Yatırım Haberleri

Yatırım haber, Yatırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yatırım - 31.07.2021
Yatırımcı rehberi (1)
Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın, dolar ve avro kaybettirdi.
Yatırım - 31.07.2021
Kırklareli'nde 32 köy ve 2 beldede elektrik kesintisi yapılacak
TREDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, bakım, onarım ve yatırım faaliyetleri kapsamında Babaeski ilçesinin Kadıköy, Taşağıl, Hazinedar, Katranca, Karacaoğlan, Sinanlı, Karabayır, Müsellim, Yeniköy, Terzili, Minnetler, Çavuşköy, Erikleryurdu, Taşköprü, Kuzuçardağı, Oruçlu, Karamesutlu, Kumrular, Nadırlı, Çengerli, Düğüncülü, Ertuğrulköy, Ağayeri, Nacak, Çiğdemli, Sofuhalil, Mutlu, Osmaniye, Kuleli, Pancarköy, Pehlivanköy ilçesinin Doğanca ve kent merkezine bağlı Değirmencik köyleri ile Alpullu beldesi ve Büyükmandıra beldelerine 4 Ağustos Çarşamba günü bir süre enerji verilemeyecek.
Yatırım - 31.07.2021
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilecik'te
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bilecik'e geldi. Vali Vekili Yunus Fatih Kadiroğlu, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, İl Jandarma Komutanı Muzaffer Sandal, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, BEBKA Genel Sekreteri Zeki Durak, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve belediye başkanları ile daire müdürleri tarafından karşılanan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Osmaneli ilçesinde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından hayata geçirilen projelerin açılış törenine katıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, burada yaptığı konuşmada, Manavgat başta olmak üzere Türkiye'nin birçok noktasında devam eden yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileğinde bulundu. Şu anda devletin tüm imkanlarını yangınlar için seferber ettiğini ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, binlerce orman personelinin, itfaiye ekiplerinin, güvenlik güçlerinin sahada canla başla mücadele ettiğini, en büyük temennilerinin yangınların bir an evvel söndürülmesi olduğunu belirtti. Yaralar sarılırken devletin tüm imkanlarıyla milletin yanında olacağını dile getiren Bakan Varank, şöyle konuştu: "Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansımızın destekleriyle hayata geçirilen, toplam yatırım bedeli 8, 5 milyon lira olan 6 değerli projenin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz.
Yatırım - 30.07.2021
Rektörümüz Aydın'da Görev Yapan Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi
Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, "Yaklaşık 2 gündür ülkemizin birçok yerinde çıkan orman yangınlarıyla içimiz yanıyor. Ne yazık ki binlerce dönüm tarım arazisi ve ormanlık alanı kaybettik. Geleceğimizin en önemli yatırımı ormanlarımız, ne yazık ki geri gelmesi yıllar alacak bir süreci yaşamak zorunda kalacak.
Yatırım - 30.07.2021
"12. Kazan Summit 2021" zirvesi sona erdi
Ana teması "bilinçli tüketim" olan zirve kapsamında düzenlenen oturumlarda ortaklık finansmanı, helal endüstrisi, gençlik diplomasisi, tıp, spor, yaratıcı endüstriler, ihracatın geliştirilmesi, iş ve yatırımlar gibi konular tartışıldı.
Yatırım - 30.07.2021
Son dakika haberi | Kızılcahamam'da yangında zarar gören Kasaplar Çarşısı esnafına kira ve taşınma yardımı yapılacak
Son dakika gelişmesine göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam'da yangında zarar gören Kasaplar Çarşısı esnafına 15'er bin lira taşınma ve 3'er bin lira kira yardımı yapacaklarını bildirdi.
Yatırım - 30.07.2021
Vali Sinan Güner Başkanlığında 2021 Yılı İl Koordinasyon Kurulu 3. Toplantısı Yapıldı
Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıya Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.
Yatırım - 30.07.2021
Schneider Electric, Dünya Limit Aşımı Günü'nün bir ay ileriye taşınmasına dikkati çekti
Açıklamada görüşlerine yer verilen Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer, "Tüm dünyada iklim değişikliğinin etkilerini görüyoruz. Küresel sıcaklıkların iki santigrat dereceden fazla artmamasını sağlamaya yönelik daha büyük bir zorluğa odaklanmalıyız. Bunu yenilenebilir kaynaklara yatırım yaparak, enerji verimliliğini teşvik ederek ve yeşil ekonomilerin gelişmesi için koşullar yaratarak yapıyoruz.
Yatırım - 30.07.2021
Yapı Kredi'den yılın ilk yarısında 3 milyar 685 milyon liralık net kar
"İnsana ve doğaya dost sürdürülebilirlik" Sürdürülebilirlik odaklı çalışmaların son derece önemli olduğunu belirten Gökhan Erün, şunları kaydetti: "İnsana ve doğaya dost sürdürülebilir bir gelecek adına sınırları kaldırmak için çalışıyor, attığımız tüm adımları ortak fayda ve değer yaratmaya dayandırıyoruz. Sürdürülebilirliği her alanda benimsiyor ve tüm hizmetlerimize dahil ediyoruz. Bu doğrultuda daha yaşanılır ve sürdürülebilir bir dünya için kaynakların doğru kullanılması duyarlılığıyla hareket ederek enerjide tasarruf bilincinin artırılması adına ürünler sunmayı da sürdürüyoruz. Doğa Dostu Mortgage ürünü bunlardan biri. Doğa Dostu Mortgage ile A ve B sınıfı Enerji Kimlik Belgesi bulunan konutlara özel olarak, kredi tahsis ücretinde yüzde 50 muafiyet avantajı sunuyoruz. Yine, Doğa Dostu Taşıt Kredisi ile müşterilerimizin sürdürülebilirlik yolculuklarına destek vererek elektrikli ve hibrit araçların finansmanına özel faiz oranları sunuyor, tahsis ücretinde de yüzde 50 indirim uyguluyoruz. Bununla beraber düşük karbonlu ekonomiye geçiş ve iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında da önemli çalışmalara imza atıyoruz. Güncellediğimiz yeni politikalarımızla kömür yakıtlı termik santralleri ve kömür madenciliği yapan yeni projeleri finanse etmeyeceğimizi beyan ettik. Önümüzdeki dönemde de yeşil proje ve yatırımlara finansal katkılarımızla yeşil ekonomiye geçişi desteklemeyi sürdüreceğiz.
Yatırım - 30.07.2021
Borsada endekslerin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son KapanışGünlük DeğişimBIST KOBİ SANAYİ4.2460,48BIST TEKSTİL, DERİ968-0,48BIST FİN.
Yatırım - 30.07.2021
Borsada günlük işlemler (1)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Hisseler Kapanış Fiyatı Günlük Getiri (%) Yıl Başına Göre Getiri (%) A.V.O.D Gıda ve Tarım 5,20 1,36 -32,82 Acıpayam Selüloz 16,33 0,62 -4,61 Adel Kalemcilik 23,94 0,59 -30,07 Adese Gayrimenkul 1,24 9,73 -55,71 Afyon Çimento 3,76 0,00 -26,42 AGESA Hayat Emeklilik 18,20 -0,82 3,50 Ak Enerji 1,56 -0,64 -29,41 Akbank 5,26 0,96 -22,17 Akçansa 14,58 -0,82 -9,45 Akdeniz Yatırım Hold.
Yatırım - 30.07.2021
Borsada günlük işlemler (2)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: HisselerKapanış FiyatıGünlük Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)İş Bankası (A)260.200,0027,98İş Bankası (B)34.
Yatırım - 30.07.2021
Bu hafta yatırım araçları performansı
Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri 19 Temmuz'a göre ortalama yüzde 3,06 değer kazanırken, altının gram satış fiyatı yüzde 1,08, dolar/TL yüzde 1,41, avro/TL yüzde 1,11 değer kaybetti.
Yatırım - 30.07.2021
Iberdrola, Sowitec Vietnam'ın 550 Megavat Gücündeki Yeşil Projeler Zincirini Satınaldı
Bir Güneydoğu Asya ülkesi olarak Vietnam, yabancı yatırım gerektirecek uzun vadeli enerji satın alma anlaşmaları kapsamında 2030 yılına kadar 20.
Yatırım - 30.07.2021
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, orman yangınlarında zarar görenlerin yaralarının sarılacağını açıkladı Açıklaması
Türkiye'nin her yanına yatırımlar götürmeye çalıştıklarını vurgulayan Varank, Türkiye'nin gelişmesi için ekonomi, milli gelir ve kalkınma alanında çalışmalar yaptıklarını, bunları yaparken güvendikleri en önemli hususlardan birinin de AK Parti teşkilatları olduğunu dile getirdi.
Yatırım - 30.07.2021
Dijital Anadolu Projesi'nde "dijital dönüşüm ve siber güvenlik" konuşuldu
Sağlıktan finansa, turizmden eğitime, perakendeden bankacılığa kadar her sektörde veri analizine dayalı yapay zeka teknolojilerinin kullanıldığı köklü değişiklikler beklendiğini kaydeden Kestioğlu, şu açıklamalarda bulundu: "Salgın öncesi, fabrikalarında tüm personeliyle süreçlerine devam eden bir firma, Kovid-19 döneminde yeni nesil nesnelerin interneti teknolojileri sayesinde üretim hariç tüm süreçlerini uzaktan yönetebilecek konuma geldi. Bununla birlikte salgın sürecinde şirketlerin en büyük ihtiyaçlarından biri uzaktan çalışma teknolojileri oldu. Biz de bu alanda özelikle farklı ihtiyaçlar için işletmelere eğitim faaliyetlerinde bulunuyoruz. Vodafone Business olarak önümüzdeki dönemde de KOBİ'lerin dijitalleşmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz." "KOBİ'lere yönelik siber güvenlik sistemleri sunulmalı" EY Türkiye Şirket Ortağı ve Siber Güvenlik Hizmetleri Lideri Ümit Yalçın Şen ise Türkiye'nin siber saldırı alan ülkeler arasında genellikle üst sıralarda yer aldığını belirterek, kurumların genellikle mal ya da hizmet kaybına yol açan bir siber saldırıyla karşılaştıktan sonra bu alana yatırım yapmaya yöneldiklerini bildirdi.
Yatırım - 30.07.2021
AKO Akü'den "akü geri dönüşümü çevreye zarar vermeden yapılmalı" uyarısı
AKO Akü Genel Müdürü Dr. Hulki Büyükkalender, araç akülerinin geri dönüşümü konusundaki yetersiz ve niteliksiz yatırımların çevreye geri dönülmez zararlar verebileceği konusuna dikkati çekti.
Yatırım - 30.07.2021
Çorum Kırkdilim'de T2 ve T3 tünellerinde kazı çalışmaları tamamlandı
Karadeniz Bölgesi'ni İç Anadolu'ya bağlayan en önemli güzergahlar arasındaki Çorum'da, yaklaşık 675 milyon liralık yatırımla inşa edilen Kırkdilim Tünelleri'nde T2 ve T3 tünellerinde kazı çalışmalarının yüzde 100, T1 tünelinde ise yüzde 80 tamamlandığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yatırım Haberleri | Yatırım Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yatırım haberleri, son dakika yatırım haber ve gelişmeleri burada. AFYONKARAHİSAR - Frigya'nın kalbi Ayazini köyündeki tarihi eserlerin üzerine yazılan yazılar siliniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 04:28:34. #1.14#

title