Haberler

Son dakika 3. sayfa: İran uyruklu çiftin cesetleri Sakarya'da bulunmuştu... Dehşete düşüren olayın davasına başlanıldı

3. Sayfa Haberleri

Son dakika 3. sayfa haberine göre İran uyruklu çiftin cesetleri Sakarya'da bulunmuştu.

İran uyruklu çiftin cesetleri Sakarya'da bulunmuştu... Dehşete düşüren olayın davasına başlanıldı

SAKARYA - Sakarya'nın Sapanca ilçesinde parçalanmış halde çöp poşetine konularak toprağa gömülen yabancı uyruklu karı kocanın öldürülmesi olayına ilişkin tutuklu bulunan İran uyruklu şahsın yargılanmasına başlanıldı. Fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı için davaya katılamayan şahsın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 23 Aralık tarihine erteledi.

Dehşete düşüren olay, 1 Temmuz 2021 tarihinde Sapanca ilçesi Kırkpınar Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde meydana gelmişti. Arazide gezen köpeğinin kesik bir ayak bulduğunu fark eden vatandaş durumu polis ekiplerine bildirmişti. İhbar üzerine olay yerine gelen ekiplerce toprağa gömülü şekilde çöp poşeti içerisinde parçalanmış halde 1'i kadın, 1'i erkek olmak üzere iki kişinin cesedini bulmuştu. Olayın ardından geniş çaplı araştırma başlatan Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Bürosu dedektifleri, yaptıkları incelemeler sonrasında kadında göğüs silikonu, erkeğin kolunda ise ejderha dövmesi bulunduğunu tespit etmişti. Bu ipuçlarından yola çıkan ve titiz bir çalışma yürüten ekipler, öldürülenlerin kimliklerini kısa sürede tespit etmeyi başardı. Cesetlerin İran uyruklu 40 yaşındaki A.S. ile 39 yaşındaki M.Z.'ye ait olduğunu ve emlak işiyle uğraştıkları belirleyen ekipler konuyla ilgili geniş çaplı inceleme başlatmıştı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuya ilişkin hazırlanan ve 6. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 28 sayfalık iddianamede, cinayeti A.M., P.M., R.Ş., H.B. ve M.G.'nin işlediği kaydedilmişti. A.M.'nin 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istenildiği iddianamede, şüpheli olarak yer alan İran uyruklular M.G., R.Ş., P.M. ve H.B.'nin dava dosyasından ayrıldığı ve Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığında haklarındaki soruşturmanın devam ettiği öğrenilmişti.

Davaya ilişkin duruşma başladı. Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, hayatını kaybeden A.S.'nin kardeşi ve avukatı katıldı. Olay sonrasında tutuklanan ve fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı öğrenilen İran uyruklu sanık A.M. ise duruşmaya katılım sağlamadı. Davada söz verilen maktul A.S.'nin kardeşi, ablasının öldürülmesine ilişkin görgü tanıklığının bulunmadığı ve dava yoluyla bilgi sahibi olduğunu belirtti. Sanık A.M.'nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 23 Aralık tarihine erteledi.

Öte yandan adli tıp raporunda, ceset parçalarında herhangi bir metalik imaj ve değerli eşyanın bulunmadığı, kemik kesik uçlarının düzgün bir kesilme ile uyumlu olduğu, doku parçalarında herhangi bir mermi çekirdeği giriş yarası veya benzer nitelikte bulgu tespit edilmediği sonuçları yer almıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Sakarya Aralık İran 3. Sayfa Haberler Son Dakika

title