Avanos Haberleri

Avanos haber, Avanos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avanos - 22.06.2021
Çankırı Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması Sonuçlandı
Çankırı Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması Sonuçlandı 46 eserin gönderildiği yarışmada, yarışma jürisi ön eleme sonucunda finale kalan eserler arasından yarışma amacını ve şartlarını tam olarak karşılayan eser bulunamadığından birinci, ikinci ve üçüncü çıkmadı.
Avanos - 22.06.2021
Çankırı Belediyesi Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması Sonuçlandı
Çankırı'nın yerel kültürüne kimlik kazandırarak Çankırı'yı marka şehir yapma yolunda çalışmalar gerçekleştiren Çankırı Belediyesi, "Bir şehri yanımızda nasıl taşıyabiliriz? " sorusundan yola çıkarak düzenlediği Çankırı Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması'nı sonuçlandırdı. Proje tasarımı ve somut ürün hediyelik eşya özgün tasarımı şeklinde iki kategoride gerçekleştirilen yarışmada Çankırı'nın tarihi, turistik ve kültürel özgünlüğünü, yöreselliğini, gelenek ve göreneklerini anlatan eserler belirlendi. 46 eserin gönderildiği yarışmada, yarışma jürisi ön eleme sonucunda finale kalan eserler arasından yarışma amacını ve şartlarını tam olarak karşılayan eser bulunamadığından birinci, ikinci ve üçüncü çıkmadı. Mansiyon ödülleri; Nevşehir Avanos'tan katılan Yakup Yıldırım - Kalemlik (Somut Ürün), Hatay İskenderun'dan Nazmiye Naz Öztürk- Karekod Yemek Tarifli Çankırı Haritası (Proje Tasarımı), Bilecik'ten Gizem Rukiye Öztürk- Aynalı Tablo (Somut Ürün), Adıyaman'dan Öznur Yıldırım-Ağaçkakan (Somut Ürün), İstanbul Beşiktaş'tan Selinay Girgin- Ahşap Tuz Lamba (Proje Tasarımı) eserlerine verildi.
Avanos - 16.06.2021
Nevşehir Ülke Tv ve Beyaz Tv'de Tanıtılacak
Nevşehir Ülke Tv ve Beyaz Tv'de Tanıtılacak Ülke TV ekranlarında yayınlanan 'Mehmet Ercan İla Yol Hikayesi' ve Beyaz TV'de yayınlanan "Belma Belen'le Geziyoruz" adlı programlarda Nevşehir ve Kapadokya bölgesi tanıtılacak. Her hafta pazar günleri Ülke TV ekranlarında beğeni ile izlenen 'Mehmet Ercan İla Yol Hikayesi' Nevşehir'e konuk oldu. Sevilen sanatçı Mehmet Ercan'ın sunumu ile her hafta Türkiye'nin birbirinden güzel kültür ve turizm şehirlerinin tanıtıldığı ve Anadolu'dan insan öykülerine yer verildiği programın çekimleri Nevşehir il merkezinin yanı sıra Ürgüp, Uçhisar, Avanos, Göreme, Ortahisar ve Çavuşin'de gerçekleştirildi.
Avanos - 09.06.2021
Son dakika haber... Nevşehir'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten 1 kişi tutuklandı
Son dakika haber: Nevşehir'in Avanos ilçesinde ikamet eden bir şahıs CİMER üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden 35 yaşındaki M.P. tutuklandı.
Avanos - 06.06.2021
Şifa Köprülü Kavşağı'na Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı
Şifa Köprülü Kavşağı'na Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı Nevşehir Belediyesi tarafından Şifa Köprülü Kavşağı'na Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı yapıldı. Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bir süre önce Avanos yolu üzerindeki Şifa Köprülü Kavşağı'nda başlatılan düzenleme çalışmaları tamamlandı.
Avanos - 01.06.2021
1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü
Kayseri Optisyen Gözlükçüler Odasına bağlı Nevşehir İl Temsilcisi Zafer Taşezer ve yönetim kuruyu üyeleri tarafından Nevşehir Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk konuldu. Törenin ardından açıklama yapan Kayseri Optisyen Gözlükçüler Odası Nevşehir İl Temsilcisi Zafer Taşezer; "Ülkemizde 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü ilk olarak 2009 ve devamındaki yıllarda düzenli olarak kutlanmaktadır. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 24.06.2008 tarih ve 1226-3296 sayılı yazısı ile 1 Haziran günü resmi olarak optik sektörü mensuplarına özel bir gün olarak ilan edilmiştir. Bizler optisyen ve gözlükçüler olarak toplumun göz sağlığını yükseltmek adına hizmet veren sağlık sektörü mensuplarıyız. Ülkemizdeki bütün optisyenlik müesseseleri Sağlık Bakanlığı'nca ruhsatlandırılmış olup, meslektaşlarımız sağlık meslek mensupları sınıfındadırlar. Gözlükçüler; 2017 yılında Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği kanununun meclisten geçmesinin ardından ülkemizde kamu kurumu niteliğinde birlik ve odalara bağlı müesseseler olarak hizmet vermeye devam etmektedirler" dedi Gözlük İnsanlar İçin Vazgeçilmez Tıbbi Bir Cihazdır İl Temsilcisi Taşezer konuşmasının devamında "Gözlükçülük mesleği hiç şüphesiz insan sağlığına direk etki ve hizmet eden mesleklerin en önemlilerindendir. Günümüzde gözlük, milyonlarca insanın hayatını devam ettirebilmesi ve hayat konforunu düşürmeksizin görme ihtiyacı için vazgeçilmez bir tıbbi cihazdır. Eğitimde çocuklar için gözlüğün önemi hayatidir. Görme kaybı yaşayan bir çocuğun eğitim hayatı başarısızlıkla sonuçlanır, tüm hayatı boyunca bu etki devam eder. Gözlük sadece öğrenciler ya da trafikte araç kullanıcıları için değil, görüş konforuna erişmek isteyen herkesin ihtiyacıdır. Bazen bir doktorun görüntü düzeltmesine ortak olurken bazen tedaviye araç oluruz. Yaptığımız iş aslen bir sağlık mesleği olsa da görmek herkesin hakkı anlayışı ile her mesleğin yardımcısı oluruz. Vatandaşlarımızın son yıllarda göz ve görmeye verdiği önem hızla artmakta iken optisyenlik müesseseleri de bu oranda hizmet kalitelerini artırmakta ve insanların daha kaliteli ve konforlu bir yaşam sürmeleri için mücadele etmektedirler. Gözlük artık tüm dünyada çağdaşlığın bir sembolü haline gelmektedir. Bu sembolü üreten ve insanların hizmetine sunan kişilerin böylesine özel bir günü kutlayacak olması bir gözlükçü olarak bizlere mutluluk vermektedir. Ülkemizde ve Nevşehir yerelinde gözlükçülük mesleğiyle hizmet veren tüm meslektaşlarımın bu özel günlerini canı gönülden kutlarım. Nice 1 Haziranları daha coşkulu ve bir arada büyük kalabalıklarla kutlamak umuduyla. Sağlıklı kalın, gözlerinizdeki sağlık ışıltısıyla kalın" ifadelerini kullandı. Diğer taraftan Nevşehir merkezde 26, Ürgüp ilçede 2 ve Avanos ilçede 2 olmak üzere il genelinde toplam 30 optisyenlik müessesesi bulunuyor.
Avanos - 31.05.2021
Nevşehir'de aranan 16 kişiden 7'si tutuklandı
Edinilen bilgilere, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından il merkezinde, Avanos ve Ürgüp ilçelerinde yapılan çalışmalar sonrasında aranan 16 kişi yakalanarak gözaltına alındı.
Avanos - 20.05.2021
Nevşehir'de 3 firari hükümlü yakalandı
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "hırsızlık" suçundan hakkında kesinleşmiş 11 yıl 6 ay 13 gün hapis cezası bulunan M.A'yı Gülşehir ilçesinde, "bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hırsızlığı" suçundan 4 yıl 2 ay 13 gün hapis cezası bulunan R.L'yi Avanos ilçesinde, "ailenin korunması tedbirinin ihlali" suçundan mahkemece hakkında 3 gün hapis cezası verilen M.
Avanos - 20.05.2021
Avanos'ta 4 yıl 2 ay hapis cezası ile aranan firari yakalandı
Nevşehir'in Avanos ilçesinde hırsızlık suçundan 4 yıl 2 ay 13 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan firari yakalandı.
Avanos - 18.05.2021
Nevşehir'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajları
Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş ve Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Avanos - 11.05.2021
Kebap testileri salgın döneminde kumbaraya dönüştü
Nevşehir'in el sanatlarıyla ünlü Avanos ilçesinde bir atölyede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde kebap testisine talebin azalması nedeniyle testi kumbara üretilmeye başlandı.
Avanos - 04.05.2021
Nevşehir'de 1 milyon 590 bin boş makaron ele geçirildi
Kente kaçak yollarla makaron getirileceği bilgisine ulaşan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Avanos yolundaki kontrol ve denetleme noktasında şüpheli aracı durdurarak arama yaptı.
Avanos - 26.04.2021
Nevşehir'de sağanak ve dolu etkili oldu
Avanos ilçesine bağlı Özkonak beldesi ve Derinkuyu ilçesine Güneyce köyünde etkili olan dolu, bazı tarım arazilerine zarar verdi.
Avanos - 16.04.2021
Nevşehir'de uyuşturucu operasyonu
Nevşehir'in Avanos ilçesinde yabancı uyruklu bir şüphelinin üzerinde uyuşturucu olduğu değerlendirilen 506 gram madde ele geçirildi.
Avanos - 15.04.2021
Nevşehir'de firari hükümlü yakalandı
Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ile Avanos İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, "yaralama" suçundan hakkında kesinleşmiş 6 yıl hapis cezası bulunan M.
title