Konya Vakıflar Bölge Müdürü Evsen'den Palta'ya Ziyaret

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Evsen'den Palta'ya Ziyaret

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ve beraberindeki heyet, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret etti.

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Evsen'den Palta'ya Ziyaret

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ve beraberindeki heyet, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta'yı makamında ziyaret etti.

Aksaray Belediye Başkanı Palta, ziyarette, 10 yıllık Belediye Başkanlığı süresince Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile çok iyi ilişkilerinin olduğunu söyledi.

Palta, daha önceki Vakıflar Bölge Müdürlüğü'yle ciddi projelere imza attıklarını belirterek, "O açıdan emeği geçen daha önceki Bölge Müdürümüze teşekkür ediyorum. İnşallah Aksaray tarihinin gün yüzüne çıkarılması konusunda güzel ve hayırlı çalışmalara vesile olursunuz" dedi.

Vakıflarla dirsek temasında bulunduklarını aktan Palta, şunları kaydetti:

"Bu anlamda. İnşallah geçmiş ile geleceği kucaklaştırma ve buluşturma anlamında vakıflara büyük iş düşüyor. Özellikle hükümetimizin döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan bölge müdürlükleri, vakıf eserlerini ortaya çıkartma ve restorasyon konusunda tarih yazdı. O açıdan emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da güzel ve hayırlı hizmetlere vesile olunur."

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ise Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevine yeni başladığını dile getirerek, "Aksaray, Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü'müze bağlı olduğu için sizleri ziyaret etmek istedik. Buradaki restorasyon ve herhangi bir çalışmalar gerektirecek bir durum varsa onu da yerinde incelemelerde bulunmak için geldik" ifadelerini kullandı. - Aksaray