olarak başrolde yer alıyor. Diğer yandan; stresi yönetmek sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Bunun..
24.05.2022
Olumsuz düşüncelerinizi ağır bir torba gibi taşımayın

Olumsuz düşüncelerinizi ağır bir torba gibi..

Geçtiğimiz günlerde alışverişten dönerken elimdeki ağır torbalara bakınca aklıma gelen bu başlık oldu açıkçası. Fiziksel olarak sınırlarımızı..
17.05.2022
Hayatı güzelleştirmek belli ölçülerde elimizde

Hayatı güzelleştirmek belli ölçülerde..

Nasıl bakarsak öyle görüyoruz hayatlarımızı. Elimizde olmayan şeyler için üzülmek yerine elimizde var olan ve kıymetini zaman zaman unuttuğumuz..
11.05.2022
1 2 3 4 5
title