TÜRKAN ŞORAY HABERLERİ

Türkan Şoray haber, Türkan Şoray son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkan Şoray 21.4.2015
Mor Çatı t-.tam 25 Yıldır Kadınların Yanında
25 Yıldır kadına yönelik şiddetle mücadelenin ve kadın dayanışmasının sembolü olan Mor Çatı'ya gelir yaratmak amacı ile düzenlenen dayanışma yemeğine aralarında, Türkan Şoray, Beren Saat, Ezgi Mola, Cansu Tosun, Esra Dermancıoğlu, Banu Güven, Deniz Marşan, Tanem Sivar, Ayşe Tolga, Ayşe Deniz Yeğin, Başak Dizer, Ayça Sytmen, Zeynep Tosun, Raissa Sason, Vanessa Sason, Aycan Ece Yörenç, Gülseren Onanç, Bağış Erten gibi kültür-sanat, siyaset ve iş dünyasından kadına yönelik şiddete duyarlı isimlerin olduğu çok sayıda Mor Çatı dostu kadına yönelik şiddete karşı dayanışmayı büyütmek için buluştu.
Türkan Şoray 6.4.2015
Nevin Akkaya Hayatını Kaybetti
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamada, Akkaya'nın, Türkan Şoray, Hale Soygazi, Suzan Avcı, Neriman Köksal dahil birçok sanatçıyı seslendirdiği belirtilerek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ilk tiyatro, sinema ve seslendirme sanatçısı Nevin Akkaya'yı yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor" ifadelerine yer verildi.
Türkan Şoray 16.3.2015
"Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması" Ödül Töreni Düzenlendi
-"Kafes" isimli film, birinciliği kazandı- Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nca düzenlenen yarışmada, ön elemeden geçen 30 film, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk ile sanatçılar Türkan Şoray, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Cihan Ünal ve Hakkı Ergök'ün yer aldığı jüri üyelerince değerlendirildi.
Türkan Şoray 15.3.2015
Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması" Ödül Töreni
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye'nin deniz temizliğiyle ilgili mavi bayrakta dünya üçüncüsü olduğunu belirterek, "Tabii bu üçüncülük bize yakışmaz. Biz 'inşallah birinci olacağız' diyoruz. Hedefimiz bu" dedi.  Güllüce, "Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması"nın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, çevrenin korunması ve sağlık alanındaki sorunları çözmeye çok büyük bir gayret harcadıklarını söyledi.  Bakanlıktaki tüm çalışanların bu konuda çaba sarf ettiğini anlatan Güllüce, 2023 yılına kadar birçok projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.  Güllüce, Türkiye'nin çevreyle ilgili yatırımları kendi kaynaklarıyla yürüttüğünü dile getirerek, şöyle devam etti:   "O yüzden de çevre yatırımları bir süre alıyor. Çok büyük paralar isteyen yatırımlar, bu çevre yatırımları. Tabii biz birçok sivil toplum kuruluşuyla çevre bilincinin oluşması için protokoller yaptık. Dün aklıma geldi. Bir de bunu yapmamız lazım. Çevreyi anlatan, çevrenin hassasiyetini anlatan çalışmalar yapılırken çevre matematiği ya da çevre aritmetiği diye bir şeyi de beraber anlatmak lazım. Yani şimdi talepleri dinlediğinizde, bakıyorsunuz ki 'ne kadar katrilyon veya kaç senede olur' hesaplanmadan yapılan talepler bunlar."  Bakan Güllüce, deniz kıyılarının temizlenmesiyle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarına dikkati çekerek, "Şu anda mavi bayrakta dünya üçüncüsüyüz. Tabii bu üçüncülük bize yakışmaz. Biz 'inşallah birinci olacağız' diyoruz. Hedefimiz bu" ifadelerini kullandı.  Türkiye'deki mavi bayraklı plaj sayısının 409'a çıktığını aktaran Güllüce, bu konuda daha da hızlanacaklarını söyledi.  Güllüce, çevre kirliliğinin önüne geçmek için bazı projeleri başlattıklarını anlatarak, "Biraz daha işi sertleştireceğiz. Öyle babasının tarlasını kirletmeyecek kimse. Affedersiniz, yani yok öyle. Biraz amiyane oldu ama bu toprakların, bu halkın denizini, kıyısını herkes istediği gibi kirletmeyecek" değerlendirmesinde bulundu.  İztuzu'yla ilgili çalışmaları üniversitelere bıraktıklarını dile getiren Güllüce, Muğla Sıtkı Koçman ve Pamukkale Üniversitelerinin, caretta carettalar üzerine bazı bilimsel çalışmalar yapacağını söyledi.  Kentsel dönüşüm çalışmalarına da önem verdiklerini vurgulayan Güllüce, "Bu ülkeye, bu gelişmiş ülkeye, uçak yapmaya kalkmış olan, yerli otomobilini yapmaya kalkan, Altay isminde tank yapmaya kalkan, helikopter yapma başarısına ulaşmış, üniversitesi olmamış bir şehri olmayan bir Türkiye'ye, bazı sokaklarımız, bazı caddelerimiz yakışmıyor " şeklinde konuştu.  Ödül töreni  Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nca düzenlenen yarışmada, ön elemeden geçen 30 film, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk ile sanatçılar Türkan Şoray, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Cihan Ünal ve Hakkı Ergök'ün yer aldığı jüri üyelerince değerlendirildi.
Türkan Şoray 12.3.2015
Ediz Hun, Türkan Şoray ve Filiz Akın Yıllar Sonra Bir Arada
'Sofia Ormanları Yok Etmez' kampanyası ile ilk kez bir reklam filmi için kamera karşısına geçen Sanatçı ve Ekolog Ediz Hun'un, sanatçı dostları Türkan Şoray ve Filiz Akın gala gecesinde yanında oldu.
Türkan Şoray 21.2.2015
Yıldız Yağmurunun Yağdığı Etkinliğin Pr Sponsoru Brandistanbul Oldu
En iyilerin seçildiği Genç Liderler Buluşması ve Türkiye Gençlik Ödülleri' nde En İyi Şarkı ödülünü Ozan Doğulu ile düet yapan Ece Seçkin 'Hoşuna mı gidiyor?' layık görülürken, En İyi Usta Kadın Oyuncu ödülünü Türkan Şoray, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Çağatay Ulusoy, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Serenay Sarıkaya, En Sevilen Kadın Ünlü ödülünü Meryem Uzerli alacak.
Türkan Şoray 18.1.2015
Türkan Şoray Turgutlu'da Kitap İmzaladı
Sinema oyuncusu Şoray, Turgutlu'da düzenlenen etkinlikte kitabını imzaladı.
Türkan Şoray 26.12.2014
"YEŞİL Ekran Kısa Film Yarışması" Başvuruları Uzatıldı
Jüri heyetinde; Türkan Şoray, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Cihan Ünal, Hakkı Ergök, ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof.
Türkan Şoray 19.11.2014
Haftanın Sultanı
Türk sinemasının gelmiş geçmiş en başarılı sanatçıları arasında yer alan Türkan Şoray hafta boyunca bol bol anıldı.
Şu an buradasınız: Türkan Şoray Haberleri | Türkan Şoray Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Türkan Şoray haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Türkan Şoray kimdir, hayatı ve biyografisi. Sinema Sanatçısı Türkan Şoray.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 12:31:16. #1.15#
title