Halk Oylamasına Doğru

24.03.2017 15:38 | Son Güncelleme: 24.03.2017 15:38
Halk Oylamasına Doğru

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, halk oylaması çalışmaları kapsamında Varto ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, halk oylaması çalışmaları kapsamında Varto ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Varto ilçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan Şimşek, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasının bir seçim olmadığını söyledi.

Halk oylamasının kendilerinden ziyade torunlarını ilgilendirdiğini ifade eden Şimşek şöyle konuştu:

"Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bölgemize huzur, kardeşlik ve barış getirsin. Referandum, ülkemizin geleceğini ilgilendiren bir tercih meselesidir. Bizim için çok önemlidir. Son yıllarda gelişen Türkiyeyi hazmedemeyenler ve Türkiye'nin daha iyi bir noktaya gideceğini gördükleri için şer güçler her gün bir hamle yapıyor. Avrupa'da camileri kapatılıyorlar. Allah rızası için burada sandık açıldığında 'evet' çıksa 'hayır' çıksa bu bizim kendi meselemizdir. 'evet' veren de biziz 'hayır' veren de bizim vatandaşımızdır. Bu bizim meselemizdir, acaba onların dertleri nedir? Bizim işlerimize karışıyorlar. Biz kavga etsek de biz kardeşiz, birbirimizi vursak kardeşiz ve küssek de kardeşiz. Bu topraklar bizimdir. Biz burada yaşamak zorundayız. Bizim başka coğrafyamız yok. Elhamdülillah biz Müslümanız. Türk, Kürt, Çerkez, Alevi biz kardeşiz. Evladımız ve vatanımız birdir. Biz bu toprakların çocuklarıyız. Onlar bizim işimize karışmasınlar."

Türkiye'nin gelişeceklerini gördükleri için resmen yeni bir haçlı seferi yaptıklarını ve buna müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Şimşek, "Dış güçler ne yaparsa yapsın galip gelen biz olacağız. Şu anda Anadolu onu gösteriyor. İnanıyoruz ki bütün ümmetin duası bizim üzerimizdedir. Bizim tek gayemiz insanlarımızın mutlu olmasıdır." diye konuştu.

Şimşek, konuşmasının ardından esnafları ziyaret ederek halk oylaması için destek istedi.

Şimşek'e, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün de eşlik etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title