Haberler

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Hizmet etmeye ve kardeşliği tesis etmeye geliyoruz

Güncelleme:

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, hizmet etmeye ve kardeşliği daha sağlam bir şekilde tesis etmeye geldiklerini belirtti.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Yıkmaya, kavga etmeye, bozmaya değil, hem hizmet etmeye hem de kardeşliği daha sağlam bir şekilde tesis etmeye geliyoruz." dedi.

Yapıcıoğlu, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin Karamusa Mahallesi'nde, partisinin seçim bürosunun açılışına katıldı.

"Önce insan ve adalet" diyerek 2012'de yola çıktıklarını belirten Yapıcıoğlu, ilk yerel seçimlere de 2014'te katıldıklarını anımsattı.

Zekeriya Yapıcıoğlu, geçen 10 yıllık süreçte partilerinin etkinliğini artırdığını ifade ederek, "2014'de birkaç ilde birkaç ilçede sınırlı sayıda seçime girmiştik. 2024 yerel seçimlerinde 30 büyükşehrin 26'sında büyükşehir belediye başkan adaylarımız ve 721 ilçe belediye başkan adayımızla inşallah bu sefer bu yarışta 'Biz de varız' diyoruz. Bu sefer memleketin HÜDA PAR belediyeciliğiyle tanışma vakti gelmiştir. 2023'teki milletvekili seçiminde bu defa sesimiz Meclis'e gitti ve yeni bir merhale başladı. İnşallah yapılacak 31 Mart'taki seçimde millet daha güzel bir hizmet ve adil bir siyaset anlayışıyla tanışacak." diye konuştu.

2023'teki Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nden sonra muhalefet ve siyaset anlayışlarını pratik olarak da gösterme fırsatı elde ettiklerini dile getiren Yapıcıoğlu, siyaset anlayışlarının "Eğriye eğri, doğruya doğru" demek olduğunu aktardı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, şunları kaydetti:

"Dedik ki 'Kim doğru yaparsa doğru yapanın kimliğine bakmaksızın doğruyu destekleriz. Yanlışı da kim yaparsa yapsın yanlışa karşı çıkarız'. Hizmet anlayışımızda kesin olarak adaletten zerre sapmamak üzere ahdetmişiz. İnşallah bu hizmeti milletimize sunma konusunda fırsatın yaklaştığına, bu sefer gerçekleşeceğine inanıyoruz. Yıkmaya, kavga etmeye, bozmaya değil, hem hizmet etmeye hem de kardeşliği daha sağlam bir şekilde tesis etmeye geliyoruz."

Hizmet anlayışı olarak gençlere önem verdiklerini vurgulayan Yapıcıoğlu, aileye de değer verdiklerini söyledi.

Yapıcıoğlu, "Her bir belediyede hem aile kurumunun ayakta kalması hem kadınlarımızın hak ettiği hizmeti alabilmesi hem de gençlerimizin sorunlarından kurtarılması ve onlara layıkıyla hizmetin gitmesi için HÜDA PAR'ın belediyecilik anlayışının bu memlekete gelmesi, memleketin de bununla tanışması gerekiyor. Zaferimizi ilan edersek şımarmayacağız, millete tepeden bakmayacağız. Biz hizmete talibiz." ifadesini kullandı.

Programda, HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Faruk Dinç ve Çınar Belediye Başkan adayı Vedat Turgut da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak: AA / Güncel

Zekeriya Yapıcıoğlu Diyarbakır Çınar Politika Güncel Haberler

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Bakmadan Geçme

Danimarka İngiltere maçı CANLI izle! (EURO 2024) Danimarka İngiltere EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? EURO 2024 maç özetleri full izle! EURO 2024 özetleri nasıl izlenir? 21 Haziran Cuma Hutbesi yayınlandı! 21 Haziran Cuma Hutbesi tam metni! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 20 Haziran Perşembe İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Danimarka İngiltere maçı CANLI izle! (EURO 2024) Danimarka İngiltere EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Slovenya Sırbistan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovenya Sırbistan maçı özeti! EURO 2024 Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Slovenya Sırbistan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Slovenya Sırbistan maçı ne oldu? Slovenya Sırbistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Slovenya Sırbistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! SLOVENYA SIRBİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! MİLLİ MAÇ NE ZAMAN? EURO 2024 Türkiye - Portekiz maçı hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? MasterChef CANLI izle! 2024 TV8 MasterChef 7. bölüm HD Canlı izleme linki var mı? Recep İvedik 1 ne zaman çıktı? Recep İvedik hangi otelde çekildi? Recep İvedik 1 ne zaman, nerede çekildi, hangi yıl çıktı? Recep İvedik konusu nedir, oyuncuları kimler? Recep İvedik hangi şehirde çekilmiştir? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli? Recep İvedik 1 konusu nedir? Recep İvedik 1 oyuncuları kimler? Recep İvedik kadrosu!
CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title