Vali Karaloğlu, Bursa'yı Tanımaya Dağ İlçelerinden Başladı

Vali Karaloğlu, Bursa'yı Tanımaya Dağ İlçelerinden Başladı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, dağ ilçelerinin tamamında incelemelerde bulunarak, devam eden projeleri yerinde inceledi.

26.08.2013 16:10 | Son Güncelleme: 26.08.2013 16:10
Vali Karaloğlu, Bursa'yı Tanımaya Dağ İlçelerinden Başladı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, dağ ilçelerinin tamamında incelemelerde bulunarak, devam eden projeleri yerinde inceledi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun kentte inceleme ve tanıma gezileri devam ediyor. Vali Münir Karaloğlu, kenti tanıma etkinlikleri kapsamında Bursa'nın dağ ilçelerine yönelik düzenlediği geziler kapsamında geldiği Keles ve Harmancık ilçelerinde de kamu kurum yetkilileri ile bir araya geldi.

İlçelerde devam eden kamu projelerini yerinden inceleyen Vali Karaloğlu, "Toprak insanla güzeldir, eğer topraktan insanı uzaklaştırırsak bu bereketli toprakların hiç bir kıymeti olmaz." dedi.

Keles Kaymakam Vekili Ahmet Oğuz Aslan'dan bilgi alan Karaloğlu, ilçede devam eden BESAŞ süt tesisleri, Keles Devlet Hastanesi, oto park ve düğün salonu inşaatlarında incelemelerde bulundu. Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynar'ı ziyaretinin ardından muhtarlar ve halkla ilçe meydanında bir araya gelen Vali Karaloğlu, sorunları dinleyip projelerin bir an önce tamamlanması için bürokratik işlemlerin derhal bitirilmesi talimatını verdi.

Harmancık'a geçişinde yol üzerinde bulunan Ana Sultan Türbesi ile Kemaliye köyü camiini de ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, Kocayayla'da Erzurum Federasyonu Derneklerinin düzenlediği pikniğe katıldı.

Vali Karaloğlu burada yaptığı konuşmada, "Bursamız Türkiye'nin dört bir tarafından göç alan her bölgenin insanın yaşadığı güzel bir kentimiz. Bu kentte Erzurumlu vatandaşlarımız, dadaşlarımız da var. Ama sizlerin varlığı dadaşlarımızın varlığı ve Bursa'da olması bizleri mutlu etmektedir." dedi.

Harmancık ilçesinde Kaymakam Kemal Karahan tarafından ilçe hakkında bilgilendirilen Vali Münir Karaloğlu, Belediye Başkanvekili Hasan Göç'ü de ziyaret etti. İlçe merkezinde mahallede yapılan düğüne katılarak yeni evli çifte altın hediye eden Vali Karaloğlu, düğüne katılanlarla bir süre sohbet etti.

İlçede yapımı devam eden projeleri de yerinde inceleyen Vali Karaloğlu, açıklamasında, "Bölgede vatandaşımızın gelirini artıracak, burada yaşamasını kolaylaştıracak tedbirleri en kısa zaman içinde hayat geçireceğiz. Toprak insanla güzeldir, eğer topraktan insanı uzaklaştırırsak bu bereketli toprakların hiç bir kıymeti olmaz. Onun için bu bölgelerde insanımızı tutmamız lazım. Tutmak için de vatandaşın gelirini artırmamız gerekiyor." dedi.

Şuan için dört dağ ilçesinin en büyük probleminin nüfusun bölgeden göç etmesi olduğunun altını çizen Vali Münir Karaloğlu, "Mutlaka bölgedeki nüfusu burada tutacak, insanların burada geçim kaynağını temin edecek tedbirler almak zorundayız. İnsanımızı burada tutabilirsek, insanımız burada doğduğu topraklarda doyabilirse bu topraklar insanla daha güzel olacak. Bu güzel coğrafyada inşallah gelecekte daha çok insanımızı barındırarak onları tarımsal alanda üretime dahil ederek geleceğe taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: CHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title