Grev Haberleri

Grev haber, Grev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grev - 26.03.2021
Hint çiftçiler tarım yasalarına karşı ülke çapında ikinci kez greve gitti
YENİ Hindistan'da yeni tarım yasalarının kaldırılmasını isteyen çiftçiler, ülke çapında ikinci kez genel greve çıktı.
Grev - 24.03.2021
Tunus'ta demir yolu çalışanlarının iki gündür devam eden grevi nedeniyle seferler durdu
Tunus'ta demir yolu çalışanlarının, yıl sonu ikramiyelerinin maaşlarına yansıtılmaması nedeniyle başlattıkları grev sonucu başkentteki raylı sistem ulaşımı kesintiye uğradı.
Grev - 22.03.2021
Amazon'un İtalya şubesindeki işçilerden, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle grev
ABD merkezli e-ticaret mağazası Amazon'un İtalya şubesinde çalışan işçiler, daha iyi koşulların sağlanması istemiyle 24 saatliğine iş bıraktı.
Grev - 22.03.2021
Fas'ta düzenledikleri gösteride şiddete uğrayan sözleşmeli öğretmenler 3 günlük greve başladı
Fas'ta sözleşmeli öğretmenler, geçen hafta başkent Rabat'ta düzenledikleri gösteriye müdahale eden güvenlik güçlerinin şiddete başvurmasına tepki olarak 3 günlük grev kararı aldı.
Grev - 21.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1963- Yassıada duruşmalarında Anayasa'yı ihlal suçundan idama mahkum edilen ancak cezası yaş haddinden müebbete çevrilen eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar, adli tıbbın verdiği rahatsızlığına ilişkin rapor üzerine, 22 Mart'ta Kayseri Cezaevi'nden tahliye edildi ve ertesi gün Ankara'da büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Bayar'ın serbest bırakılması tepkilere yol açınca cezasının ertelenmesine ilişkin karar 28 Mart'ta kaldırıldı. Bayar, gözaltına alınması üzerine 30 Mart'ta başladığı açlık grevini 3 Nisan'da bıraktı.
Grev - 20.03.2021
Fransa'da çevreci öğrencilerden küreselleşme karşıtı protesto
Geçmiş eylem ve grevlerinden de bahseden protestocular, "Salgın krizinden önce durum endişe vericiydi.
Grev - 18.03.2021
Tunus'ta kamu kurumlarında çalışan mühendisler maaşlarına zam talebiyle gösteri düzenledi
Bu durumun da kamuda çalışan mühendislerin haklarını aramak için bir mücadeleye girmesine yol açtığını kaydeden Sahnun, 29 Mart'tan önce bir çözüme ulaşılmaması, çeşitli kamu kurumlarının mühendislerine ücret artışlarında eşit davranılmaması ve önceki anlaşmalara uyulmaması halinde greve gidebileceklerini belirtti.
Grev - 18.03.2021
Lübnan'da ilaç krizine çare arayan eczacılar bir günlüğüne iş bıraktı
Eczacılar yarın Sağlık Bakanı ile görüşecek Eczacılar Sendikası Başkanı Gassan el-Emin ise grevin sendikanın değil eczacıların çağrısı üzerine başladığını ve haklı nedenlere dayandığını belirtti.
Grev - 18.03.2021
İddianamede HDP'nin bölücü terör örgütü lehine faaliyetleri tek tek sıralandı
Neredeyse tüm kademelerde görev alan partililerce sosyal medya üzerinden PKK/KCK silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda propaganda niteliğinde paylaşımlarda yapıldı, paylaşım ve beğenileriyle PKK/KCK silahlı terör örgütünün amacını ve cebir, şiddet, tehdit içeren yöntemlerini meşru göstermeye çalıştıkları ve övdükleri, PKK/KCK silahlı terör örgütü tarafından yapılan çağrı üzerine düzenlenen toplantılara, yasadışı gösteri yürüyüşlerine ve basın açıklamalarına katıldıkları, PKK/KCK silahlı terör örgütünün çıkarları doğrultusunda şiddet içeren ve terör örgütünün propagandasına dönüşen terör örgütü mensuplarının cenaze definlerine katıldıkları, birçoğunun terör örgütünden gelen talimatla açlık grevleri yaptıkları anlaşılmıştır.
Grev - 17.03.2021
Hak-İş'ten yeni anayasa çalışmalarına destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı ve Ekonomi Reform Paketi'nden duydukları memnuniyeti dile getiren Arslan, şöyle konuştu: "İnsan Hakları Eylem Planı'ndaki hedefleri Türkiye'nin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının işaretlerini görüyoruz. Güçlü, özgür birey ve demokratik Türkiye hedefi bizim de desteklediğimiz hedefler. İnşallah, İnsan Hakları Eylem Planı'nda hedeflenen düzenlemeler bir an evvel gerçekleşir. Bunun temelini de yeni anayasa oluşturuyor. Hak-İş olarak bunu desteklemeye devam edeceğiz. Bu konuda görüşlerimizi daha somut şekilde ilerleyen günlerde ortaya koyacağız. İnsan Hakları Eylem Planı'nı tam da bu döneminde herkesin ortak ihtiyaçlarını iyi belirleyen bir metin olarak görüyoruz." "Hükümetimiz, doğru bir adım attı" Ekonomi Reform Paketi'nde Türkiye'nin yeniden kamuya dönüşünün işaretlerini gördüğünü ifade eden Arslan şunları kaydetti: "Temel slogan, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat. Evet, Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Türkiye'nin çok yüksek oranlarda büyüdüğü dönemlerde bile ıskaladığımız bir şey var; hizmet sektörüyle değil yatırımla büyümemiz gerekiyor. Hükümetimiz, doğru bir adım attı. Bunun yanında KİT'leri yeniden değerlendirip, güçlendireceğiz diyor. KİT'ler kapatılma tehdidiyle karşı karşıyaydı uzun yıllar. Bugün hükümetimiz; KİT'leri daha esnek, daha hızlı karar alabilen ve daha da güçlü hale getireceğiz diyor." "Sendikamız grevden korkan, çekinen bir sendika değil" Arslan, 1980 darbesinden sonra belediyelerde en uzun grevi Hizmet-İş Sendikasını yaptığını anımsatarak konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bunlardan en önemlisi Ankara Büyükşehir Belediyesi grevidir.
Grev - 16.03.2021
Hindistan'da kamu bankası çalışanları hükümetin özelleştirme kararına karşı greve gitti
Hindistan'da kamu bankası çalışanları, hükümetin bankaların özelleştirilmesi kararına karşı grev düzenliyor.
Grev - 13.03.2021
Türk sinemasının acı kaybı! Ertem Göreç vefat etti
ERTEM GÖREÇ KİMDİR? Bursa'da 1931'de dünyaya gelen usta yönetmenin ilk yönettiği film, 1959 yılında çekilen Kanlı Sevda oldu. Ertem Göreç, 1961'de, senaryosunu Vedat Türkali'nin yazdığı toplumsal gerçekçi film "Otobüs Yolcuları"nı yönetti. Filmin başrollerinde Ayhan Işık, Türkan Şoray, Senih Orkan, Atıf Kaptan, Reha Yurdakul, Avni Dilligil ve Suphi Kaner oynarken, filmin özgün müziklerini ise Yalçın Tura ve Ruhi Su yaptı. Türkiye'de ilk işçi ve grev filmi olan Karanlıkta Uyananlar'ın 1964'de yönetmen koltuğuna oturan Göreç'in, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler adlı filmi ise Türkiye'de fantastik sinemanın ilk örneği olarak sayıldı.
Grev - 12.03.2021
Yönetmen Ertem Göreç vefat etti
Türkiye'de ilk işçi ve grev filmi olan "Karanlıkta Uyananlar"ın 1964'de yönetmen koltuğuna oturan Göreç'in, "Pamuk Prenses ve 7 Cüceler" adlı filmi ise Türkiye'de fantastik sinemanın ilk örneği olarak sayıldı.
Grev - 12.03.2021
Son dakika haber... Gebze Belediyesi Eski CHP Meclis Üyesi Kurum hakkındaki gerekçeli kararın detayları
KOCAELİ 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "terör örgütü PKK üyesi olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edilen Gebze Belediye Meclisi'nin Eski CHP'li üyesi Osman Kurum hakkındaki deliller gerekçeli kararda açıklandı. Kararda Osman Kurum'un 'dış koordinasyon yapılanması sekreteri' olarak faaliyet yürüttüğü belirtildi. Kurum'un, terör örgütü PKK'nın cezaevlerinde başlattığı açlık grevlerine aktif destek verdiği değerlendirmesi yapılan gerekçeli kararda, örgüt üyelerini cezaevinde ziyaret ettiği, hesaplarına para yatırdığı, tahliye olan örgüt üyeleriyle ilgilendiği, hesaplarına para yatırdığının tespit edildiği belirtildi.
Grev - 12.03.2021
Görevden uzaklaştırılan CHP'li Kurum'un eşi de PKK üyesiymiş
Örgüt talimatıyla cezaevindeki teröristlere para göndermiş Osman Kurum hakkında hazırlanan gerekçeli kararda, örgüt talimatı ile PKK/KCK silahlı terör örgütü üyeliğinden hükümlü veya tutuklu olan şahıslara birçok farklı zamanlarda para yatırdığı belirtildi. Kararda, örgütün talimatı ile başlatılan açlık grevlerine destek olmak ve katılımı sağlamak amacıyla PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü'nün yayın organına röportaj verdiği tespitine yer verildi.
Grev - 10.03.2021
Son dakika! Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
İspanya'nın başkenti Madrid'de görev yapan ilk hasta kabul doktorları, personel eksikliği, salgın nedeniyle aşırı yoğunluk, düşük maaş ve özerk yönetim tarafından verilen vaatlerin tutulmaması gerekçesiyle "süresiz greve" gitti.
Grev - 10.03.2021
Myanmar'da güvenlik güçleri, grevdeki demir yolu çalışanlarının evlerini bastı
Myanmar'da güvenlik güçleri, askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasını protesto etmek için greve giden demir yolu çalışanlarının evlerine baskın düzenledi.
Grev - 10.03.2021
Uluslararası Af Örgütünden, Sana'daki gözaltı merkezinde çıkan yangınla ilgili bağımsız soruşturma çağrısı
Uluslararası Af Örgütü, Husilerin kontrolündeki başkent Sana'da göçmenlerin tutulduğu gözaltı merkezinde çıkan yangınla ilgili bağımsız bir soruşturma açılması çağrısında bulundu.
Grev - 10.03.2021
Myanmar'da güvenlik güçleri, grevdeki demir yolu çalışanlarının evlerini bastı
KUALA Myanmar'da güvenlik güçleri, askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasını protesto etmek için greve giden demir yolu çalışanlarının evlerine baskın düzenledi.
Grev - 08.03.2021
Etiyopya'da cezaevindeki muhalifler açlık grevini sona erdirdi
Etiyopya'da cezaevinde bulunan 4 muhalifin 39 gündür sürdürdüğü açlık grevini sona erdirdiği bildirildi.
Grev - 08.03.2021
Edirne'de Dünya Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı
Amerika'da 164 yıl önce dokuma işçilerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için grev yaptığını anımsatan Güzel, "Sahip olduğumuz her hakta, edindiğimiz her kazanımda o cesur kadınların payı vardır.
Grev - 08.03.2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'de kadınlarla buluştu
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün başlangıcının 8 Mart 1957'da New York kadın tekstil işçilerinin başlattığı eylem olduğunu belirterek, 1908 tarihinde kadın tekstil işçilerinin grev yaptıklarını kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Grev Haberleri | Grev Haber - Haberler - Sayfa 2 - Grev haberleri, son dakika grev haber ve gelişmeleri burada. Hamas lideri Heniyye: Geri dönüş hakkı, vazgeçilmeyecek kutsal bir haktır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 15:15:18. #1.15#

title