Restorant Sahibi, 'Doktora Edep Dersi' Haberlerini Yalanladı

Restorant Sahibi, 'Doktora Edep Dersi' Haberlerini Yalanladı

İzmir'de Gittiği Bir Restorantta Eşiyle Yanyana Oturtulmadığını İddia Eden Eden Doktoru, Mekan Sahibi Yalanladı. Restaurant Sabihi Mehmet Önen, "Biz Alkolün Kullanıldığı, Herkesin İstediği Şekilde Gelip Eğlenebileceği ve Oturabileceği Bir Mekanız.

Restorant Sahibi, 'Doktora Edep Dersi' Haberlerini Yalanladı

İzmir'de gittiği bir restorantta eşiyle yanyana oturtulmadığını iddia eden eden doktoru, mekan sahibi yalanladı. Restaurant Sabihi Mehmet Önen, "Biz alkolün kullanıldığı, herkesin istediği şekilde gelip eğlenebileceği ve oturabileceği bir mekanız. Kimsenin eşiyle nasıl oturacağına da karışmayız. İsteyen yan yana oturur isteyen karşı karşıya. Yeter ki diğer müşterilerimizi rahatsız etmeden otursun" dedi.

İzmir'de dün akşam gittiği Levent Marina Tesisleri Sipari Restaurant'ta eşiyle yanyana oturtulmadığını iddia eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor Ahmet Önoğlu, yaşadığı olayı basın toplantısı düzenleyerek kamuoyu ile paylaştı. Bazı internet siteleri ise haberi 'Burası İzmir Doktora Restoranda edep dersi' başlığıyla duyurdu.

Haberlerde restoranta giden karı - kocanın yanyana oturmasına bile izin verilmediği iddia edildi. Olayın meydana geldiği Levent Marina Tesisleri Sipari Restaurant sahibi Mehmet Önen ise ismini bilmediği kişinin iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Önen, yaşananları şöyle anlattı:

"Ben içerideydim, bu sırada bir beyefendinin, 'Eşimin yanında nasıl oturacağımı size mi soracağım' diye yüksek sesle tepki verdiğini duydum. Hemen kalkıp masaya gitmek üzereyken beyefendi masadan kalktı. Yardımcı olayım dememe kalmadan işletmeyi terk etti. Masaya hizmet eden garsonumuz, eşiyle yan yana oturan bu kişinin gelen geçeni engeller şekilde vücudunun yarısının masanın dışana taşması nedeniyle ve beyefendinin rencide olmaması için kendinizi düzeltin demektense 'Arzu ederseniz karşıya geçin' demeyi uygun görmüş. Ancak doktor olduğunu öğrendiğim kişi, 'Siz AK Partili misiniz, nasıl bana eşinin yanından karşıya geçi oturun diyerek tepki koyuyor."

Asılsız iddialar ortaya koyan doktor Önoğlu'nun alkolün etkisiyle tepki vermiş olabileceğini de belirten Önen, "Kendi reklamını yapmak istemiş olabilir" dedi.

Mekanlarının her kesimden insana açık olduğunu da ifade eden Ömen, yerli yabancı çok sayıda müşterileri bulunduğunu, İzmir'in en tanınmış her türlü içkinin bulunduğu balık restorantı olduklarını da sözlerine ekledi.

Tepecik Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Ege Doğum Evi Tüp Bebek Servisi Direktörü ve özel bir hastanenin yönetim Kurulu üyesi Doktor Ahmet Önoğlu, düzenlediği basın toplantısında, akşam yemeği için gittiği restorantta eşiyle yan yana oturmasına izin verilmediğini iddia etmişti.

Kaynak: CHA