Rock Müzisyenleri Van İçin Tek Yürek Oldu

Rock Müzisyenleri Van İçin Tek Yürek Oldu

Van'daki depremzedelere destek olmak amacıyla bir araya gelen Rock sanatçıları Maçka'taki Küçükçiftlik Parkı'nda konser düzenledi.

Rock Müzisyenleri Van İçin Tek Yürek Oldu
30.10.2011 13:24 | Son Güncelleme: 30.10.2011 13:24

Van'daki depremzedelere destek olmak amacıyla bir araya gelen Rock sanatçıları Maçka'taki Küçükçiftlik Parkı'nda konser düzenledi. Aralarında Duman, Mor ve Ötesi, Şebnem Ferah, Feridun Düzağaç, Yüksek Sadakat gibi ünlü isimlerin de bulunduğu Rock sanatçılarının konserinden elde edilen gelir Kızılay aracılığıyla Van'daki depremzedelere ulaştırılacak.

Rock sanatçıları 7,2 şiddetinde depremle sarsılan Van için harekete geçit.i Aralarında Duman, Mor ve Ötesi, Şebnem Ferah, Feridun Düzağaç, Yüksek Sadakat gibi ünlü isimlerin de bulunduğu Rockçılar depremzedelere destek için bir araya geldi.

'Van için Rock' sloganıyla organize edilen konsere vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren Küçükçiftlik Parkı'ndaki konser alanına gelen izleyiciler, girişte uzun kuyruk oluşturdu.

Saat 11.00'da başlayan konser gece yarısına kadar devam edecek. 20 TL'den satılan biletler yoğun ilgiden dolayı 3 gün içinde tükendi. Konser süresince gün boyunca SMS'lerle de bağış toplanacak.

12 bin 500 biletin satıldığı organizasyonda Rock severler Van'a göndermek istedikleri çeşitli malzemeleri de konser alanına getirdi. Şişli Belediyesi ekipleri de bu malzemeleri deprem bölgesine ulaştırmak için konser alanının girişinde çeşitlerine göre tasnif etti.

584 gönüllünün çalıştığı organizasyonda, konser veren sanatçılar da Van'a destek için bilet satın aldı. Yardımların Türk Kızılay'ı aracılığıyla deprem bölgesine okul yaptırmak için kullanılacağı kaydedildi.

Kaynak: CHA

title